Toto webové sídlo využíva súbory cookie. Viac informácií…

Prejdi na hlavný obsah Prejdi na hlavnú ponuku

Knižné novinky - marec 2017

Zvukové knihy vo formáte MP3 

BADENAS, Roberto
Ako čeliť utrpeniu. Odvaha a nádej vo svete plnom problémov / číta Jozef Lapšanský / 637 min.
populárno-náučné publikácie
Utrpenie sprevádza náš život od kolísky až po hrob. Jeho príčinou môže byť práca i zábava, závislosť i sloboda, cnosť i nemravnosť, láska i nenávisť. Je jednoducho súčasťou nášho života.


GAVALDA, Anna
Lepší život (Dva príbehy) / číta Jana Dolanská / 348 min.
francúzske romány
Román vtipným spôsobom dôrazne upozorňuje na problémy súčasnosti. Mathilde a Yannovi sa život nevydaril podľa ich predstáv. Upadli do každodenného stereotypu.


HANNAHOVÁ, Sophie
Agatha Christie. Záhada zavretej schránky / číta Dora Kulová / 485 min.
anglické detektívne romány
Lady Playfordová sa rozhodla zmeniť svoj závet a chystá to oznámiť na večeri, ktorú prichystala pre svojich priateľov. Medzi hosťami sa nachádzajú i dvaja muži, s ktorými sa hostiteľka ešte nikdy nestretla: slávny detektív Hercule Poirot a inšpektor Edward Catchpool. Ani jeden z nich netuší, prečo ho pozvala.


HRAŠKOVÁ, Eva
Len kým si tu / číta Zuzana Barilová / 605 min.
slovenské romány
Životný príbeh mladej ženy a láska vo všetkých jej podobách: láska k mužovi, k rodine, deťom a tiež láska z pohľadu muža; láska k peniazom, k sexu, ženám, ale aj k sebe samému... Kniha je plná vyznaní, ktoré nik z nás nevysloví, pretože nemá odvahu. Často ich túži povedať, ale kým sa odhodlá, býva neskoro...


IRŠA, Rudolf
Svätyne našich predkov / číta Igor Šabek / 382 min.
populárno-náučné publikácie
Posvätné miesta magicko-démonickej kultúry.


JEŽOVIČOVÁ, Kristína
Červená jej pristane / číta Kristína Prekopová / 546 min.
slovenské romány
Svet sa potkol na povrchnosti a zlomil si pritom členok už dávno. Napriek tomu, že kríval, Zem sa točila ďalej. Aj mužov prestalo zaujímať, aká je žena vo vnútri, pokým vyzerá sakramentsky dobre a v červených minišatách je in.


KELEOVÁ-VASILKOVÁ, Táňa
Si ako slnko / číta Kristína Prekopová / 378 min.
slovenské romány
„Tento príbeh nie je o mne a o mojom ockovi, a zároveň aj trochu je. No predovšetkým je to príbeh všetkých dcér, ktoré tragicky prišli o svojich otcov a nevedeli sa s tým vyrovnať, zmieriť, prijať smrť milovaného človeka. Je smutný, pretože som ho – po dlhšej prestávke – písala ako prvý po tom, čo ocko od nás odišiel. Vpísala som doň svoj žiaľ, smútok, bolesť. Súčasne však ide o príbeh plný zvratov, prekvapení... a lásky.“


KLAY, Phil
Návrat z misie / číta Michal Novák / 737 min.
americké vojnové príbehy
Román zavedie čitateľa do prvých línií vojenských konfliktov v Iraku a Afganistane a taktiež nazerá na situáciu vojakov, ktorí sa z bojov vrátili domov. Kniha je popretkávaná témami brutality a viery, viny a strachu, bezmocnosti a hrdinstva a boja o prežitie.


LABAS, Camille
Autostopom s tromi deťmi / číta Katarína Turčanová / 779 min.
autobiografické príbehy 
V knihe sa autorka delí s nami o zážitky zo svojich dobrodružných ciest, ktoré sú popretkávané nielen zaujímavosťami z histórie i kultúr, ale aj úvahami o svete, identite, o deťoch, o výchove, o láske, o vzťahoch rodičov a detí, o ľudských hodnotách i o vlastnom neľahkom živote ženy-matky. 
  

MALOVIČ, Pavel
Ako si udržať mladosť. Užitočné informácie, ktoré prídu iste vhod (bez ohľadu na vek a pohlavie) / číta Igor Šabek / 1360 min.
populárno-náučné publikácie
Autor v knihe zúročil jednak desiatky rokov vlastných skúseností telovýchovného lekára, jednak spracoval poznatky mnohých odborníkov, ktorí sa zaoberajú problematikou zdravia, zdravého životného štýlu, správneho a vyváženého stravovania a ďalšími faktormi, významne ovplyvňujúcimi kvalitu a dĺžku života človeka.


