Toto webové sídlo využíva súbory cookie. Viac informácií…

Prejdi na hlavný obsah Prejdi na hlavnú ponuku

Spomienky na Milku Zimkovú

30. mája odišla do hereckého neba nezabudnuteľná herečka a spisovateľka . V roku 2007 navštívila našu knižnicu, kde načítala svoju knihu, besedovala s čitateľmi a predstavila sa nám v skvelej monodráme. Takto sme vtedy spomínali na stretnutie s ňou v levočskej SKN:

Dojmy zo stretnutia so spisovateľkou a herečkou Milkou Zimkovou v knižnici:

 

„Milí moji krajania,
ťažko opísať slovami, aké krásne popoludnie som s Vami strávila. Nebolo podstatné, či niekto videl lepšie alebo horšie, podstatné bolo, že som cítila vo vzduchu atmosféru preplnenú porozumením a láskou. Vďaka za tú chvíľu.

S pozdravom a želaním veľa zdravia a lásky

Vaša Milka Zimková“.

Tieto milé slová zapísala do našej knihy podujatí pani Milka Zimková po spoločnom stretnutí s čitateľmi knižnice 7. februára 2007 v zasadačke SKN v Levoči. Pani Milka nám ukázala, že je taká bezprostredná, úprimná a otvorená ako sú jej poviedky v zbierkach Pásla kone na betóne, Bez slov, No a čo, ktoré má aj naša knižnica vo svojom knižničnom fonde vo zvukovej podobe a v Braillovom písme. V otvorenej debate sa prejavil jej zdravý životný optimizmus, neodmietla odpovedať na žiadnu otázku a dovolila nám nahliadnuť nielen do svojej spisovateľskej a hereckej dráhy, ale tak trochu aj do svojho súkromia – prostredia, v ktorom vyrastala. O tom, že je doma nielen v poviedkovej tvorbe, ale aj v herectve nám ukázala vo svojej monodráme Sojka. Pani Milka v našej knižnici strávila štyri dni, počas ktorých načítala aj svoju knihu No a to! Nielen ona, ale aj my sme cítili vo vzduchu atmosféru vzájomnej spolupatričnosti a blízkosti. Ešte raz Vám, pani Milka, srdečne ďakujeme a dnes posielame srdečný pozdrav do neba!

Milka Zimková v SKN

Milka Zimková v SKN

Prihlásenie

Registrácia do digitálnej knižnice

Registrácia do digitálnej knižnice a na portál RTVS - Dokorán

Zabudol som heslo

Vyhľadávanie

RTVS
DOKORÁN
Článok o DIKDA pre čitateľov SKN
UČEBNICE PDF

ANKETA

Hlasujte za knihu v Braillovom písme, ktorú si budete môcť stiahnuť v 13. týždni roku 2024 z Digitálnej knižnice

Minimum slušného správania   Informácie o knihe Minimum slušného správania
34%
Múr plaču, Hana Zelinová   Informácie o knihe Múr plaču
19%
Na muške zlato, Ondrej Bartoš   Informácie o knihe Na muške zlato
16%
Nápady tetky VŠEVEDKY, Betty MacDonaldová   Informácie o knihe Nápady tetky VŠEVEDKY
15%
Nebolo mi do smiechu, Joseph Heller, Speed Vogel   Informácie o knihe Nebolo mi do smiechu
16%
Hlasovalo: 217
Ministerstvo kultúry Slovenskej republiky Portál Návštevník OPIS - Operačná program informatizácia spoločnosti Blindrevue – IT technológie pre osoby so zrakovým postihnutím