ÚvodKnižné novinky › Knižné novinky - september 2019

Knižné novinky - september 2019

ZVUKOVÉ KNIHY VO FORMÁTE MP3

 

BERNÁTOVÁ, Gabrielle

Šťastie prichádza v intervaloch / číta Dora Kulová / 755 min.

slovenské romány

Keď umrie manžel a žena sa stáva dedičstvom muža, tak zakorenená nenávisť prevyšuje únosnú mieru. Zrazu sa túžba po smrti stáva reálnym východiskom.
Láska, ktorá neprichádza z neba, ale sa rodí časom, môže byť bezpečnostným rizikom na oboch stranách barikády. Obaja však majú na výber. Buď budú spolupracovať, alebo sa rozdelia a minulosť ich dobehne.

 

CONNELLY, Michael

Čierny ľad / číta Lukáš Šepták / 760 min.

americké detektívne romány

Detektív Harry Bosch má na Vianoce službu, no k samovražde kolegu z protidrogovej brigády pošlú ľudí z úplne iného oddelenia. Moorovu samovraždu preberá elitné oddelenie lúpeží a vrážd v spolupráci s oddelením vnútornej kontroly, ktoré ho už nejaký čas vyšetrovalo pre anonymné udanie, že pomáha dílerom novej drogy zvanej „čierny ľad".

 

HUBA, Peter

Z Božej vôle palatín / číta Gabriel Lukáč / 897 min.

slovenské historické romány

V tomto románe autor vtiahne čitateľa do veľmi pohnutého diania konca 16. a prvých desaťročí 17. storočia, teda do časov, keď Turci boli pánmi veľkej časti krajiny, keď povstalci pustošili územie vtedajšieho Slovenska a aj iní nespokojenci dávali o sebe vedieť. Životná cesta Juraja Turza bola zložitá. Možno jednoznačne konštatovať, že svojím konaním sa zaradil medzi najvýznamnejšie osobnosti v histórii Slovenska.

 

JURÍK, Ľuboš

Ja som niekto iný / prevzaté / 475 min.

slovenské detektívne romány

Reportér AZ dostane anonymný list, podľa ktorého sa má v kaštieli stať vražda. Reportér sa ocitne v čudnom svete dožívajúcej šľachty, ale aj novej, dravej generácie. Nad kaštieľom sa znášajú tiene minulosti, každý môže byť obeťou i vrahom. Na scéne sa opäť zjaví súkromný detektív a jeho odhalenie je prekvapením pre všetkých.

 

KEPLER, Lars

Stalker / číta Dušan Kubaň / 1234 min.

švédske romány

Niekto sa vkradol do záhrady rodinného domu a tajne nakrútil ženu cez okno. Na ďalší deň sa našlo jej telo. Björn Kern našiel doma surovo zavraždenú manželku Susannu a utrpel ťažkú psychickú traumu. Vyšetrovatelia pri pátraní po sériovom vrahovi povolali na pomoc psychiatra a psychoterapeuta Erika Mariu Barka a ten uviedol Björna do hypnotického stavu. Lenže to, čo mu muž v hlbokom tranze porozprával, spôsobilo, že Erik sa rozhodol polícii klamať.

 

KHALAFOVÁ, Farida – HOFFMANNOVÁ, Andrea C.

Dievča, ktoré porazilo Islamský štát. Faridin príbeh / číta Lucia Hrašková / 418 min.

autobiografické romány

Farida práve skončila predposlednú triedu strednej školy a teší sa na letné prázdniny. Lenže tento rok je všetko ináč. V auguste 2014 dedinu prepadli bojovníci Islamského štátu. Stúpenci teroristickej organizácie zhromaždili všetkých obyvateľov, mužov zabili, ženy odvliekli. Farida sa na dlhé mesiace stala otrokyňou – a pritom zažila nepredstaviteľné krutosti. Jedného dňa sa však odváži utiecť a postaví sa na čelo šesťčlennej skupinky dievčat.

 

KOZMAN, František

Kukučka  / číta Igor Šabek / 881 min.

slovenské detektívne romány

V Bratislave zavraždili ženu bohatého plastického chirurga. Vyšetrovania sa ujíma kapitán Marek Wolf, ktorý postupne odkrýva rodinné tajomstvá vedúce k odhaleniu vraha. Keď sa však začne domnievať, že je na správnej stope, v prípade náhle začnú pribúdať obete.

