ÚvodKnižné novinky › Knižné novinky - september 2016

Knižné novinky - september 2016

Zvukové knihy vo formáte MP3

 

ČIERNÝ, Michal

Prípad Agonista / číta Dušan Kubaň / 850 min.

slovenské detektívne romány

Autor približuje prácu bratislavských detektívov a policajtov, zaznamenáva históriu drogovej scény od jej počiatkov až po spoluprácu bratislavských dílerov s Albáncami, a najmä poukazuje na bezvýchodiskovosť tých, ktorí prepadli prášku.

 

DÁN, Dominik

Noc temných klamstiev / číta Igor Šabek / 669 min.

slovenské detektívne romány

V novom prípade, keď sa mocní tohto sveta rozhodnú zamiešať karty práve v piatok hodinu pred ukončením pracovnej doby. Všetci detektívi sa už vidia na zaslúženom odpočinku. Ale ako vždy jeden mieni a druhý mení. Vražda je vražda, a ak sú do nej zapletení vysokopostavení ľudia z tých najvyšších miest a zavraždená je prominentná prostitútka, víkendové radovánky musia ísť bokom a začína sa vyšetrovanie.

 

DOERR, Anthony

Svetlo, ktoré nevidíme / číta Igor Šabek / 1173 min.

americké historické romány

Román je nádherný aj strhujúci príbeh mladučkej slepej Francúzsky a mladého Nemca, ktorí sa snažia uniknúť pred hrôzami druhej svetovej vojny.

 

FOSSUM, Karin

Indická nevesta / číta Jana Dolanská / 660 min.

nórske detektívne romány

V Elvestade, malej nórskej dedine, sa detektívi púšťajú do vyšetrovania výnimočne brutálnej vraždy. Žena, ktorú nájdu na lúke za obcou, je znetvorená na nepoznanie.

 

HERODOTOS

Dejiny / číta Igor Šabek / 2057 min.

dejiny staroveku

Grécky historik Herodotos, nazývaný otcom dejepisu, svoje Dejiny rozdelil do deviatich kníh: prvé štyri venoval histórii východných národov do r. 500 pred. n. l., v ďalších piatich opísal grécko-perzské vojny do r. 478 pred. n. l.

 

HJORTH, Michael & ROSENFELDT, Hans 

Učeň / číta Dušan Kubaň / 1322 min.

švédske detektívne romány

Policajný psychológ Sebastian Bergman sa dozvie, že má dospelú dcéru. Po prvý raz, odkedy mu cunami vzalo manželku Lily a dcéru Sabine, cíti, že by mohol získať spriaznenú dušu. Trápi ho len jediné – má jej prezradiť, že je jej biologický otec, alebo si to radšej nechá pre seba?

 

HNÍZDIL, Jan

Ako sa nestať pacientom / číta Pavol Pivko / 480 min.

populárno-náučné publikácie - zdravie a choroba

Knižný výber z článkov a úvah MUDr. Jana Hnízdila možno vrelo odporučiť všetkým, ktorí si vážia zdravie vlastné i zdravie spoločnosti a sú ochotní preň niečo urobiť. Môžu si byť istí, že ich čítanie nielen poučí, ale aj povzbudí a pobaví.

 

JONASSON, Jonas

Zabijak Anders a jeho priatelia (a sem-tam nejaký nepriateľ) / číta Michal Novák / 645 min.

švédske romány

Zabijak Anders je typická jonassonovská bizarná postavička, podobne ako storočný starček a múdra analfabetka. Ich príbehy pobavia aj rozosmejú, ale do literatúry vstúpili najmä preto, aby sme hlbšie vnímali svet, ktorý nás obklopuje, a robili ho lepším.

 

JURÍK, Ľuboš

Alexander Dubček. Rok dlhší ako storočie / číta Alfréd Swan / 2075 min.

populárno-náučné publikácie

Kniha je nielen biografický román o najznámejšom Slovákovi Alexandrovi Dubčekovi od jeho narodenia až po tragickú smrť, ale mapuje aj spoločenskú a politickú atmosféru v Československu šesťdesiatych rokov, najmä udalosti, ktoré viedli k obrodnému procesu, priebeh Pražskej jari, okupáciu vojskami Varšavskej zmluvy a potom nemilosrdné normalizačné roky až k Nežnej revolúcii 1989.

 

KLASSENOVÁ, Julie

Slúžka z Fairbourne Hall / číta Beáta Drotárová / 989 min.

anglické romány

Román prekypujúci romantikou a nebezpečenstvom, vťahuje čitateľa do fascinujúceho sveta služobníctva anglického panského sídla z 19. storočia, kde výzor môže byť klamlivý.

