ÚvodArchív aktualít › Prvý literárny klub je za nami...

Prvý literárny klub je za nami...

Literárny klub pri Slovenskej knižnici nevidiacich Mateja Hrebendu mal prvotnú ambíciu spojiť ľudí, ktorí píšu, majú radi literatúru a rozhovory o nej. Myslím, že prvé stretnutie sa na nič nezáživné netvárilo, ba naopak, tí, ktorí naň 27. apríla prišli, živo diskutovali a úprimne priznali, čo ich so svetom tvorby a kníh spája. Neformálnosť tohto stretnutia bola príjemná a nanajvýš si zaslúži pozornosť aj to, že sa na ňom našiel aj prvý odvážlivec, ktorý do svojej tvorby dovolil verejne nahliadnuť. Verím, že práve takých sa nájde na ďalšom literárnom klube ešte viac. Veď to je jeho cieľom. Aby začínajúci autori získali spätnú odozvu na to, čo robia. Ak veríme v to, že umenie nás posúva ďalej a robí náš život lepším a zmyselnejším, je zrejme príjemné sa k týmto métam aj vlastnou tvorbou približovať.
Som rada, že s myšlienkou vytvoriť takéto zázemie zrakovo hendikepovaným autorom, ale aj iným, prišiel samotný riaditeľ knižnice Ing. František Hasaj. A rovnako potešiteľné je aj to, že pomocnú ruku podali ochotní zamestnanci knižnice. Nevynímajúc básnika a rozhlasového tvorcu Jána Petríka, ktorý sa podieľa na hodnotení začínajúcich básnikov i prozaikov a odovzdáva im svoje skúsenosti, autorské i klubové. Veď sám je vedúcim Spišského literárneho klubu už 30 rokov.
Milí súčasní i budúci návštevníci nášho literárneho klubu. Nezabudnite, že ďalšie stretnutie máme 23.júna. Pre tých, ktorí k nám prídu prvýkrát, pripomínam, že sa opäť uskutoční v Izbe Mateja Hrebendu o 13.hodine. Neváhajte a príďte, prineste so sebou básne, poviedky či iné dielka z vlastnej tvorivej dielne. Podeľte sa o zážitky z písania aj so svojimi kolegami! Dúfam, že i ďalšie stretnutia vás dokážu povzbudiť a inšpirovať!

Daniela Dubivská

Na začiatok stránky Tlač stránky