Toto webové sídlo využíva súbory cookie. Viac informácií…

Prejdi na hlavný obsah Prejdi na hlavnú ponuku

Knižné novinky - november 2023

ZVUKOVÉ KNIHY VO FORMÁTE MP3

ASIMOV, Isaac

Pod holým nebom : tretia kniha série Robot /číta Igor Šabek/ 510 min.

americké romány

O všetky potreby obyvateľov planéty Solaria sa starajú robotickí sluhovia. Napriek tomu sa jeden z obyvateľov stane obeťou vraždy. Solarijčania nedokážu vyšetriť tento prípad sami, a tak hľadajú pomoc na Zemi u detektíva Eliáša Baleyho, ktorému pridelia ako partnera robota Daneela Olivawa. Spolu cestujú na tento zvláštny nový svet a odhalia sprisahanie, ktoré by naveky zmenilo vzťahy medzi ľuďmi a robotmi.

BALDINI, Laura

Maria Montessori : učiteľka novej doby : najťažšie rozhodnutie svojho života urobila pre blaho detí /číta Kristína Medvecká-Heretiková/ 605 min.

rakúske romány

Montessori sa väčšine z nás spája s veľmi populárnou výchovno-vzdelávacou metódou. Čo však stálo za jej vznikom? Aká bola Mária Montessori, prvá talianska lekárka? Autorka nám predstaví húževnatú dámu, ktorej inteligencia a odhodlanie ju vyniesli medzi lekársku špičku v danom obore. Práca s psychicky chorými deťmi spustí lavínu prekvapenia, najmä keď jej prístup prináša neočakávané výsledky.

BARTOŠOVÁ, Barbora

Sieň zrkadiel /číta Miriama Fedorková/ 282 min.

slovenské romány

Anna ostáva po autonehode slepá. Po tom, čo vysloví svoje želanie pred zrkadlom, sa celý jej život obráti hore nohami. Bude záhadná žena, ktorú nečakane spoznáva, jej prekliatím alebo vykúpením z večnej tmy? Nájde to, čo skutočne hľadá? Alebo jej hlas zanikne s časom, plynúcim vo večnosti.

ČERVENKA, Juraj

52 najkrajších túr po Slovensku /číta Igor Šabek/ 780 min.

reportáže

Knižka, ktorú držíte v rukách, je zbierka autorových reportáží z výstupov na výnimočné slovenské vrchy. Prírodné dominanty unikátne svojimi výhľadmi, históriou či rôznorodou okolitou krajinou vychádzali v priebehu piatich rokov v časopise Čarovné Slovensko. Vrchy uvedené v tejto publikácii majú predstavovať tú najlepšiu zmes, namixovanú pestrosťou našich hôr.

DANIHELOVÁ, Majka

Dedička ruže /číta Kristína Medvecká-Heretiková/ 995 min.

slovenské romány

Violet sa po piatich rokoch vráti pamäť na starý život prepletený traumatickými zážitkami. Zo sirotinca si ju vezme do opatery jej prísna teta Ida, ktorá je odhodlaná spraviť z nej žiadanú, ambicióznu dámu z vysokej spoločnosti. Rodinný priateľ obvinil Violetiných rodičov z ohavných zločinov. Napriek tomu, že dôkazy vypovedajú o ich vine, Violet chce odhaliť pravdu ukrytú za sieťou dôkladne popretkávaných klamstiev.

GAŠPARÍK, Peter

Ružová vila /číta Igor Šabek/ 450 min.

slovenské príbehy

Osud jednej slovenskej rodiny z okolia Banskej Štiavnice naprieč celým dvadsiatym storočím. Mozaikový príbeh, v ktorom sa stretli autorovi starí rodičia. On ako žandár, ona z učiteľskej rodiny. Mali sa radi, rozišli sa, potom sa im darilo, nadobudli penzión Ružová vila. On sa stal posledným demokratickým primátorom Banskej Štiavnice pred nástupom komunizmu. Je to kniha osudov a postáv bojujúcich o svoje miesto.

HARMELOVÁ, Kristin

Vinárova žena /číta Igor Šabek/ 768 min.

americké romány

1940: Keď sa mladá Inès vydala do slávnej rodiny Chauveauovcov, snívala o pokoji a luxuse. S nemeckou okupáciou však prichádza život plný strachu nielen o seba, no najmä o Céline, židovskú manželku ich hlavného vinára. 2019: Olivia zničená životom, prijme ponuku svojej starej mamy na výlet do Champagne. Nepotrvá dlho, kým sa minulosť stretne s prítomnosťou.