MANKELL, Henning
Biela levica / číta Dušan Kubaň / 1135 min.
švédske detektívne romány
Komisár Kurt Wallander vyšetroval smrť maklérky, ktorá bola na prvý pohľad šťastne vydatá, mala dve deti a patrila k metodistom. Ukázalo sa však, že ju brutálne zavraždili. Na mieste činu našli odrezaný, sčernený prst. Len čo Wallander odhalil spojenie medzi vraždou a konšpiráciou v Južnej Afrike, preľakol sa, lebo zrazu držal v rukách osudy tisícok ľudí...


MANKELL, Henning
Neviditeľný múr / číta Igor Šabek / 1134 min.
švédske detektívne romány
V Ystade dve mladé dievčatá zavraždia taxikára. Počas jedného neskorého večera zrazu zhasne svetlo. Vysvetlenie sa nachádza vo vzdialenej budove rozvodne, kde leží mŕtvola, ktorá pripomína múmiu. Komisár Wallander začína tušiť, že všetky tieto udalosti spolu súvisia. 


MICHELSOVÁ, Elizabeth
Zaľúbený lord / číta Silvia Donová / 567 min.
americké ľúbostné romány
Ďalšia očarujúca romanca od autorky románu Milovať vojvodu. Sue Greenová túži byť aspoň raz v živote rovnako obletovaná ako jej krásna sestra, a tak sa vyberie na maškarný bál zamaskovaná za Suzannu. Skvelá zábava sa však skončí, keď sa dostane do kolízie s lordom Holdenom Ellisom, najžiadanejším slobodným mužom v Londýne. 


MICHELSOVÁ, Elizabeth
Ako prísť o lorda / číta Silvia Donová / 522 min. 
americké ľúbostné romány
Keď sa Andrew Clifton, hrdý a neprístupný lord Amberstall, stane terčom posmechu svojich priateľov z londýnskej smotánky, zanevrie na mesto a utiahne sa do ústrania na škótsky vidiek. Keď sa  po roku na matkinu žiadosť vracia domov, na ceste do Londýna sa mu zraní kôň a Andrew z neho doslova padne k nohám krásnej, Katie Moorovej. 


ÖLVECKÝ, Noro
Nečakaná diagnóza / číta Igor Šabek / 728 min.
slovenské romány
Napínavý román o diagnóze, ktorá sa síce na Slovensku ešte nevyskytla, ale v Čechách už áno – a takmer vždy sa končila smrťou. Striehne na nás vo vode – na kúpaliskách, jazerách.. A zabíja… Rýchlo a nečakane.


Pronská, Jana
Janičiarova žena / číta Jana Dolanská / 506 min.
slovenské ľúbostné romány
Pútavá historická romanca obľúbenej autorky. Keď sa rytier Richard Salmo vracia do pevnosti Litava, túži iba po tom, aby obnovil panstvo svojho otca. Vôbec neráta s tým, že ho očarí miestna dievčina, z ktorej sa vykľuje dcéra grófa Pálfiho.


SPARKS, Nicholas
V tvojich očiach / číta Jana Dolanská / 1066 min.
americké ľúbostné romány
Náhodné stretnutie na ceste uprostred daždivej noci zmení život obidvom – Colinovi aj Marii. Keď celkom neočakávane medzi nimi vzplanie láska, nemajú odvahu predstavovať si spoločnú budúcnosť... až do chvíle, kým nevyplávajú na povrch hrozivé pripomienky udalostí z Mariinej minulosti. 


ŠTÚR, Ľudovít
Slovanstvo a svet budúcnosti / číta Igor Šabek / 684 min.
populárno-náučné publikácie
Štúr dospel k záveru, že jediná reálna a správna možnosť na zjednotenie Slovanov je pripojenie sa Slovanov k Rusku. Apeluje na jednotlivé slovanské kmene, aby si to uvedomili, nakoľko to je jediná šanca, ako sa môžu zachrániť pred cudzincami, ktorí ich už takú dlhú dobu ovládajú a utlačujú. Bol názoru, že všetci by mali prijať ruský jazyk a ruské písmo za svoje vlastné. Štúr ako autor spisovného jazyka Slovákov sa silno prikláňal k myšlienke všeslovanského ruského štátu.Pre deti a mládež
FISCHER, Michal
Filipove prázdninové dobrodružstvá / číta Peter Olejár / 131 min.
slovenské príbehy pre deti
Kamaráti Filip, Katka a Tomáš prežijú nezvyčajné prázdniny. Na farme strýka Sama sa dozvedia veľa zaujímavého o domácich zvieratách naučia sa, na čo slúžia liečivé rastliny a ako ich rozpoznávať a tiež ako sa správne separuje odpad. A čo je dôležité, zistia, že urobiť niekomu radosť ich teší viac ako sebectvo.


