ÚvodKnižné novinky › Knižné novinky - september 2015

Knižné novinky - september 2015

Zvukové knihy vo formáte MP3 a WMA DRM 10

BENKOVÁ, Jana
Dievča s mačacím menom / číta Katarína Turčanová / 450 min.
slovenské romány
Sašu pri skúške šiat v kamarátkinom módnom butiku vyvedie z miery muž, ktorý sa na ňu pozerá cez výklad. Keď ju Alex osloví, Saša, uchvátená jeho šarmom, sa tvári, že je majiteľkou obchodu, a vymyslí si aj falošné meno, aby mu nemusela povedať, že žije iba v malom domčeku so sestrou a s malým Miškom. Alex ju pozve na rande, no Saša dlho netuší, že ani on nie je bez tajomstiev.

DAVISOVÁ, Brooke
Stratení a nájdení  / číta Dora Kulová / 404 min.
austrálske romány
Príbeh o živote a láske vás prinúti smiať sa a plakať zároveň a naučí, že prežívanie smútku môže byť kľúčom k životu. V románe sa vrátite do svojho detstva a precítite, aké je byť v objatí, v ťažkostiach a v samote, aký úprimný a vtipný vie byť pohľad na život, a najmä, ako možno nájsť priateľstvo a láskavosť na miestach, kde to najmenej čakáte.

ENGLISCH, Andreas
Božie stopy. Zázraky a katolícka cirkev / číta Jozef Lapšanský / 955 min.
kresťanský život
Turínske plátno, príbeh stigmatizovaného pátra Pia, prvé zjavenie Panny Márie v Guadalupe, zázraky v Lurdoch, Fatime ako aj vlastný príbeh Andreasa Englischa a jeho stretnutia s Nevysvetliteľným a mnohé iné výnimočné udalosti, ktoré my veriaci nazývame zázraky, sú zachytené v knihe Božie stopy.

FÖLDVÁRI, Kornel
... až pod čiernu zem / číta Alfréd Swan / 188 min.
slovenské poviedky
Kniha je zbierkou memoárových poviedok z vojenského zariadenia Československej ľudovej armády zvaného Pomocné technické prápory (PTP).

HERETIK, Anton
Zlo / číta Jozef Lapšanský / 480 min.
skutočné príbehy
Anton Heretik už tridsaťpäť rokov pôsobí ako súdny znalec. Za ten čas sa ocitol zoči-voči stovkám páchateľov tých najzávažnejších zločinov, najmä vrážd. Táto skúsenosť ho priviedla k poznaniu, že vrahovia sa navzájom líšia intelektom, osobnosťou a motiváciou. To, čo ich však spája a čo spája ľudí na oboch stranách väzenského múru, je agresivita.

KARIKA, Jozef
Tma / číta Pavol Pivko / 419 min.
slovenské romány
Triler, z ktorého vás zamrazí až do špiku kostí. Televízny scenárista odchádza na osamelú horskú chatu v Malej Fatre. Chce si oddýchnuť od hektickej práce aj napätého manželstva a vychutnať pokojnú zimnú atmosféru. Zrazu sa však prihodí čosi nečakané a pobyt sa zmení na desivú nočnú moru. Chata sa stáva väzením, hoci dvere nie sú zamknuté. Začína sa zúfalý boj o prežitie.

KLUVANEC, Majo
Semester zakomplexovaného sviniara / číta Michal Novák / 466 min.
slovenské romány
Pravdivý príbeh o tom, ako prísť o panictvo, prežiť nástrahy vysokoškolského života a preraziť vo svete médií – a to všetko za menej ako tisíc dní...Kniha talentovaného slovenského autora je príťažlivou sondou do života dnešných vysokoškolákov a problémov, s ktorými sa musia dennodenne pasovať.

