Toto webové sídlo využíva súbory cookie. Viac informácií…

Prejdi na hlavný obsah Prejdi na hlavnú ponuku

Knižné novinky - máj 2024

ZVUKOVÉ KNIHY VO FORMÁTE MP3

BENICZKY, Vojtech

Posledný kríž /číta Igor Šabek/ 980 min.

slovenské romány

Vyšetrovací tím rieši sériu vrážd. Zastaviť vraha si vyžaduje extrémne úsilie. Kriminalistka Paula v snahe pomôcť bývalým kolegom mení svoje priority. Pátranie po páchateľovi je pretkané politickým pozadím a každý, kto sa ho zúčastní, je v nebezpečenstve. Kto všetko sa nakoniec ocitne na vrahovom zozname?

BILLER, Diana

Hotel plný tajomstiev /číta Igor Šabek/ 849 min.

historické romány

Vo Viedni sa práve začala plesová sezóna roka 1878 a Mária Wallnerová má pred sebou jediný cieľ: obnoviť rodinný hotel Wallner v celom jeho bývalom lesku a sláve. Nedá sa odradiť žiadnou prekážkou – ani škandalóznym, tridsať rokov trvajúcim pomerom svojich rodičov, ani útokmi maskovaných zabijakov, a už vôbec nie príťažlivým Američanom Elim, tajným agentom, ktorý jej už dvakrát zachránil život.

BOYD, Tasha

Francúzska lekcia /číta Beáta Drotárová/ 1125 min.

americké romány

Josie sa zo dňa na deň obráti život hore nohami. Namiesto povýšenia v práci dáva výpoveď a odchádza na Francúzsku riviéru strážiť dieťa miliardárovi. Po impulzívnom odchode sa však dostavia pochybnosti. A hlavne – čo si má počať, keď ju jej šéf priťahuje, ale podľa zmluvy si s ním v žiadnom prípade nesmie nič začať?

DÁN, Dominik

Konečne normálna vražda /prevzaté/ 840 min.

slovenské romány

Šéf oddelenia vrážd poslal detektívov Chosého a Krauza preveriť nález mŕtvoly mladého dievčaťa visiaceho na strome. Tí zistili, že kolegovia Burger s Hanzelom vyšetrujú tri roky starú vraždu podobného dievčaťa. Nitky spájajúce dve vraždy mladých dievčat sa začínajú preplietať a nik nevie, kde sa skrýva zákerný vrah.

FITZEK, Sebastian

Playlist /číta Kristián Michal Hnát/ 591 min.

nemecké romány

Pätnásťročná Feline bez stopy zmizla. Jej matka sa obráti s prosbou o pomoc na súkromného detektíva Zorbacha. Ten pri pátraní natrafí na hudobnú službu, cez ktorú Feline počúvala obľúbené piesne, ale playlist bol iba pred niekoľkými dňami zmenený. Obsahujú tieto piesne skrytý kľúč k nájdeniu Feline? Podarí sa mu nájsť stopu a zistiť, ako ju zachrániť?

KOZMON, František

Kamzík /číta Kristián Michal Hnát/ 652 min.

slovenské romány

Smrť Alexandry bola na prvý pohľad nešťastná náhoda. Pracovala v zlatníctve a bola zavraždená počas lúpežného prepadu. Matka obete je však presvedčená, že celý prepad bol zinscenovaný. Jej dcéra sa vraj už dlhšie obávala o život, lebo ležala v žalúdku niekomu z vplyvných kruhov. Ale kto by chcel zavraždiť mladú zamestnankyňu klenotníctva s ambíciami zlatokopky?

KUŽELA, Ladislav

Jednoduchá a účinná prevencia rakoviny hrubého čreva /číta Igor Šabek/ 248 min.

populárno-náučné publikácie

V tejto stručnej príručke nabitej informáciami a najnovšími vedeckými zisteniami vám jeden z najznámejších slovenských gastroenterológov doktor Kužela objasní, kde číha najväčšie nebezpečenstvo pri vzniku rakoviny hrubého čreva. Vysvetlí vám, ako s týmto ochorením súvisí životný štýl, aké škody môže napáchať nezdravo pripravené mäso, prečo sú rastliny pri znižovaní rizika vzniku rakoviny také zázračné.

LADD, Sarah E.

Neznáma vo Fellsworthe : poklady Surrey 3. diel /číta Beáta Drotárová/ 731 min.

americké romány

Po smrti otca sú vyhliadky Annabelle na šťastný život mizivé. Opustil ju snúbenec a brat Thomas ju núti k sobášu s násilníckym Cecilom. S pomocou hájnika Owena utečie k svojmu strýkovi, správcovi školy vo Fellsworthe. Po čase sa začína tešiť z pocitu slobody, keď sa dozvie, že Thomas a Cecil sa chystajú do Fellsworthu. Ako dopadne ich stretnutie?