 

KRNO, Svetozár

Od Atlantického oceánu po Egejské more / číta Igor Šabek / 575 min.

cestopisy

Cestopis zaznamenáva päť výprav v stredomorských krajinách. Prináša živé zážitky z putovania. Všíma si prírodné, historické a kultúrne súvislosti. Čitateľa sprevádza po sedemstokilometrovom  pyrenejskom hrebeni, pamiatkami a horami Korziky, na ktorej štyritisíc rokov staré kamenné tváre vo Filitose boli objavené štvrťtisícročie potom, čo prvý Európan pristál na Veľkonočnom ostrove s obrovskými sochami Moai, Centrálnymi Apeninami, talianskymi Dolomitmi, rakúskymi Alpami, moravskými a slovenskými Karpatmi.

 

KRNO, Svetozár

Zo slnečného Balkánu do srdca Európy / číta Igor Šabek / 465 min.

cestopisy

Autor vykreslil bývalú Juhosláviu po skúsenostiach s hrebeňovkou začínajúcou sa v Splite a končiacou sa na Orave, ktorú uskutočnil pred občianskymi vojnami. Prináša obrazy z Dalmácie, Slovinska, východného Rakúska a slovenských Karpát.

 

LIŽIČIAR, Martin

Exorcista Elias Vella. Diabol sa nás bojí: (v rozhovore s Martinom Ližičiarom)  /číta Jozef Lapšanský / 199 min.

populárno-náučné publikácie

Známy kňaz, člen rehole minoritov, rozpráva osobne a priamo o svojom životnom rozhodnutí a ceste, trápeniach aj radostiach. Zároveň predkladá užitočné rady o modlitbe, manželskom spolužití, o boji s pokušeniami a diablom. Jeho mnohoročné poznatky sú láskavé a skúsenosti vzácne. Pôsobia upokojujúco na ubolené duše a srdcia.

 

POPLUHÁR, Peter

Kde všade som (ne)zomrel / číta Michal Novák / 593 min.

autobiografické poviedky

Séria autobiografických tragikomických poviedok cynického hypochondra Petra Popluhára, ktorý sa na svojich cestách po Afrike, Ázii a Amerike dostáva do katastrofálnych situácií, stretáva protivných ľudí a bojuje s kadejakými pliagami vrátane extrémnych črevných infekcií či ťažkej malárie. Napriek tomu, že sa niekoľkokrát lúči so životom, príbehom nechýba nadhľad a humor.

 

ŠULAJOVÁ, Zuzana

Tajomstvá jedného domu / číta Katarína Turčanová / 1320 min.

slovenské detektívne romány

Ženu, ktorú by najradšej videlo mŕtvu azda až priveľa ľudí, zavraždia. Je páchateľom jej ponižovaný partner alebo bývalý manžel, ktorého dohnala ku korupcii? Synovia, ktorí si jej smrťou finančne prilepšia? Niektorý zo susedov, čo dlhé roky museli znášať jej arogantné správanie? Alebo nebodaj niekto celkom iný?

 

Pre deti a mládež

 

DŽADOŇ, Zbyňo

Lara a nebo / prevzaté / 101 min.

slovenské príbehy pre deti

Príbeh o strachu a jeho prekonávaní, ale aj o nebi, ktoré neodpovedá a o krásnom výhľade z veže.

 

FERKOVÁ, Daniella

Láska a iné pobláznenia  / číta Kristína Medvecká-Heretiková / 525 min.

slovenské romány pre mládež

Láska je naša najväčšia inšpirácia. O láske sa hovorí, spieva, píše. Láska je dôvod, prečo ľudia tvoria, premýšľajú, žijú. Nelipne na veku, pohlaví či rase, ľudí lieči aj ničí, žije, i keď dávno umrela. A neustále protestuje, vymýšľa, prekáža a bráni. Vďaka nej sa smejeme i hádame, je to ona, čo dáva i berie – nádej, život, všetko. Láska môže byť drogou i fantáziou. Lebo láska je všade.

 

HERMANOVÁ, Sarah

Vedeli ste? Otázky a odpovede, ktoré vás zaskočia / číta Kristína Prekopová / 412 min.

populárno-náučné publikácie pre mládež

Či už sa snažíte urobiť dojem na svojich priateľov, alebo si jednoducho chcete rozšíriť svoje vedomosti, kniha Vedeli ste? je pre vás ako stvorená. Prekypuje zrnkami múdrosti, ktoré podporia vaše mozgové bunky, je v nej množstvo príbehov, ktoré prekvapia a potešia aj tých najhorlivejších fanúšikov podrobných informácií.

