Toto webové sídlo využíva súbory cookie. Viac informácií…

Prejdi na hlavný obsah Prejdi na hlavnú ponuku

Prvý literárny klub je za nami...

Literárny klub pri Slovenskej knižnici nevidiacich Mateja Hrebendu mal prvotnú ambíciu spojiť ľudí, ktorí píšu, majú radi literatúru a rozhovory o nej. Myslím, že prvé stretnutie sa na nič nezáživné netvárilo, ba naopak, tí, ktorí naň 27. apríla prišli, živo diskutovali a úprimne priznali, čo ich so svetom tvorby a kníh spája. Neformálnosť tohto stretnutia bola príjemná a nanajvýš si zaslúži pozornosť aj to, že sa na ňom našiel aj prvý odvážlivec, ktorý do svojej tvorby dovolil verejne nahliadnuť. Verím, že práve takých sa nájde na ďalšom literárnom klube ešte viac. Veď to je jeho cieľom. Aby začínajúci autori získali spätnú odozvu na to, čo robia. Ak veríme v to, že umenie nás posúva ďalej a robí náš život lepším a zmyselnejším, je zrejme príjemné sa k týmto métam aj vlastnou tvorbou približovať.
Som rada, že s myšlienkou vytvoriť takéto zázemie zrakovo hendikepovaným autorom, ale aj iným, prišiel samotný riaditeľ knižnice Ing. František Hasaj. A rovnako potešiteľné je aj to, že pomocnú ruku podali ochotní zamestnanci knižnice. Nevynímajúc básnika a rozhlasového tvorcu Jána Petríka, ktorý sa podieľa na hodnotení začínajúcich básnikov i prozaikov a odovzdáva im svoje skúsenosti, autorské i klubové. Veď sám je vedúcim Spišského literárneho klubu už 30 rokov.
Milí súčasní i budúci návštevníci nášho literárneho klubu. Nezabudnite, že ďalšie stretnutie máme 23.júna. Pre tých, ktorí k nám prídu prvýkrát, pripomínam, že sa opäť uskutoční v Izbe Mateja Hrebendu o 13.hodine. Neváhajte a príďte, prineste so sebou básne, poviedky či iné dielka z vlastnej tvorivej dielne. Podeľte sa o zážitky z písania aj so svojimi kolegami! Dúfam, že i ďalšie stretnutia vás dokážu povzbudiť a inšpirovať!

Daniela Dubivská

Prihlásenie

Registrácia do digitálnej knižnice

Registrácia do digitálnej knižnice a na portál RTVS - Dokorán

Zabudol som heslo

Vyhľadávanie

RTVS
DOKORÁN
UČEBNICE PDF

ANKETA

Hlasujte za knihu v Braillovom písme, ktorú si budete môcť stiahnuť v 36. týždni roku 2023 z Digitálnej knižnice kópia

Alchymista , Paulo Coelho   Informácie o knihe Alchymista
20%
Muž, ktorý maľoval mandľovníky, Mario Johannes Simmel   Informácie o knihe Muž, ktorý maľoval mandľovníky
21%
Muzika spod zeme, Gejza Sádecký   Informácie o knihe Muzika spod zeme
19%
Vlci na Žitave, Benjamín Tinák   Informácie o knihe Vlci na Žitave
16%
Zabíjačka a iné rozkoše, Boris Filan   Informácie o knihe Zabíjačka a iné rozkoše
24%
Hlasovalo: 171
Ministerstvo kultúry Slovenskej republiky Portál Návštevník OPIS - Operačná program informatizácia spoločnosti Blindrevue – IT technológie pre osoby so zrakovým postihnutím