JEWELLOVÁ, Lisa

Rodina z domu tieňov : pred minulosťou neutečieš /číta Dora Kulová/ 582 min.

anglické romány

Lucy Lambová ušla pred tridsiatimi rokmi po rodinnej tragédii z Londýna, ale teraz sa konečne vrátila domov. Keď sa s deťmi usadí, jej brat utečie. Lucy tuší, že odišiel, aby našiel chlapca z ich spoločnej minulosti, ktorého tieň ich stále prenasleduje. Všetci hľadajú odpovede na otázky súvisiace s navzájom prepletenými záhadami...

JEWELLOVÁ, Lisa

Rodina v podkroví : ich tajomstvá sú smrtiace /číta Matúš Malý/ 571 min.

anglické romány

Libby vyrastala ako adoptované dieťa. Jedného dňa dostane list, že zdedila obrovský dom v lukratívnej štvrti. No s rozprávkovým majetkom prichádza aj nechcené dedičstvo – v dome sa pred štvrťstoročím odohral nevyriešený zločin. Našli sa tri mŕtve telá a živé desaťmesačné dieťa. Celý ten čas čaká niekto v úzadí na chvíľu, keď adoptované „bábätko“ dosiahne plnoletosť a začne si uplatňovať nárok na dom.

NESTOR, James

Dych : nová veda o stratenom umení /číta Jozef Kramár/ 570 min.

príručky

Pre naše zdravie nie je nič dôležitejšie než dýchanie – nádych, výdych, zopakovať dvadsaťpäťtisíckrát denne. Ľudia však prišli o schopnosť správne dýchať a má to vážne následky. Novinár James Nestor cestuje po svete a pátra po tom, kde sa stala chyba a ako to napraviť.

SEE, Lisa

Ostrov morských žien /číta Dora Kulová/ 735 min.

americké romány

Jong-suk a Mi-džu sú priateľky na život a na smrť. Obe už v mladosti začnú pracovať ako „morské ženy henjo“ – potápačky živiace sa celodenným lovom morských živočíchov. Spoločne prekonávajú nebezpečenstvá na mori aj na súši, stratu rodičov, ťažké časy japonskej okupácie, druhej svetovej vojny, vznik samostatného kórejského štátu, ale aj svoje vlastné malé drámy.

SULLIVAN, Mark

Posledné zelené údolie /číta Slavomíra Fulínová/ 1184 min.

americké romány

Koncom marca 1944, keď sa Stalinove vojská tlačia na Ukrajinu, stoja Emil a Adeline pred jedným z najťažších rozhodnutí. Majú čakať na vpád sovietskeho medveďa a riskovať, že ich pošlú na Sibír? Alebo majú nasledovať vlkov – vražedných nacistických dôstojníkov, ktorí sa zaviazali chrániť „čistokrvných“ Nemcov. Uviaznutí medzi dvoma bojujúcimi stranami a vystavení ťažkým skúškam, zisťujú, akú silu má ich odhodlanie a láska.

VELINSKÁ, Sara Mia

Prokurátor a ja /číta Michal Novák/ 969 min.

slovenské romány

Elitný prokurátor Andrej žije usporiadaným životom, preto ho zaskočí, keď mu manželka  oznámi, že odchádza. Následná manželská odluka skomplikuje jeho vzťah so svokrom – generálnym prokurátorom. Ten mu z pozície moci bráni v trestnom stíhaní mafiána. Jeho dolapenie je pre Andreja najvyššou prioritou. Navyše nepremyslený nemravný obchod s tanečnicou Ninou zatrasie jeho životom.

WHITEOVÁ, Roseanna M.

Na krídlach oddanosti : kryptológovia 2 /číta Beáta Drotárová/ 890 min.

americké romány

Celé Anglicko považuje majora Phillipa za netvora – veď vedome spôsobil smrť mužov svojej letky. Zdravotná sestra Arabelle vidí niečo iné: zraneného muža, zúfalo túžiaceho po súcite a milosrdenstve. A keď sa ich cesty nečakane spoja, uvedomí si, že má možnosť pomôcť mu uzdraviť sa – a zároveň vyliečiť aj vlastné zranenia.

WHITEOVÁ, Roseanna M.

Portrét vernosti : kryptológovia 3 /číta Beáta Drotárová/ 806 min.

americké romány

Zivon Marin je bývalý kryptograf. Lily Blackwellová je talentovanou retušérkou, ktorú si najmú tajné služby. Keď raz kapitán Blackwell pozve Zivona na večeru, medzi ním a Lily vznikne priateľstvo, ktoré sa čoskoro zmení na lásku. Obaja však majú svoje tajomstvá a ani jeden z nich si nie je istý, či sa môže tomu druhému zveriť.

