Toto webové sídlo využíva súbory cookie. Viac informácií…

Prejdi na hlavný obsah Prejdi na hlavnú ponuku

Knižné novinky - máj 2018

ZVUKOVÉ KNIHY VO FORMÁTE MP3

 

ALEXANDER, Tamera

Nezmazateľný dojem / číta Kristína Prekopová / 1025 min.

americké ľúbostné romány

Claire Laurentová zo všetkého najviac túži namaľovať niečo, čo jej prinesie uznanie. Keď ju okolnosti donútia utiecť z domu, do cesty jej vstúpi právnik Sutton, ktorý ju nevydá úradom.

 

BULBECK, Soňa

Púšť pod oknom / číta Kristína Prekopová / 234 min.

slovenské cestopisné príbehy

Sú krajiny Blízkeho Východu naozaj také nebezpečné? A Dubaj taký drahý? A nad Niagarskými vodopádmi je naozaj večná dúha? Všetko toto, ale aj omnoho viac, sa dozviete v knihe, ktorá vám priblíži život v šestnástich krajinách štyroch kontinentov na pár stranách.

 

BURGEROVÁ-CACCIABUE, Zuzana

Z trinástej komnaty / číta Antónia Kurimsky-Oľšavská / 1334 min.

slovenské romány

Vo svetlách a atmosfére parížskych ulíc, vo vôni a šumení morských vĺn Normandie sa osudmi štyroch mladých ľudí „nástojčivými náhodami“ prepletajú tkanivá priateľstva, lásky, hľadania zmyslu života a odpovedí na otázky, ktoré každého z nás raz dobehnú. Spletitými uličkami života ich však sprevádza aj prekvapivý dotyk Božej prítomnosti.

 

CANTOROVÁ, Julian

Stratený list / číta Miriama Fedorková / 556 min.

americké ľúbostné romány

Kristoff je mladý učeň u židovského rytca predlôh známok Fredericka. Keď jeho majster počas Krištáľovej noci zmizne, Kristoff musí vyrábať známky pre nenávidených Nemcov a zároveň spolupracovať s Elenou, temperamentnou Frederickovou dcérou. Keď sa uprostred surového zmätku vojny do Eleny zamiluje, musí nájsť spôsob, ako ich oboch zachráni.

 

ČERVENÁK, Juraj

Bohatier. Kniha druhá. Dračia cárovná / číta Igor Šabek / 1062 min.

slovenské historické romány

Kyjevský vojvodca Svjatoslav zvíťazil nad Bulharmi. Iľja Muromec a ostatní bohatieri sú však ako na ihlách. Ich úhlavný nepriateľ, veľkňaz Tugarin, unikol kamsi na sever. Svjatoslavova družina sa vydáva po jeho stopách, aby s ním navždy skoncovala.

 

DEDINSKÁ, Eva

Dievčatko s modrými očami / číta Miriama Fedorková / 572 min.

slovenské romány

Agáta nie je obyčajná mladá žena. Je výnimočná. Vidí a počuje veci, ktoré ľudia okolo nej nevnímajú. Cíti ľudský strach a bolesť, aj radosť a šťastie. Dar alebo prekliatie?...

 

HORST, Jørn Lier

Kľúčový svedok / číta Igor Šabek / 530 min.

nórske detektívne romány

Preben Pramm ležal týždeň zviazaný a mŕtvy vo svojej obývačke, kým ho našli. Všetko naznačuje tomu, že ho vrah pred smrťou brutálne mučil. Dom je prevrátený hore nohami, vrahovia však zrejme nenašli, čo hľadali. Aké tajomstvo strážil nenápadný starec, ktorý nemal rodinu ani priateľov?

 

KELEOVÁ-VASILKOVÁ, Táňa

Priateľky / číta Jana Dolanská / 496 min.

slovenské romány

Tri priateľky – tri osudy, ktoré spája túžba po sebanaplnení a zmysluplnom živote. Hľadajú samy seba a popritom čosi strácajú a iné zasa nachádzajú, trápia sa aj tešia, jednoducho si so sebou vláčia balíček života naplnený rôznorodou zmesou.