KRETTER, Martin – KORENČÍKOVÁ, Katarína
Z Nového Zélandu cez Austráliu a Áziu na Slovensko / číta Dušan Kubaň / 790 min.
slovenské cestopisné romány
Cestopis o jedinečnej ceste, ktorú sme podnikli na vlastnú päsť, stopom, autobusom, vlakom, loďou (a aj lietadlom) naprieč Novým Zélandom, Austráliou a Áziou. Stretli sme veľa zaujímavých ľudí a videli veľa nádherných miest, krásnu prírodu a úplne odlišné kultúry. O tieto zážitky a skúsenosti sa chceme podeliť s čitateľmi.

MENKVELD, Erik
Veľké mlčanie / číta Igor Šabek / 854 min.
holandské biografické romány
Dej románu je zasadený do amsterdamského umeleckého prostredia zo začiatku 20. storočia. Je to polofiktívny, polodokumentárny príbeh o priateľstve hudobného skladateľa Alphonsa Diepenbrocka a hudobného kritika Mathijsa Vermeulena. Diepenbrock prekonáva tvorivú krízu mimomanželským vzťahom a jeho manželka, ktorá sa o tom dozvie, mu je neverná s jeho oveľa mladším priateľom Vermeulenom. Nakoniec oba mimomanželské vzťahy stroskotajú a obaja muži i obe ženy sa ocitnú na okraji existenciálnej priepasti.

PESSL, Marisha
Nočný film / číta Lukáš Šepták / 1266 min.
americké romány
Novinár Scott McGrath prechádza hlbokou osobnou krízou: jeho súkromný život je v troskách a jeho úspešná kariéra spľasla ako bublina. Obvinil tajomného režiséra Stanislava Cordovu z perverzných a kriminálnych činov a jeho právnici novinára mediálne zdiskreditovali.  O samom režisérovi sa vie iba málo. McGrath sa rozhodne preniknúť hlbšie do jeho desivého, hypnotického sveta, aj keď riskuje, že tentoraz môže prísť i o rozum.

PICH-AGUILERA ROCA, Rosa 
Ako byť šťastná s 1, 2, 3... deťmi / číta Iveta Pospíšilová / 229 min.
výchova detí – rodičovstvo
Táto kniha svojho čitateľa rýchlo zaujme, lebo nie je sériou abstraktných rád, ako čo zvládať, ale sériou svedectiev, ako vyzerá všedný či sviatočný deň v rodine. Autorka formulovala svoje skúsenosti, ktoré sa dajú použiť pri výchove jedného dieťaťa, ale aj pätnástich detí. Hovorí o stolovaní, upratovaní, výletoch, športovaní, o škole, o smrti, o trestoch... A napokon hovorí aj o svojom tajomstve, ktoré jej osobne umožňuje toto všetko zvládať.

PIŠŤÁNEK, Peter
Rukojemník. Lokomotívy v daždi / číta Alfréd Swan / 766 min.
slovenské romány 
Príbeh osemročného chlapca, ktorého rodičia sa nevrátili z návštevy Viedne späť za železnú oponu, a preto vyrastá u svojich starých rodičov. To, že jeho rodičia sú relatívne blízko, a pritom beznádejne ďaleko, dodáva chlapcovmu príbehu zaujímavý paradox, ktorý sa vo svojej detskej naivite nakoniec rozhodne vyriešiť tak radikálne, ako len vie.

RAMPA, Lobsang
Tretie oko / číta Igor Šabek / 585 min.
autobiografické romány – tibetský budhizmus
Kniha podáva šokujúce informácie o duchovnom živote tibetských lámov a zasvätencov. Informuje o ich okultných praktikách a rôznych zvláštnostiach.

SATINSKÝ, Július
Moji milí Slováci: listy rodákom o nebezpečenstvách, ktoré im hrozia / číta Alfréd Swan / 398 min.
slovenské satirické eseje
Zbierka fejtónov a esejí.

SUND, Erik Axl
Plameň túžby / číta Jana Dolanská / 825 min.
švédske detektívne romány
Práca policajnej komisárky Jeanette Kihlbergovej pri riešení prípadov mŕtvych chlapcov prisťahovalcov sa preruší, keď v Štokholme takmer rituálnym spôsobom zavraždia úspešného podnikateľa. Viacero zvláštnych detailov poukazuje na to, že ide o pomstu. Ale pomstu za čo?
 

