Diskusia

Skúsenosti a odporúčania pri prehrávaní zvukových kníh

Počet príspevkov: 5

Používatelia digitálnej knižnice sa často pýtajú, pomocou akého prehrávača sa dajú počúvať zvukové knihy najlepšie. V tomto diskusnom vlákne je priestor na vzájomnú výmenu skúseností používateľov digitálnej knižnice s rôznymi prehrávačmi zvukových kníh.

Text príspevku Dátum príspevku
Ďalšou obľúbenou možnosťou prehrávania našich kníh je prehrávač Evo. Jeho podrobný popis je možné nájsť na stránke predajcu Tyflocomp: https://tyflocomp.sk/digitalny-multifunkcny-prehravac-evo-e10-2.
autor: Michal Tkáčik
23. 04. 2022, 13:17
Jednou z možností prehrávania kníh je mobilný telefón s prostredím Corvus. V ňom je možné knihy nielen počúvať, ale aj priamo sťahovať z digitálnej knižnice SKN, ak je užívateľ v SKN zaregistrovaný. O mobilnej aplikácii SKN - Corvus sa viac dočítame na stránke https://www.skn.sk/dk/mobilna-aplikacia/popis-aplikacie. Po stiahnutí knihy do mobilu je možné v prístupnom a intuitívnom prehrávači knihu počúvať. Navigácia v prehrávači sa uskutočňuje jednoduchými a ľahko zapamätateľnými gestami. Z dielne Touch&Speech okrem Corvusu pochádza aj zariadenie Matej, o ktorom sa môžeme viac dočítať na stránke: http://matej.touchandspeech.com/en/nas-pribeh
autor: Michal Tkáčik
23. 04. 2022, 13:11
Výber vhodného prehrávača zvukových kníh závisí od individuálnych požiadaviek toho ktorého čitateľa. Niekomu viac vyhovuje prehrávať zvukové knihy v mobilnom telefóne, inému vyhovuje MP3 prehrávač, ktorý aj "rozpráva", iný si vystačí s lacným MP3 prehrávačom, ktorý sa dá ovládať pomocou ľahko hmatateľných tlačidiel. Jednému nevidiacemu vyhovuje diktafón s hlasovým výstupom, na ktorom si pomocou tlačidiel A, B, C, D vie ľahko prepínať zvukové knihy.
autor: Norbert Végh
21. 04. 2022, 14:20
Ak MP3 prehrávač neprehráva súbory MP3 v správnom poradí, často pomôže malý súbor s koncovkou m3u, ktorý sa volá Playlist. Takýto súbor sa nachádza v ZIP súbore pri každej zvukovej knihe, ktorá sa dá stiahnuť z web stránka SKN. V prehrávači stačí potvrdiť tento súbor a všetky kapitoly sa budú prehrávať v správnom poradí.
autor: Norbert Végh
21. 04. 2022, 14:13
Dobrý deň, aký prehrávač doporučujete na počúvanie kníh? Mám problém s tým, že v zozname sa mi neukazujú a nepustia v správnom poradí. Potrebujem prehrávač s tmavým pozadím a jednoduchším ovládaním. Ďakujem za pomoc a pochopenie.
autor: Miroslav Rafčík
21. 04. 2022, 14:09

Administrátor portálu si vyhradzuje právo vymazať príspevky, ktoré porušujú akékoľvek pravidlo tohto kódexu.

Diskutujúci sú povinní správať sa v diskusiách slušne a s úctou a to nielen vo všeobecnosti, ale aj k ostatným diskutérom.

Je zakázané vkladať do príspevkov osobné útoky, vyhrážky, vulgarizmy.

Neprípustné sú príspevky podnecujúce násilie, fanatizmus, rasizmus, nenávisť ku konkrétnym ľuďom alebo ku skupinám obyvateľov, najmä k etnickým alebo náboženským skupinám.

Neprípustné je zaplavovať diskusie viackrát tým istým príspevkom alebo príspevkom s tým istým vecným obsahom, viacnásobným odkazom na konkrétnu webovú stránku.

Odporúčame nepísať celý príspevok veľkými písmenami, nakoľko ide o zvýhodňovanie príspevku a upútavanie naň.

Je neprípustné vkladať do diskusií príspevky, ktoré sa netýkajú samotnej témy diskusie.

Na všeobecné témy a vyjadrenie pochvaly či kritiky stránky alebo zaslanie námetu je k dispozícií e-mail spravca(@)skn.sk.

Ak ktorýkoľvek diskutujúci má podozrenie, že niektorý z príspevkov porušil akýkoľvek bod tohto kódexu môže naň upozorniť administrátora prostredníctvom kontaktného e.mailu.

SKN Vám umožňuje komunikovať prostredníctvom tohto webu, nepreberá však zodpovednosť za obsah pridaný používateľmi ani ich hodnotenie ostatných diskutujúcich. Používatelia tohto webu musia s týmto Kódexom súhlasiť a dodržiavať ho.

Pri posudzovaní informácií získaných z diskusných fór nezabúdajte, že informácie môžu pochádzať od ľudí rozličného veku a skúseností. Zvážte ich dôveryhodnosť skôr, než na základe nich podniknete akékoľvek kroky.

Diskutujúci sa zaväzuje dodržiavať všetky právne normy vyplývajúce z právneho systému krajiny v ktorej sa nachádza.

Na začiatok stránky Tlač stránky