 

KLASSENOVÁ, Julie

Učiteľova dcéra / číta Beáta Drotárová / 943  min.

anglické romány

Romantický triler s prívlastkom druhá Jane Eyrová z regentského obdobia. Emma Smallwoodová chce pomôcť svojmu otcovi, súkromnému učiteľovi, vyriešiť finančné ťažkosti, preto s ním odchádza do sídla baroneta Gilesa Westona a jeho štyroch synov. Pár dní po ich príchode sa začnú diať divné veci: kto je tou záhadnou osobou, ktorú Emma počuje hrať v noci na klavíri, hoci je hudobný salón prázdny?

 

MICHELL, Tom

Môj priateľ tučniak / číta Michal Novák / 449 min.

anglické romány

Skutočný príbeh o mužovi, ktorý zachránil tučniaka.

 

PICOULTOVÁ, Jodi

Čas odísť / číta Jitka Krišková / 986 min.

anglické romány

Jenna Metcalfová už vyše desať rokov neprestajne myslí na svoju matku Alice, ktorá záhadne zmizla po tragickej udalosti. Jenna neverí, že ju matka svojvoľne opustila, preto po nej pátra na internete a dookola listuje v jej denníkoch. Napínavý svetový bestseller plný prekvapivých zvratov!

 

TUKYDIDES

Dejiny peloponézskej vojny III. / číta Igor Šabek / 1758 min.

dejiny staroveké

V Thukydidovom historickom diele nachádzame významnú časť dejín Grécka. Obdobie ktoré popísal vo svojich knihách, nežičilo mieru, naopak, prialo nepriateľstvu Atén a Sparty, ktoré sa vzájomne pustili do nezmieriteľného kolobehu vojen.

 

WINGATEOVÁ, Lisa

Listy do neba / číta Dora Kulová / 456 min.

americké náboženské romány

Po smrti 91-ročnej Ioly sa Tandi ocitá v úlohe upratovačky Iolinej viktoriánskej vily. Tandi, ktorá je na úteku pred minulosťou, hľadá v dome dočasný úkryt. Všetko sa však zmení, keď objaví osemdesiatjeden vyzdobených schránok, z ktorých každý predstavuje jeden rok Iolinho života.

 

O múdrom zlatníkovi. Ženský vtip. / prevzaté / 57 min.

Rozprávky pre deti.

 

O hlúpej žene. Labakan. / prevzaté / 66 min.

Rozprávky pre deti.

 

 

Knihy v Braillovom písme

 

BAZALOVÁ, Bea

Šepkanie anjelov / 4 zv.

slovenské romány

Štyridsiatnička Slávka, ktorú po rokoch opustil manžel, žije len pre svojho syna a prácu. Nečakané vzplanutie citov k podstatne mladšiemu mužovi ju zaskočí a vytrhne z jej bezpečného sveta.

 

BOLDIŠOVÁ, Andrea

Izba plná spomienok / 4 zv.

slovenské romány

Bývalá talentovaná krasokorčuliarka Laura sa po osudnom páde uzavrie pred svetom a zuteká od všetkého, čo ju spája s predchádzajúcim životom. Jediným spoločníkom v malom kúpeľnom mestečku, kde sa pokúša začať odznova, je verný psík. Pri práci realitnej maklérky spoznáva mladého lekára Jakuba, ktorý v nej prebudí dávno pochované city.

 

CORNWELLOVÁ, Patricia

Vlastná krv / 6 zv.

americké detektívne romány

Sériový vrah, zdá sa, po sebe nezanecháva nijaké stopy, len úlomky medených guliek. Jeho výstrely sú natoľko presné, že spôsobia okamžitú smrť. Miesto smrti obete však nie je miestom činu, lebo strelec sa pohybuje stovky metrov od neho.

 

LAUČEK, Anton

Iba tak (pre bezbožníkov) / 2 zv.

slovenské poviedky

Autor napísal iba tak niekoľko krátkych textov. O známych postavách, ale aj o ľuďoch absolútne neznámych, spomenul niekoľko životných príhod. Dielko je dobré prečítať si iba tak - pre uvoľnené pousmiatie sa a nemoralizujúce poučenie.

 

PÁLENIKOVÁ, Katarína

Láska cez oceán / 5 zv.

slovenské romány

Hanka a Zuzka sú nerozlučné sestry, dvojičky, ktoré si ako deti sľúbia, že ich nič nerozdelí a budú naveky spolu, ale ich cesty sa nečakane rozdvoja. Po rozvode rodičov sa každá z nich rozhodne žiť s niekým iným. Oddeľuje ich iba pár kilometrov cesty električkou a autobusom, ale i to spôsobí, že sa medzi nimi vytvorí malá jamka, ktorú musia vždy prekročiť, ak sa k sebe chcú vrátiť.

 

Na začiatok stránky Tlač stránky