WALLNEROVÁ, Bibiana
Sigillum mortis / číta Dora Kulová / 641 min.
slovenské romány
Bol to symbol mŕtveho orla, ktorý sa vyskytoval na rímskych náhrobkoch. Malo to vztýčené krídla a ovisnutú hlavu. Sigillum mortis. Pečať smrti. Povedal mi, že všetko, čo teraz robím, robím pod pečaťou smrti. Všetko, čím sa odteraz budem zaoberať bude niesť pečať smrti. Budem bojovať so smrťou.

WALTER, Jess
Krásne trosky / číta Peter Pilz / 935 min.
americké romány
Autor majstrovsky rozohráva životné osudy niekoľkých nezabudnuteľných postáv, ktorých osudy sa vzájomne prepletajú: romantický Pasquale, sklamaná herečka Dee Morayová, ktorá zanechá sľubne sa rozvíjajúcu filmovú kariéru, filmový producent, ktorý plastickými operáciami bojuje so starobou, jeho mladá asistentka, ktorá sa nevie zmieriť s úpadkom filmovej tvorby, vojnový veterán, ktorý v Taliansku píše neexistujúci román alebo samotný Richard Burton, ktorý často zahorel vášňou k filmovým hviezdičkám a potom ich opúšťa. 

ANDERSEN, Hans Christian
Rozprávky / číta Jozef Šimonovič / 75 min.
dánske rozprávky 
Že už poznáte všetky rozprávky? Že už vás nič neprekvapí? Skúste si ešte prečítať túto rozprávkovú knižku! Nájdete v nej šesť menej známych napínavých príbehov od známeho rozprávkara H.CH. Andersena.

REVAJOVÁ, TOŇA
Tvoja Johanka 3. diel / číta Ivana Klemová / 300 min.
slovenské poviedky pre deti
Doma, v škole i v Zapadáčiku sa dejú veci - a diali by sa, aj keby Johanka nevymýšľala. Maji sa po dlhých mesiacoch vráti mama z nemocnice, teta Motyková sa tam zasa ocitne. Johankin život je bohatší o dva červené prístroje - malý fotoaparát a ozajstný počítač. A tak jej už nič nebráni napísať e-mail, kedy sa jej zachce. Najlepšej kamoške Maji alebo bývalému spolužiakovi Borisovi. A hoci mame sľúbila, že ockovi napíše až na Vianoce, raz, keď je mama v škole, sľub poruší. Ukáže sa, že si s ockom majú čo povedať. Aj to, po kom je Johanka taká „opytovacia".

Najžiadanejšie zvukové knihy, u ktorých bol zmenený nosič z audiokaziet na CD (MP3)

DOYLE, Arthur Conan
Pes Baskervilský / číta Milan Drotár / 450 min.
anglické detektívne romány

DREISER, Theodore
Americká tragédia / číta Anton Kaščák / 1980 min.
anglické romány

EXBRAYAT, Charles
Odpočívaj v pokoji, Katarína / číta Anton Kaščák / 390 min.
francúzske detektívne romány

FRANK, Karl A.
Boj o poklady Aztékov / číta Ján Pošmár / 420 min.
nemecké romány

FRÝBOVÁ, Zdena
Pripravte operačnú sálu / číta Ivan Vojtek / 1020 min.
české romány

IVANOV, Miroslav
Atentát na Reinharda Heydricha / číta Igor Šabek / 960 min.
české romány

HARRER, Heinrich
Útek do Tibetu / číta Dušan Szabó / 900 min.
nemecké romány

HRUŠOVSKÝ, Ján
Jánošík / číta Igor Makovický / 1020 min.
lovenské romány

GARCÍA MARQUEZ, Gabriel
Kronika vopred ohlásenej smrti / číta Dušan Szabó / 240 min.
španielske romány

MERLE, Robert
Smrť je mojím remeslom / číta Aladár Franko / 780 min.
 francúzske romány
 

SPILLMANN, Jozef
Obeť spovedného tajomstva / číta Štefan Skalský /  450 min.
slovenské  romány

