ÚvodArchív aktualít › Ministerka kultúry v SKN

Ministerka kultúry v SKN

Počas výjazdového zasadnutia členov Vlády SR v Levoči, prijala ministerka kultúry Ľubica Laššáková pozvanie na návštevu SKN. Je pravda, že v októbri minulého roku nás poctila svojou prítomnosťou počas osláv sedemdesiatin v Mestskom divadle, ale to bolo zoznámenie sa tak povediac zvonku. 

Vo štvrtok 17. januára si v sprievode riaditeľa Františka Hasaja prezrela výrobné prevádzky knižnice, t. j. tlač braillovských kníh a časopisov, sadzbu, pracovisko korektoriek a nazrela aj do zvukových štúdií. Tie dôverne pozná, keďže dlhé roky pracovala ako redaktorka banskobystrického rozhlasu. Zašla aj na detské oddelenie a v zasadačke na ňu čakala prezentácia našich produktov – braillovské knihy, kalendáre, zvukové knihy aj v obaloch, v ktorých sa expedujú. Živo sa zaujímala o prácu a potreby zamestnancov. 

Vedenie knižnice ministerku informovalo o potrebe financií na nákup nového tlačiarenského stroja na Braillovo písmo. Súčasné dve nórske zariadenia sú permanentne vyťažené a starší stroj Norway 400 je už citeľne opotrebovaný. Ministerka kultúry sľúbila, že potrebných 96-tisíc eur dostane SKN v krátkom čase. Na otázku, s akými pocitmi odchádza z levočskej knižnice odpovedala, že s pokorou sa skláňa pred všetkými, ktorí robia v prospech zdravotne postihnutých ľudí. 

gr -
Na začiatok stránky Tlač stránky