FISCHER, Daniela
Filipove cestovateľské  dobrodružstvá / číta Peter Olejár / 150 min.
slovenské príbehy pre deti
Deti prežijú spoločne s Filipom a jeho kamarátmi ďalšie zaujímavé dobrodružstvá. Tento krát budú veľa cestovať, spoznávať nové krajiny a susedné štáty Slovenska. 


FURLEJOVÁ, Ivana
Všetko naopak / číta Katarína Turčanová / 490 min.
slovenské príbehy pre mládež
O dievčati, ktoré bolo vychovávané peniazmi a tie zrazu došli. Zaneprázdnená mama a otec jej namiesto času venovali drahé darčeky, neviedli ju k zodpovednosti, mala všetko, na čo si spomenula. Až do chvíle, keď sa otcovi prestalo dariť. Keď jeho firma skrachuje, stredoškoláčka Stela spoznáva, že peniaze nie sú zďaleka všetko...


Najžiadanejšie zvukové knihy, u ktorých bol zmenený nosič z audiokaziet na CD vo formáte MP3


Däniken, Erich van
Spomienky na budúcnosť / číta Monika Šulcová / 420 min.
nemecké romány


FERKO, Vladimír
Svetom moje, svetom... / číta Dušan Ružička / 780 min.
slovenská etnografia


GELLÉRT, Gábor
Neviditeľná moc / číta Igor Makovický / 780 min.
maďarské romány


HAYCOX, Ernest
Hviezdny jazdec / číta Igor Makovický / 510 min.
anglické romány


HILLOVÁ, Susan
Pani de Winterová / číta Beáta Drotárová / 720 min.
anglické romány


HOUSTON, James
Biely úsvit / číta Štefan Mráz / 630 min.
anglické romány


CHROBÁK, Dobroslav
Prózy / číta Štefan Mráz / 870 min.
slovenské romány


CHUDOBA, Andrej
Stopárka / číta Dušan Szabó / 930 min.
slovenské romány


LABO, Šebastián
Zabijem pastiera (Atentát na pápeža) / číta Anton Kaščák / 600 min.
náboženstvo – životopisy


SAINT-LOUP, Michel
Kríž a ruža / číta Alfréd Swan / 750 min.
francúzske romány


SHELDON, Sidney
Hnev anjelov / číta Nora Selecká / 960 min.
americké romány


TINÁK, Benjamín
Diagnóza / číta Dušan Szabó / 960 min.
slovenské romány
 

ŤAŽKÝ, Ladislav
Aj v nebi je lúka / číta Dušan Szabó / 780 min.
slovenské romány
 

ZOLA, Emila
Lístok lásky / číta Ľudmila Swanová / 750 min.
francúzske ľúbostné romány


ZWEIG, Stefan
Mária Antoinetta / číta Nora Selecká / 1170 min.
nemecké historické romány


Knihy v Braillovom písme


BALOGHOVÁ, Mary
Gróf hľadá manželku / 5 zv.
anglické romány
Dedič titulu vojvodu, si musí splniť povinnosť voči rodine – čo najskôr sa oženiť a postarať sa o dediča. V hlave Chloe Muirheadovej sa  zrodí plán, ako uspokojiť vlastnú túžbu po vydaji a potrebu vojvodu nájsť si manželku. To, čo Ralphovi navrhne, je veľmi priamočiara dohoda: manželstvo z rozumu...


BENKOVÁ, Jana
Uličnica / 3 zv.
slovenské romány
Dá sa nájsť životné šťastie v striptízovom klube? 
Svetlana sa zahráva s osudom – za každú cenu chce pomstiť smrť svojich rodičov. Verí v spravodlivosť, ale netuší, aký rafinovaný a veľký súper na ňu čaká.


BENKOVÁ, Jana
Agátová alej č. 25 / 3 zv.
slovenské romány
Úspešná právnička Anna sa práve doma chystá vyskúšať si svoje vysnívané svadobné šaty, keď sa vo dverách objaví poštový kuriér a doručí jej správu šokujúcu ako blesk z jasného neba – list od sestry, ktorý jej život, večne sa krútiaci iba okolo práce, prevráti naruby. Anna zrazu ruší svadbu. 


BENKOVIČOVÁ, Linda
Mala som vašich mužov / 2 zv.
slovenské romány
Grafička Zora bola v detstve znásilnená. Pokúša sa dostať z traumy a viesť normálny život. Na ceste k nemu však prichádza jedna komplikácia za druhou. 