MANN, Don, BECKER, Kraig

Pirátske vody : história pirátstva od staroveku až po súčasnosť /číta Igor Šabek/ 630 min.

populárno-náučné publikácie

Kniha ponúka skutočné dejiny pirátstva – pravdivé príbehy o dobrodružstvách, rabovaní, únosoch, mučení a pirátstve na šírych moriach. Pirátske vody prinášajú informácie o podvodoch, chaose a vraždách, o strachu z krajín, ktoré zotročovali celé populácie, aby ťažili drahé kovy a zo spoločností, ktoré predávali ľudí ako tovar.

NAVRÁTIL, Martin

Okolo sveta 7 : zážitky profesionálneho cestovateľa 2 /číta Gabriel Lukáč/ 448 min.

cestopisy

S autorom si v knihe vychutnáme cestovateľské nadšenie nielen z Ghanu, Benina, Toga, z Podnesterska, Turkménska, ale tiež z Japonska, krásnej Austrálie, Filipín, či preňho priam osudového Afganistanu. Je tu opísaných množstvo zážitkov a výletov, z ktorých väčšina určite nefiguruje v bežných cestovateľských zoznamoch.

NEUER, Václav

Tiene minulosti /prevzaté/ 645 min.

slovenské romány

Kostrový nález na odľahlom mieste rozbehne vyšetrovanie, ktoré zavedie skupinu detektívov ďaleko do minulosti. Iné storočie, iný režim aj iná polícia? Mohol niekto zavraždiť vraha, ktorý navyše mal byť v emigrácii? Prednosť však musí mať aktuálny prípad beštiálne ubodanej mladej dievčiny. Až po jeho expresnom vyriešení sa môžu detektívi znova ponoriť do minulosti.

NEUER, Václav

Uplakaná jeseň /prevzaté/ 592 min.

slovenské romány

V starom vojenskom bunkri objavia mŕtvolu dobitého mladíka. V parku zasa mŕtvu školáčku. Vyšetrovateľ Ledecký sa s tímom rozbehne po horúcej stope. Dni plynú a v nemocničnom výťahu sa nájde ďalšie telo. Kriminalisti sa napriek všetkým slepým uličkám nakoniec predsa len dostanú k vrahovi. Ale odhaliť ešte neznamená dokázať. Kto podstúpi riziko, aby získal potrebné dôkazy?

NEUER, Václav

Prekliate dedičstvo /prevzaté/ 581 min.

slovenské romány

Každé dedičstvo môže priniesť zlepšenie finančnej situácie, ale aj smrť a nešťastie. Dedičstvo môže tvoriť napríklad zbierka historických bankoviek. Ale sú naozaj také cenné, aby sa pre nevraždilo? V starom byte kriminalisti vyšetrujú vraždu. Ohraničený svet zberateľov bankoviek vydá svojho podozrivého a poskytnuté dôkazy ho presvedčivo usvedčujú. Ale kde sú bankovky?

Slovensko fantastické

/prevzaté/ 1330 min.

slovenské príbehy

Slovensko fantastické je súčasťou unikátneho multimediálneho projektu Prešporského divadla. Ponúka dvadsaťjeden originálnych poviedok od stálic slovenskej literárnej scény a dvoch poviedok českých autorov. Nechajte sa uniesť na miesta, kde sa budete smiať, plakať, báť a držať palce hrdinom.

ZAMARI, Michaela

Krízový plán /číta Beáta Drotárová/ 889 min.

slovenské romány

Deana ponúkne svoj dvojizbový byt na prenájom. Na inzerát sa jej ozve Miky. Dea mu zo zúfalstva nahovorí, že je lesbička, aby ho presvedčila, že nič nehrozí, ak sa k nej nasťahuje. Vyjde to. Miky je nielen milý, inteligentný, zábavný a poriadkumilovný, ale ešte aj prekliato sexi. Až vtedy nastáva jej skutočný problém...

ZAMARI, Michaela, DOLCE, Baja

Nasleduj ma /číta Silvia Donová/ 632 min.

slovenské romány

On – bohatý a známy influencer. Ona – v minulosti rovnako známa influencerka. Teraz sa Lucia drží mimo sociálnych sietí, pretože spoznala tú zlú stránku internetu – šikanu. Ale nedostatok financií prinúti Luciu spravovať sociálne siete Jasonovi, ktorý chcel na túto prácu muža. Ako sa popasuje so ženou?