 

NAGLIK, Hana

Dómkostol a jeho tajné dejiny (čiže) Mikuláš, Ježiško a iné komplikácie / číta Kristína Medvecká-Heretiková / 375 min.

slovenské romány pre deti a mládež

Hlavným hrdinom príbehu je jedenásťročný Mikuláš, vďaka ktorému si uvedomíme aj dôležitosť medziľudských vzťahov a lásky medzi rodičmi a deťmi, ale aj  lásky medzi priateľmi.

 

OPET, Peter

Život Adama 3. Dvanásť rokov rebelom / číta Lukáš Šepták / 198 min.

slovenské príbehy pre deti a mládež

Volám sa Adam, som siedmak, mám dvanásť rokov. Mám aj dvoch súrodencov, s ktorými sa musím deliť o peniaze svojich rodičov. Našťastie, som najstaršie z detí, a preto mám vlastnú izbu, do ktorej ostatní vstupujú len na moje povolenie. Vytáča ma, keď ma dospeláci stále berú ako decko, ktoré treba poučovať. A milujem porušovanie zákazov! Ja totiž viem o živote oveľa viac, ako si všetci myslia. Veď som už skoro tínedžer!

 

NAJŽIADANEJŠIE ZVUKOVÉ KNIHY, U KTORÝCH BOL ZMENENÝ NOSIČ Z AUDIOKAZIET NA CD VO FORMÁTE MP3

 

Allendeová, Isabel

Sépiový portrét / číta Beáta Drotárová /  870 min.

historické romány

 

Dán, Dominik

Popol všetkých zarovná / číta Igor Makovický / 1110 min.

detektívne romány

 

De Decker, Michel

Ľudovít XIV. kráľ slnko / číta Igor Šabek / 600 min.

životopisné romány

 

Doyle, Arthur Conan

Dobrodružstvá Sherlocka Holmesa / číta Milan Drotár / 630 min.

detektívne romány

 

Herre, Franz

Cisárovná Eugénia / číta Igor Šabek / 720 min.

životopisné romány

 

Jambrich, Ľudo

Exotické kontinenty skrz naskrz / číta Igor Šabek / 690 min.

cestopisné romány

 

Keleová-Vasilková, Táňa

Čaro všednosti  / číta Jana Dolanská / 690 min.

ženské romány

 

Keleová-Vasilková, Táňa

Tichá bolesť / číta Jana Dolanská / 720 min.

ženské romány

 

May, Karl

Lev pomsty / číta Dušan Ružička / 510 min.

dobrodružné romány pre deti a mládež

 

Mňačko, Ladislav

Ako chutí moc / číta Dušan Szabó / 630 min.

spoločenské romány

 

Remarque, Erich Maria

Noc v Lisabone / číta Milan Drotár / 630 min.

povojnové  romány

 

Spielberg, Steven

Blízke stretnutia tretieho druhu / číta Dušan Ružička / 360 min.

sci-fi 

 

Sturmer, Ernest

Útok na dračí trón / číta Igor Šabek / 270 min.

životopisné romány

 

Valo, Peter

Slovenské eso a ruský cár / číta Igor Šabek / 330 min.

vojnové romány

  

Zola, Émile

Dielo / číta Milan Drotár / 1110 min.

spoločenské romány

 

KNIHY V BRAILLOVOM PÍSME

 

 

BERNÁTOVÁ, Gabrielle

Ded[i]čka / 4 zv.

slovenské romány

Vera, študentka masmediálnej komunikácie, žila od svojho narodenia v detskom domove. Po sérii nešťastných udalostí si nájde nebezpečnú, no dobre platenú prácu.

Pod pseudonymom píše články o obávanom bossovi podsvetia. Informácie o ňom dostáva z prvej ruky. Po krátkom čase sa chytí do jeho pasce a chtiac-nechtiac s ním prežije noc plnú vášne.

 

FITZEK, Sebastian

Pasažier 23 / 5 zv.

thrillery

Policajný psychológ Martin Schwartz prišiel pred piatimi rokmi za mysterióznych okolností o ženu a syna na luxusnej zaoceánskej lodi Sultan of the Seas. Martin je odvtedy psychicky na dne a vrhá sa ako utajený vyšetrovateľ do najnebezpečnejších policajných akcií.

 

HOOVEROVÁ, Colleen

Beznádejná. Chceli by ste vedieť trpkú pravdu, alebo radšej veriť klamstvu? / 5 zv.

americké romány

Strhujúci príbeh dvoch mladých ľudí s ničivou minulosťou, ktorí sa vydajú na cestu objavovania života, lásky a dôvery. Sú odhodlaní objaviť liečivú silu, ktorú môže priniesť iba pravda. Beznádejná nie je iba romantický príbeh. Je to zároveň dráma, v ktorej autorka zobrazila ťažké a zložité aspekty života.