Pre deti a mládež

MAY, Karl

Z prérie do Bagdadu /číta Igor Šabek/ 726 min.

nemecké romány

Prvý diel tetralógie Z prérie do Perzie a Mekky pozostáva z dvoch častí. V prvej sa Old Shatterhand zoznámi so skúsenými zálesákmi - bratmi Ňucháčmi a prekazí plány To–key–chuna, náčelníka Komančov. V druhej časti Kara ben Nemsi sprevádza hadžiho Halefa i jeho syna do sídla Šamarského kmeňového zväzu. Pri následnej plavbe do Bagdadu sa dostanú do konfliktu s členmi zločineckej organizácie Tieňov...

KNIHY V BRAILLOVOM PÍSME A E-BRAILLE

COSIMANO, Elle

Nájomná vrahyňa na love / 5 zv.

americké romány

Finlay sa opäť snaží dokončiť svoj ďalší román. Problém nastáva, keď zistí, že niekto chce, aby jej bývalý manžel Steven zmizol. Natrvalo. Jeho záchrana ju vrhne priamo do náručia vrahov maskujúcich sa za na pohľad nevinné matky s deťmi a Finlay sa zapletie s ruskou mafiou o niečo viac, ako by si želala.

HILLENBRAND, Tom

Ukradnutá úroda : kulinárska krimi : tretí prípad Xaviera Kieffera / 3 zv.

nemecké romány

Na jarmoku v Luxembursku náhle zmizne záhadný muž a kuchárovi Xavierovi, ktorý tam mal stánok so zemiakovými plackami, ostane v rukách plastová karta a zväzok kľúčov. Na druhý deň ráno nájde polícia cudzinca mŕtveho. Luxemburský kuchár sa náhle ocitne v centre diania. Karta obsahuje zašifrované kódy a hádanky a stopy vedú do sveta nadnárodných korporácií.

LEONARD, Susanna

Marie Curie-Sklodowská a sila snívať / 4 zv.

nemecké romány

Paríž 1891. Marie prichádza študovať na Sorbonu, no ako žena si však miesto na výslní vedy musí tvrdo vybojovať. Púšťa sa do prelomového výskumu a začína žiť podľa predstáv. Po čase nájde v príťažlivom fyzikovi Pierrovi Curiem životnú lásku. S manželom dosiahnu prevratné úspechy, no zaplatia privysokú cenu.

MARCINOVÁ, Júlia

Kde si sa vydala, tam si mlieko pýtaj / 5 zv.

slovenské romány

Román napísaný na základe skutočných udalostí sa odohráva v rokoch 1860 až 1944 v Poluvsí. Rozpráva príbeh rodiny naprieč generáciami tak, ako sa skutočne stal: bez prikrášlenia s drsnosťou dedinského prostredia, ale aj s vľúdnosťou obyčajného človeka. Život bol voči hlavným protagonistom neraz neúprosný, no napriek tomu nás silným príbehom sprevádza odpustenie, odvaha a pokora.

MIŠČI, Jakub

Zámok / 3 zv.

slovenské romány

Igor Myjavský sa po rokoch vracia do mesta Hlohovec, ale jeho príchod spúšťa lavínu desivých udalostí. Opätovné stretnutie s priateľom z detstva v ňom vyvoláva horkú príchuť a jeho kroky vedú na miesto, ktoré v ňom prebúdza tie najhoršie spomienky.

REGANOVÁ, Lisa

Nečakané priznanie / 4 zv.

americké romány

Na príjazdovej ceste do domu Gretchen Palmerovej nájdu telo mladého študenta. Prvá na mieste činu je detektívka Josie. Hoci sa Gretchen prizná k činu, Josie vie, že nemôže byť vrahyňou. Tak prečo sa priznáva k vražde, ktorú nespáchala? Dokáže Josie odhaliť pravdu včas, aby zachránila svoju priateľku pred životom vo väzení?

ZAMARI, Michaela

A čo ak áno? : 2. diel / 5 zv.

slovenské romány

Prvá láska spravidla nebýva aj tou poslednou, ale čo ak v ich prípade áno? Kým od jedného dostáva ultimátum, aby s tým druhým prestala komunikovať, ten druhý je ochotný vzdať sa jej, len aby bola šťastná. Ona však miluje oboch. Neplánovaný citový trojuholník dáva zabrať všetkým zúčastneným a z tohto rozstrelu nemôže vzísť ako víťaz každý. Pre koho sa nakoniec jej zmätené srdce rozhodne?