Pre deti a mládež

DOBŠINSKÝ, Pavol

Prostonárodné slovenské povesti /číta Ivan Vojtek/ 1011 min.

slovenské ľudové povesti

Prostonárodné slovenské povesti – zbierka deväťdesiatich slovenských rozprávok od Pavla Dobšinského, ktorý tu publikoval viacero rozprávok známych zo starších zbierok, ale aj povesti, ktoré dovtedy tlačou nevyšli. Dodnes patria k najvydávanejším a najčítanejším dielam slovenskej literatúry.

KNIHY V BRAILLOVOM PÍSME A E-BRAILLE

ENZLER, Clarence J.

Moje druhé ja : Kristus hovorí o prežívaní viery / 3 zv.

úvahy

Kristus k nám v tejto knihe hovorí priamo a nabáda nás, aby sme šírili jeho lásku a službu vo svete. Autor sa zameriava na zmysel kresťanského života, hľadá zmysel modlitby, vyhýbania sa hriechu a Eucharistie. Každá kapitola je rozdelená do krátkych úsekov na základe Písma s modlitbami určenými na súkromnú meditáciu.

GILLEROVÁ, Katarína

Hra na milovanie : II. časť / 4 zv.

slovenské romány

Skupina piatich mladých ľudí sa vyberie do amerických Apalačských vrchov, aby strávili pár týždňov v spustnutom sídle. Tam sa naplno rozvinie tichý súboj medzi Oliverom a Edwardom o pozornosť krásnej Caroline. Medzitým sa však začnú diať čudné veci, ktoré všetkých vystrašia a keď sa po slede nevysvetliteľných udalostí rozhodnú predčasne odísť, osud s nimi zahrá zvláštnu hru…

JAKUBOVÁ, Martina

Srdce neoklameš / 4 zv.

slovenské romány

Simonin život sa prevráti naruby, keď sa po zrušenej svadbe pred ňou nečakane zjaví muž, ktorý jej v minulosti zlomil srdce. Zistí, že city medzi nimi ani po rokoch neochladli. Život ani jedného z nich už nebude rovnaký. Aká bude cena za ich nerozvážnosť a najmä, dokáže sa zaceliť srdce, ktoré bolo niekoľkokrát zlomené tým istým človekom? Bolesť však dokáže vyliečiť len jediná vec na svete – láska.

KEELANDOVÁ, Vi

Projekt šéf / 4 zv.

americké romány

Merricka som spoznala na pracovnom pohovore. Vlastne nie, stalo sa to, keď mi vtrhol do kabínky v jednom butiku. Polonahá som sa naňho osopila a potom mu zabuchla dvere pred nosom. Preto si určite viete predstaviť, ako som zamrzla, keď som zistila, že ten grobian je môj potenciálny šéf...

LUCADO, Max

Zvládneš to : nádej a pomoc v ťažkých chvíľach / 2 zv.

náboženská literatúra

Kniha je zbierkou príbehov a náučných i povzbudivých slov. Autor tu opisuje život sv. Jozefa – dáva nám rady a ponaučenie z príbehov zo súčasnosti, ktoré sa podobajú tým našim. A v každom prípade je víťazom Boh. Keď je človek úplne na dne, tak po prečítaní tejto knihy už bude vedieť čo to viac. Ako bojovať proti pokušeniam, ako zvládnuť horké situácie života, ako sa spoľahnúť a všetko zveriť Bohu.

McALLISTEROVÁ, Gillian

V nesprávnom čase na nesprávnom mieste / 5 zv.

anglické romány

Jen čaká svojho syna Todda, kedy sa vráti domov. Keď mladíka konečne uvidí, uľaví sa jej, ale vzápätí sa začne jej nočná mora. Oproti Toddovi kráča neznámy muž a on ho prebodne. Jen netuší, kto je to ani prečo sa stal obeťou. V tú noc zaspí – až kým sa neprebudí... včera. Každé ďalšie ráno sa ocitá čoraz hlbšie v minulosti a snaží sa prísť na to, ako zabrániť zločinu. Popritom sa dozvedá, že celý život žila v klamstve.

POŘÍZKOVÁ, Pavlína

Bez filtra : tá dobrá, tá zlá a tá krásna / 3 zv.

autobiografie

Bývalá modelka Pavlína Pořízková napísala sériu osobných a poučných esejí, v ktorých spomína na svoj život. Píše o zložitom prežívaní ženskosti v každom veku, pričom lesklé obálky magazínov necháva za sebou a hovorí priamo od srdca. Ide o múdre a podmanivé skúmanie zlomeného srdca, krásy a hľadania zmyslu života.

SARLEOVÁ, Rebecca

Jedno talianske leto / 3 zv.

americké romány

Katy plánovala výlet na pobrežie Amalfi spoločne s mamou, ktorá sa pre chorobu výletu nedožila. Napriek všetkému sa Katy rozhodla, že ho absolvuje aj sama a spozná zákutia, kde kedysi trávila čas jej mama. Na tejto dovolenke strávi pár dni s mladšou verziou svojej zosnulej mamy a pochopí, že čas je len relatívny pojem.