MANKELL, Henning
Muž, ktorý sa usmieval / 5 zv.
švédske romány
Komisár Wallander je psychicky na dne. Pri svojom poslednom prípade zastrelil človeka. Depresiu teraz utápa v alkohole. Rozhodne sa odísť z polície. Navštívi ho však starý priateľ Sten Torstensson, ktorý ho požiada o pomoc pri vyšetrovaní tragickej nehody svojho otca.


MOSSOVÁ, Kate
Čudákova dcéra / 5zv.
anglické romány
Na anglickom vidieku vládne len zdanlivý pokoj. V starobylej dedine Fishbourne si povery zachovávajú smrtiacu moc. Jedného dňa sa na cintoríne po zotmení zhromaždia dedinčania, aby uvideli prízraky ľudí, ktorí v priebehu roka zomrú.


NOVAC, Siniša
Gordan. Plážové poviedky / 2 zv.
chorvátske poviedky
Krátke vtipné príbehy sa odohrávajú na pláži jedného nemenovaného chorvátskeho turistického mestečka. Ich hlavným hrdinom je chorvátsky mladík Gordan. Poviedky sú napísané v pôvodnom znení, čo znamená, že dialógy sú prevažne v chorvátčine, ale aj v iných európskych jazykoch.


NOVAC, Siniša
Jebi ga! Chorvátske impresie a kompresie / 1 zv.
chorvátske poviedky
Tragikomické príbehy Sinišu Novaca sa odohrávajú v blízkosti chorvátskych pláží. Komplexne vzaté, nie je to veľmi veselá kniha. Ale napriek tomu sa neraz celkom dobre zasmejete.


WARRENOVÁ, Tracy Anne
Podvedený vojvoda / 5 zv.
americké ľúbostné  romány
Violet Brantfordová odjakživa túžila po Adrianovi Winterovi, vojvodovi z Raeburnu, ibaže on sa rozhodol oženiť s jej dvojičkou Jeannette. Keď sa však Jeannette tesne pred obradom rozhodne, že sa za Adriana nevydá, Violet odvážne vykročí uličkou k oltáru namiesto nej. Splní sa jej tak najtajnejší sen, no život vojvodkyne nie je ľahký...


Pre deti a mládež


BENDOVÁ, Krista
Brumlíčkove  rozprávky / 1 zv.
slovenské rozprávky
Veselé rozprávky o medvedíkovi Brumlíčkovi, ktorý nemôže zaspať zimným spánkom a preto si sám rozpráva uspávacie rozprávky.


ČUKOVSKIJ, Kornej
Doktor Jajbolíto / 1 zv.
ruské rozprávky
Jajbolíto je zázračný doktor. Je aj veľký dobrák a má nadovšetko rád zvieratá. Rozumie ich reči a vie vyliečiť každú ich boliestku. Mnohé zvieratká žijú uňho v domčeku. 


PAVLOVIČ, Jozef
Zajkovia Majko a Kajko / 1 zv.
slovenské rozprávky
 V tejto rozprávkovej knižke sa deti dozvedia, čo všetko zažili dva nezbedné a neposedné, no bystré zajačiky Majko a Kajko...


SEDLÁK, Ivan
Ježko Pichliačik / 1 zv.
slovenské rozprávky pre deti
Pichliačik je malý ježko s veľkým srdiečkom. Ľúbi svoju mamičku a dobro rozdáva. So slniečkom ráno vstáva, zúbky si vyčistí, pekne sa očeše a potom si s batôžkom na chrbte vykračuje voňavým lesom, aby spoznal jeho tajomstvá a nových kamarátov. 

Prihlásenie

Registrácia do digitálnej knižnice

Registrácia do digitálnej knižnice a na portál RTVS - Dokorán

Zabudol som heslo

Vyhľadávanie

RTVS
DOKORÁN
UČEBNICE PDF

ANKETA

Hlasujte za knihu v Braillovom písme, ktorú si budete môcť stiahnuť v 15. týždni roku 2023 z Digitálnej knižnice

Váhavec, Ed McBain   Informácie o knihe Váhavec
22%
Osemdesiat miliónov očí, Ed McBain   Informácie o knihe Osemdesiat miliónov očí
21%
Pod kopytami stád, Louis L'Amour   Informácie o knihe Pod kopytami stád
18%
Prvý venček, Mária Rázusová-Martáková   Informácie o knihe Prvý venček
20%
Tajomstvo zdravia a dlhého života, Ernest Günter   Informácie o knihe Tajomstvo zdravia a dlhého života
19%
Hlasovalo: 501
Ministerstvo kultúry Slovenskej republiky Portál Návštevník OPIS - Operačná program informatizácia spoločnosti Blindrevue – IT technológie pre osoby so zrakovým postihnutím