STEINBECK, John
Sladký štvrtok / číta Dušan Ružička / 480 min.
anglické romány

ŠVANTNER, František
Život bez konca / číta Milan Drotár / 2880 min.
slovenské romány

TAJOVSKÝ, Jozef Gregor
Spod kosy / číta Štefan Mráz / 690 min.
slovenské romány

ZGURIŠKA, Zuzka
Bičianka z doliny / číta Eva Ryšáková / 660 min.
slovenské dedinské romány

Knihy v Braillovom písme

AUSTEN, Jane
Sídlo Mansfield / 7 zv.
anglické romány
Román nás privádza do Anglicka 18. storočia. Dvanásťročná Fanny Priceová opúšťa svoj chudobný domov a odchádza na panstvo bohatých príbuzných s názvom Mansfield Park. Tam vyrastá u Sira Thomasa Bertrama s jeho dvoma dcérami a synom Edmundom. Pomaly dospieva a začína sa o ňu uchádzať Henry Crawford. Hoci ju srdce ťahá inam, Sir Thomas, ktorého bohatstvo je založené na utrpení čiernych otrokov, jej radí, aby si Crawforda vzala. Poslúchne napokon jeho radu, alebo sa jej život začne uberať celkom iným smerom?
 

BUKOVSKÝ, Igor
Plán B. 30-dňový manuál na zdravé chudnutie / 4 zv.
zdravie - chudnutie
V knihe sa dozviete dôležité  maličkosti, ktoré vám natrvalo zmenia pohľad na seba, na chudnutie a na celý život. Deň po dni sa naučíte využívať najnovšie poznatky a skúsenosti s tým, ako je možné preprogramovať svoje myslenie, tukové bunky aj metabolizmus. Nielenže schudnete, tento manuál vás naučí žiť tak ako žijú ľudia bez kíl navyše.

DEDINSKÁ, Eva
Dve tváre dvoch mužov / 4 zv.
slovenské romány
Keď sa Diana preberie v miestnosti, ktorú nespoznáva, a so spútanými rukami, myslí si, že je to iba sen. Sen, ktorý sa o chvíľu pominie a opäť bude doma s dcérkami. Minúty plynú a Diana sa musí zmieriť s krutou realitou. Kde je? Čo sa stalo? Uniesli ju? Kto by toho bol schopný? A prečo? Diana je obyčajná žena z malého mesta a žije všedným životom. Práca. Deti. Domácnosť. Netuší, prečo sa to stalo. Únoscom môže byť Braňo, jej bývalý, ktorého nedávno pustili z väzenia. Má na to všetky predpoklady.

DUŠEK, Dušan
Gombíky zo starej uniformy
slovenské príbehy / 3 zv. 
Sú to poviedky o detstve, o dospievaní, mnohé z nich zo zbierok pôvodne určených deťom. Poviedky odhaľujú jedinečnú atmosféru sveta pevne zakotveného v autorovom reálnom detstve. Preto Dušekove postavy a postavičky nie sú iba dobré alebo iba zlé. Preto všetky Dušekove príbehy sú z jedného kolena, postavy a postavičky z jednej rodiny.

HORNÁKOVÁ, Erika
Tak som to chcela / 4 zv.
slovenské romány
Sára žije v pokojnom manželstve, no nečakané udalosti ju prinútia, aby prehodnotila svoj doterajší život. Jej rozhodnutia ovplyvňuje niekoľko postáv, ktoré sa vedľa nej vyskytujú: jej mama a najlepšia priateľka Nikol. Všetky postavy dokopy vytvárajú príbeh o priateľstve, láske, rodine a skutočných ľudských hodnotách.

JURÍK, Martin – RUŽIČKA, Michal
Škoricovník. Zlatá cesta 1. diel / 3 zv.
slovenské príbehy
Škoricovník je prvé slovenské satirické fantasy a zatiaľ aj jediné, keďže doteraz nikto iný niečo podobné vydať nestihol.