Pre deti a mládež

NAVRÁTIL, Ján

Čím čarujú vrabce / 1 zv.

slovenské rozprávky

Čím čarujú vrabce je príbeh o chlapcovi, ktorý sa pomocou čarovnej formulky dokáže zmeniť na vrabca. V ľudskom aj vrabčom živote zažíva množstvo veselých príhod. Niekedy je z toho trošku popletený a chvíľu nevie, či je vrabec alebo chlapec. Autor vložil aj veršované vrabčie pesničky, ktoré spestrujú rozprávanie.

Ukrajinská literatúra

BAGRJANYJ, Ivan

Tygrolovy / 5 zv.

DOVŽENKO, Oleksandr

Vybrani tvory / 3 zv.

KERROLL, L̍juïs

Alisa u kraïni čudes / 2 zv.

KOBYLJANS̕KA, Ol'ga

Zemlja / 6 zv.

LINDGREN, Astrid

Malyj i Karlson, ščo žyve na dahu / 2 zv.

PIDMOGYL̕NYJ, Valer’jan

Misto / 5 zv.

SENT-EKZJUPERI, Antuan

Malen'kyj princ / 1 zv.

SERDJUK, Maša

Ilon Mask : vydatni osobystosti. Biografični narysy dlja ditej / 2 zv.

SERDJUK, Maša

Koko Šanel' : vydatni osobystosti. Biografični narysy dlja ditej / 1 zv.

ŠEVČENKO, Taras

Vybrani tvory / 5 zv.

 

NAJŽIADANEJŠIE ZVUKOVÉ KNIHY, U KTORÝCH BOL ZMENENÝ NOSIČ Z AUDIOKAZIET NA CD VO FORMÁTE MP3

AUGUSTA, Pavel, HONZÁK, František

Ako sa žilo v staroveku /číta Igor Šabek/ 450 min.

dejiny

BALZAC, Honoré de

Úradníci /číta Jaroslav Sisák/ 690 min.

francúzske romány

BILL, Jeseph K.

Ježiš, oceán lásky /číta Peter Lejko/ 180 min.

náboženstvo

DOBROVODA, Ľubo

Ja malkáč /číta Peter Lejko/ 390 min.

slovenské poviedky

GOLDBERG, Leonard

Mozgové impulzy /číta Igor Makovický/ 810 min.

trilery/romány

HARTFELD, Hermann

Láska silnejšia ako teror /prevzaté/ 240 min.

náboženské poviedky

HEMINGWAY, Ernest

Komu zvonia do hrobu /číta Igor Šabek/ 1170 min.

vojnový román

HURBAN, Jozef Miloslav

Od Silvestra do Troch kráľov /číta Štefan Mráz/ 540 min.

slovenské romány

IZAKOVIČ, Ivan

V meste kráľov /číta Igor Šabek/ 930 min.

historické romány

Kolektív poľských autorov sci-fi

Volanie na mliečnej ceste : 13x sci-fi /číta Dušan Ružička/ 540 min.

romány sci-fi

LINDSEYOVÁ, Johana

Spoznaj svoju lásku /číta Katarína Turčanová/ 570 min.

ľúbostné romány

McCUNE, Evelyn

Čínska cisárovná /číta Igor Šabek/ 1440 min.

historické romány

NAGY, Viliam

Anjel narkomanov /číta Igor Makovický/ 450 min.

skutočné príbehy

Portugalsko

/číta Jitka Krišková, Igor Šabek/ 60 min.

cestopisy

TOLKIEN, J. R. R.

Hobbit /číta Eva Ryšáková/ 7510 mni.

romány sci-fi

Prihlásenie

Registrácia do digitálnej knižnice

Registrácia do digitálnej knižnice a na portál RTVS - Dokorán

Zabudol som heslo

Vyhľadávanie

RTVS
DOKORÁN
Článok o DIKDA pre čitateľov SKN
UČEBNICE PDF

ANKETA

Hlasujte za knihu v Braillovom písme, ktorú si budete môcť stiahnuť v 13. týždni roku 2024 z Digitálnej knižnice

Minimum slušného správania   Informácie o knihe Minimum slušného správania
33%
Múr plaču, Hana Zelinová   Informácie o knihe Múr plaču
33%
Na muške zlato, Ondrej Bartoš   Informácie o knihe Na muške zlato
17%
Nápady tetky VŠEVEDKY, Betty MacDonaldová   Informácie o knihe Nápady tetky VŠEVEDKY
17%
Nebolo mi do smiechu, Joseph Heller, Speed Vogel   Informácie o knihe Nebolo mi do smiechu
0%
Hlasovalo: 6
Ministerstvo kultúry Slovenskej republiky Portál Návštevník OPIS - Operačná program informatizácia spoločnosti Blindrevue – IT technológie pre osoby so zrakovým postihnutím