ÚvodArchív aktualít › Antónia Mačingová: „Aj slabozrakí chcú byť zdraví a fit“

Antónia Mačingová: „Aj slabozrakí chcú byť zdraví a fit“

Keď som ju na sklonku minulého roka pozvala k nám na besedu, bola prekvapená, že jej knihy boli prepísané aj do Braillovho písma. Potom si uvedomila, akým darom je pre autora, že jeho knihy čítajú aj nevidiaci. Antónia Mačingová, spisovateľka, autorka tzv. 28čky, teda 28-dňového harmonizačného respektíve detoxikačného programu stravovania, ktorý zostavila na základe vlastného prežitia, rada prijala pozvanie medzi našich čitateľov. Vyštudovala odbor andragogika na Univerzite Pavla Jozefa Šafárika v Košiciach. Očistným a ozdravujúcim účinkom stravy na ľudský organizmus sa začala zaoberať pred cca 20timi rokmi pri riešení vlastného zdravotného problému. Vtedy začala prijímať potraviny, ktoré podporili očistu organizmu, dodávajú telu potrebné živiny a posilňujú jeho imunitu. Trvalou úpravou jedálnička si dala do poriadku vlastné zdravie, neskôr  začala pomáhať známym, ktorí mali zdravotné ťažkosti. Svoje skúsenosti, vedomosti a odporúčania napokon pretavila do podoby kníh Schudnite raz, ale navždy Najedzte sa do štíhlosti. Je si istá, že ak si človek nájde vnútorné presvedčenie, tak nič, ani zdravotný hendikep, mu nemôže zabrániť v úspechu.

Spôsob, ktorý Antónia Mačingová navrhuje nie je diéta, ale postupný prechod k trvalej zmene stravovacích návykov. K základným princípom jej stravovania patrí absolvovanie 28čky z knihy Najedzte sa do štíhlosti, dodržiavanie pitného režimu, vylúčenie potravín, škodiacich krvnej skupine, nekombinovať sacharidy a bielkoviny v rámci jedného jedla. O tom, že naše zdravie nám nie je ľahostajné, svedčí aj vysoká účasť nevidiacich i vidiacich návštevníkov na prednáške Antónie Mačingovej  v SKN. Po predstavení jej programu stravovania nasledovali otázky čitateľov. A tých nebolo málo. V závere stretnutia si záujemcovia mali možnosť zakúpiť dvojročný  nástenný kalendár s novými receptami, zostavenými podľa princípov jej stravovania. Nech je pre nás inšpirujúci aj nasledujúci citát z knihy Antónie Mačingovej:

„Každé prijaté sústo rozhoduje o našom budúcom zdraví, pocitoch, vzhľade. Rovnako aj naše súčasné zdravie, pocity, vzhľad sú následkom predchádzajúceho spôsobu stravovania a prístupu k sebe samému... Hovorí sa, že láska lieči a uzdravuje, robme teda všetko s najväčšou láskou, akú momentálne môžeme dať sebe a svojmu okoliu, a aj z nášho jedla sa stane ten najúžasnejší liek."

Daniela Bonková

Na začiatok stránky Tlač stránky