MORIARTYOVÁ, Liane
Manželovo tajomstvo / 5 zv.
austrálske romány
Cecilia Fitzpatricková, matka troch detí, objaví v podkroví starú obálku. Je sivá, zaprášená a rukopis na nej pozná ako vlastný. Patrí manželovi. Modrým perom tam stojí: Otvoriť iba v prípade mojej smrti. Je to vari žart? Jej muž nezomrel, Cecilia preto dlho váha, no napokon obálku otvorí. A čas akoby zastal.

MURGIA, Michel
a
Accabadora / 2 zv.
talianske romány
Poetický príbeh o detstve a starnutí, o živote a smrti. 
Dej knihy sa odohráva na sardínskom vidieku v polovici 50. rokov 20. storočia. Bonaria Urrai je accabadorou, miestni ju vnímajú ako „poslednú matku“, jej činy chápu ako gesto milosrdenstva a lásky – ona je tá, ktorá stojí po boku človeka v jeho posledných chvíľach. 

URBANÍKOVÁ, Eva
Stratené  / 4 zv.
slovenské skutočné príbehy
Evita sa stretla so ženami z celej Európy a vznikla kniha skutočných príbehov. O láske, akú predtým nezažili, o nádeji, o sťahovaní, o konvertovaní na islam, o sklamaniach, o novej rodine, o zmiznutých deťoch, o podplatených súdoch, o dňoch samoty aj o absolútnej bezmocnosti voči systému v moslimských krajinách, zvykom a zákonom. Všetky príbehy majú svoj koniec. Ale všetky ženy sa zhodujú v jednom: Túto knihu by si mala prečítať každá z vás, zvlášť tie, ktoré milujete muža inej mentality. Lebo potom je už neskoro.

ĎUROVKA, Tomáš – KOVÁČOVÁ, Alžbeta
O koníčkovi Budíčkovi  / 1 zv.
slovenské rozprávky
O koníčkovi Budíčkovi je rozprávka o neobyčajnom koníčkovi, ktorý budil celú rodinu, ale ochorel a už budiť nemohol. Chorý koník sa po zásahu celej rodiny a zverolekára, ktorý už liečil kdekoho (aj mačku, čo si naháňala chvost, aj slona, čo sa dal preoperovať na mravca), nakoniec opäť dostane do formy. Ale ten strach! A tá radosť! Smrteľne vážny príbeh na rozveselenie celej rodiny! 

NORTON, Liss
Zvončekový les. Plesové šaty myšky Milušky  / 1 zv.
anglické rozprávky
V Zvončekovom lese sa chystá Slnovratový ples. Myška Miluška sa už nevie dočkať, kedy sa vyparádi a zatancuje si ostošesť. Lenže beda, nemá si čo obliecť! Našťastie jej tri kamarátky majú tajný plán, ako jej pomôcť. Ak sa im to podarí,... http://www.pantarhei.sk/knihy/pre-deti-a-mladez/pre-deti-a-mladez-ostatne/zvoncekovy-les-plesove-saty-mysky-milusky.html - more-information

HARPEROVÁ, Aimee
Psí raj. Papi 1 / 1 zv.
anglické príbehy pre deti
Bella s mamičkou a bračekom sa práve presťahovali do mestečka pri mori, kde sa chystajú otvoriť vlastný psí salón krásy. Aj keď sa snažia, ako len vedia, práce je veľmi veľa a Bella sa obáva, či sa všetko do oslavy otvorenia salónu stihne. Zrazu sa však stratí ich milovaný psík Papi – kam sa len zatúlal? Dokážu ho nájsť včas?

HARPEROVÁ, Aimee
Psí raj. Zlatka 3 / 1 zv.
anglické príbehy pre deti
Bella a jej malý brat Leo sú práve vonku a venčia svojho psíka Papiho, keď v priekope objavia „blatovú príšeru“. Len čo si však súrodenci uvedomia, že príšera je vlastne pes v núdzi, odvedú ho do Psieho raja. A keď ho poriadne očistia a vykúpu, ostanú veľmi prekvapení, čo všetko sa pod tým blatom skrýva. Ako napokon vyústi toto veľké prekvapenie – bude mať ďalšia tajomná zápletka šťastný koniec?
Na začiatok stránky Tlač stránky