Toto webové sídlo využíva súbory cookie. Viac informácií…

Prejdi na hlavný obsah Prejdi na hlavnú ponuku

Novinky v e-shope SKN, október 2023

Najnovšie prírastky v našom e-shope vám pomôžu skamarátiť sa s abecedou.

Písmenkár

Reliéfne zobrazenie abecedy v podobe tlačených i písaných, malých i veľkých písmen nájdete v našom novom Písmenkári. Nie je určený len pre školákov, ale aj pre ľudí, ktorí si chcú nacvičiť písanie písmen latinky a oboznámiť sa s tvarmi nielen slovenských písmen, ale aj matematických a interpunkčných znamienok, vybraných symbolov mien či tvarmi písmen gréckej abecedy. V našom reliéfnom Písmenkári nájdete všetko potrebné na oboznámenie sa s podobou textov v bežnej tlači.

Nový hmaták

Ak si svoje poznatky o latinke chcete rozšíriť aj o tvary ruskej abecedy  – azbuky, SKN vám ponúka Hmaták číslo 13 od ateliéru asistivních technologií Atelion, ktorý sme pre vás preložili do slovenčiny. Hmaták s ruskou abecedou ponúka tri grafické listy s reliéfnymi písmenami azbuky a ich ekvivalentnými názvami a popis v braili.

Abecedidlo

Básničkovú knižku Abecedidlo ponúkame v e-shope pre brailistov v brailovej verzii, ale aj pre ich kamarátov či spolužiakov v tlačenej verzii s krásnymi farebnými ilustráciami.

Zdravé zuby našich najmenších

Ako vysvetliť nehmatateľné, no jasne citeľné problémy so zubami našim najmenším? Hoci o tom, ako v reliéfnom vyobrazení vyzerá zubný kaz či iné „hlodajúce“ problémy, sa možno radi dozvedia i dospelí. V  Motivačnom atlase ústneho zdravia od Eleny Schwirianovej sa z ôsmich reliéfnych obrázkov a sprievodných textov môžete dozvedieť viac o dôvodoch, pre ktoré je vhodné nezanedbávať ústnu hygienu.

Pre knihomoľov

Ak sa chcete začítať do príbehov dávno minulých, máme pre vás knižku od Petra Karpinského Skala útočiska. Kniha obsahuje 10 povestí, ktoré sa viažu na históriu Spišskej Novej Vsi a jej okolia.

Kalendáre a časopisy

V e-shope na vás čaká aj bohatá ponuka kalendárov a časopisov na rok 2024. Predplatné za časopisy môžete uhradiť na celý rok jednoducho ako akýkoľvek iný tovar v našom obchode.

Príďte si k nám nakúpiť. Radi vás privítame v našom e-shope, ktorý vám ponúka online platby a nákup materiálov pre ľudí so zrakovým postihnutím z pohodlia domova.

Prihlásenie

Registrácia do digitálnej knižnice

Registrácia do digitálnej knižnice a na portál RTVS - Dokorán

Zabudol som heslo

Vyhľadávanie

RTVS
DOKORÁN
Článok o DIKDA pre čitateľov SKN
UČEBNICE PDF

ANKETA

Hlasujte za knihu v Braillovom písme, ktorú si budete môcť stiahnuť v 24. týždni roku 2024 z Digitálnej knižnice

Milénium , Elizaheth Handová, Lewis Gannet   Informácie o knihe Milénium
22%
Prach a sny, Eduard Krajčo   Informácie o knihe Prach a sny
22%
Predposledná štácia, Juraj Hanuščin   Informácie o knihe Predposledná štácia
18%
Priznávanie , Rose Marcia   Informácie o knihe Priznávanie
15%
Prvý medzi rovnými , Jeffrey Archer   Informácie o knihe Prvý medzi rovnými
23%
Hlasovalo: 241
Ministerstvo kultúry Slovenskej republiky Portál Návštevník OPIS - Operačná program informatizácia spoločnosti Blindrevue – IT technológie pre osoby so zrakovým postihnutím