 

CHRISTIE, Agatha

Hodiny / 4 zv.

detektívne romány

Pisárka Sheila Webbová príde podľa dohody do domu číslo 19 na ulici Wilbraham Crescent, no namiesto staršej nevidiacej dámy slečny Pebmarshovej, ktorá si v Cavendishovej sekretárskej agentúre vyžiadala jej služby, nájde na dlážke salóna mŕtvolu neznámeho muža.

 

JANÁČ, Milo

Milo nemilo / 3 zv.

slovenské novely

Krčma – tepujúce srdce každej slovenskej obce. Miesto, ktoré je skutočným kultúrnym a osvetovým centrom a zároveň miesto, ktoré dokáže napísať tie najneuveriteľnejšie príbehy.

 

KELEOVÁ-VASILKOVÁ, Táňa

Rodinné klbko / 3 zv.

slovenské romány

V každej rodine to vrie... láskou, ale aj situáciami, ktoré prináša sám život. Rodina je ako klbko. Klbko zviazané láskou, zväčšujúce sa s pribúdajúcimi spoločnými rokmi, prežitými udalosťami, skrývajúce malé či väčšie tajomstvá, bolesti a prehry. No čo ak sa klbko naruší? Čo potom?

 

KLEIN, Mila

Podozrivo dokonalý / 3 zv.

slovenské romány

Simona, čerstvo rozvedená právnička, je nezávislá, bezdetná a čaká na lásku svojho života. Na vzdory otca a matky - večne pripomínajúcim jej biologické hodiny sa jej dočká. Nová láska s ňou robí divné veci. V totálnej zaslepenosti prehliada drobné chyby aj varovné signály, hoci všetky kontrolky na ne upozorňujú.

 

PAVELKOVÁ, Kristína

Krehké šťastie / 3 zv.

slovenské romány

Voľné pokračovanie románu Neobyčajné leto je jedinečným a emotívnym rozprávaním Lujzy, Paulinej sestry. Zdalo sa, že obe našli v dedinke vytúžené šťastie, ktoré hľadali. Ani jedna však netuší, že po všetkom, čo prežili, ich to najhoršie ešte len postretne. Nečakaná rana, ktorá zasiahne Lujzu, zmení život obom sestrám. Dokáže sa Lujza pozviechať, nájdu sestry nakoniec vytúžené šťastie?

 

RIEČANSKÁ, Lena

Nikdy mi nebolo lepšie – slasti a strasti jednej single / 5 zv.

slovenské romány

Tento príbeh je o tom, ako v živote potrebujeme stretnúť lásku, ale hlavne – aké dôležité je mať v svojej blízkosti človeka, ktorý nás podrží v ťažkých chvíľach. Skutočný priateľ je ten, kto stojí pri nás, s kým sa môžeme smiať aj plakať.

 

VICTORY, Lea

Slzy tvojej milenky / 4 zv.

slovenské romány

Životný príbeh Ley, úspešnej psychologičky, ktorá sa v najkrajších rokoch svojho života nechala strhnúť na úplné dno priepasti. Po krachu manželstva z dôvodu manželovej nevery sa dlho utápa v roli obete, uzatvára sa pred možným šťastím zo strachu, že opäť stroskotá.

 

WILSON, Andrew

Iné zlo / 5 zv.

anglické detektívne romány

Agatha Christie na žiadosť agenta Davisona cestuje na Kanárske ostrovy, kde má vyšetriť zvláštnu vraždu Douglasa Greena. Počas plavby na zaoceánskom parníku zdesene sleduje, ako akási žena skáče z lode. Po tomto otrasnom zážitku sa Agatha ubytuje v blízkosti mora, kde stretne dvoch mužov podozrivých z vraždy Douglasa Greena.

 

Pre deti a mládež

 

VANČOVÁ, Silvia

V našej triede  / 1 zv.

básničky pre deti

Básničky a veršované príbehy, milo a vtipne opisujúce život školákov v typickej triede. Kniha je určená všetkým deťom, najbližšie má však k žiakom v prvom stupni základnej školy.

 

VANČOVÁ, Silvia

Ľúbim  / 1 zv.

básničky pre deti

Veršované príbehy pre škôlkarov i mladších školákov, odrážajúce ich detský svet – ich radosti aj starosti, túžby a priania.

 

Na začiatok stránky Tlač stránky