URBAN, Albín B.

O starcovi a jeho knihách : novodobý mýtus / 4 zv.

slovenské romány

Študentka Bailey sa vydá na dobrodružnú cestu plnú prekážok a nástrah. Túži nájsť bájneho starca, o ktorom sa hovorí, že má najväčšiu knižnicu na svete. Nikto však nevie, či naozaj existuje. Ľudia o ňom hovoria ako o postave z mýtov. Bude však za svoju odvahu, námahu a múdrosť odmenená? Nájde bájneho muža a jeho poklad v podobe tisícok a tisícok kníh?

VELLA, Elias

Kristoterapia : Ježiš ťa chce urobiť celistvým / 3 zv.

náboženská literatúra

V knihe nám autor, františkánsky kňaz Elias Vella, ponúka návod na celkové uzdravenie nielen tela, ale hlavne duše, ktoré môžeme dosiahnuť v Kristovi. Páter Vella nám ukazuje cestu:  keď blúdime a padáme - dvíha nás a keď si myslíme, že už nevládzeme - dodáva silu. Otvorme sa pre Kristoterapiu a nechajme sa viesť a uzdravovať jediným neomylným liečiteľom – Ježišom Kristom.

NAJŽIADANEJŠIE ZVUKOVÉ KNIHY, U KTORÝCH BOL ZMENENÝ NOSIČ Z AUDIOKAZIET NA CD VO FORMÁTE MP3

ADAMSONOVÁ, Joy

Večné hľadanie /číta Nora Selecká/ 600 min.

romány životopisné

COOK, Robin

Mutácia /číta Igor Makovický/ 840 min.

romány z lekárskeho prostredia

Dezertér života

/prevzaté/ 60 min.

náboženské poviedky

GAARDER, Jostein

Vita Brevis : život je krátky /číta Nora Selecká/ 150 min.

náboženská literatúra

IZAKOVIČ, Ivan

Indiánska krv : dva príbehy z dobývania Nového sveta /číta Igor Šabek/ 660 min.

dobrodružné romány

LINS, Osman

Kameň a váhy /číta Anton Kaščák/ 630 min.

spoločenské romány

MACHALA, Jozef

Posol bez koňa /prevzaté/ 90 min.

rozhlasové hry

MARSINA, Richard a kolektív

Dejiny Slovenska 1. diel : do roku 1526 /číta Eva Rusnáčiková/ 2940 min.

Slovensko

McBAIN, Ed

Nokturno /číta Igor Makovický/ 630 min.

detektívne romány

MIČEK, Štefan, MRÁZ, Igor, POLÁK, Karol, VENGLOŠ, Jozef

Italia '90 : 31 futbalových dní /číta Karol Polák ml./ 450 min.

futbal

MÖCKEL, Klaus

Bez kráľovej licencie /číta Igor Šabek/ 810 min.

historické romány

Nečakané odhalenia

/číta Igor Makovický/ 360 min.

detektívne príbehy

ORDÓDY, Viliam

Stopercentné alibi /číta Igor Šabek/ 360 min.

detektívne romány

STEELOVÁ, Danielle

Tichý obrad /číta Beáta Drotárová/ 810 min.

romány pre ženy

TORRENTE BALLESTER, Gonzalo

Kráľovská história /číta Eva Ryšáková/ 360 min.

historické romány

Prihlásenie

Registrácia do digitálnej knižnice

Registrácia do digitálnej knižnice a na portál RTVS - Dokorán

Zabudol som heslo

Vyhľadávanie

RTVS
DOKORÁN
Článok o DIKDA pre čitateľov SKN
UČEBNICE PDF

ANKETA

Hlasujte za knihu v Braillovom písme, ktorú si budete môcť stiahnuť v 24. týždni roku 2024 z Digitálnej knižnice

Milénium , Elizaheth Handová, Lewis Gannet   Informácie o knihe Milénium
22%
Prach a sny, Eduard Krajčo   Informácie o knihe Prach a sny
22%
Predposledná štácia, Juraj Hanuščin   Informácie o knihe Predposledná štácia
18%
Priznávanie , Rose Marcia   Informácie o knihe Priznávanie
15%
Prvý medzi rovnými , Jeffrey Archer   Informácie o knihe Prvý medzi rovnými
23%
Hlasovalo: 241
Ministerstvo kultúry Slovenskej republiky Portál Návštevník OPIS - Operačná program informatizácia spoločnosti Blindrevue – IT technológie pre osoby so zrakovým postihnutím