 

KELEOVÁ-VASILKOVÁ, Táňa

Dva životy / číta Jana Dolanská / 710  min.

slovenské romány

Helga všetko robí s plným nasadením. Kolotoč jej života bol naplnený túžbou byť dobrou manželkou, mamou aj starou mamou. Podarilo sa jej to. Rodine vytvorila bezpečný prístav, naplnený láskou a pochopením...

 

KOZMON, František

Rosnička / číta Dušan Kubaň / 908 min.

slovenské detektívne romány

V Chorvátsku objavili telo zavraždenej turistky zo Slovenska. Ide o mladú a krásnu moderátorku počasia z televízie. Podozrenie padne na jej priateľa. Nikto však nevie, že nevinne pôsobiaca blondínka sa za hranicami dostala do iných problémov.

 

PERLBERGEROVÁ, Anna Nessy

Dom v Prahe / číta Silvia Donová / 310 min.

americké skutočné príbehy

V tomto skutočnom príbehu Anna spomína na svoju matku, opernú speváčku, ale aj otca, prominentného právnika vtedajšieho českého prezidenta Tomáša G. Masaryka. Opisuje krásne letné dni strávené na dedine, priateľov, spoločenský život, ale aj desivú cestu vlakom za slobodou a ťažké začiatky v cudzej krajine.

 

RANKOV, Pavol

Miesta, čo nie sú na mape / číta Peter Olejár / 493 min.

slovenské romány

Kým Marek a Natália študujú v Olomouci, vyzerá to na celkom obyčajný život slovenských vysokoškolákov v blízkom zahraničí. Potom však prídu prázdninovať na rodné Slovensko a ich vzťah je čoraz komplikovanejší.

 

REICHS, Kathy

Kosti na pláží / číta Ľudmila Swanová / 984 min.

americké detektívne romány

Na ostrove Dewees sa študenti archeológie, snažia zachrániť staré indiánske pohrebisko. Dni plynú, až kým nenarazia na čerstvý hrob. Zakrátko do pitevne privezú ďalšiu mŕtvolu - telo obeseného muža s rovnako poškodenými kosťami.

 

RIVERSOVÁ, Francine

V znamení leva. Istý ako úsvit / číta Miriama Fedorková / 1245 min.

historické romány

Tretia časť trilógie V znamení leva Atretes. Germánsky bojovník, obdivovaný gladiátor. V neľútostných súbojoch získal späť vytúženú slobodu... ale jeho život sa má navždy zmeniť.

 

SPARKS, Nicholas

Vo dvojici / číta Pavol Pivko / 1177 min.

americké ľúbostné romány

Russell Green má všetko: nádhernú manželku, rozkošnú šesťročnú dcérku, úspešnú kariéru v reklamnej agentúre aj veľký dom v Charlotte. Žije svoj sen a manželstvo s očarujúcou Vivian pokladá priam za dokonalé. Ale pod slnečným povrchom sa začínajú objavovať trhliny a zdesený Russ zistí, že sa mu všetky oblasti života, ktoré považoval za samozrejmé, rozpadajú na kúsky.

 

YOUNG, William P.

Eva / číta Pavol Pivko / 636 min.

kanadské romány

V románe Eva, autor nevšedným spôsobom spracúva biblický príbeh stvorenia. Hlavná hrdinka Ľalia sa ocitne na ostrove kdesi na pomedzí svetov – nášho a toho druhého. Ľalia, ktorej detstvo bolo neuveriteľne kruté a plné násilia, je statočná, no ako mnohí z nás priveľmi zlomená.

 

VANDENBERG, Philipp

Žena povrazolezca / číta Igor Šabek / 962 min.

nemecké historické romány

Rok 1525. Pár dní pred zložením sľubu utečie z kláštora novicka Magdaléna. V núdzi sa pripojí k bande kaukliarov, ktorú vedie Veľký Rudolfo, najslávnejší povrazolezec na svete. Tento sukničkár ju očarí. Po čase sa novicka doňho zaľúbi.

 

VILČEK, Tomáš

Tomas Wolrd Expedition. Bláznivá cesta okolo sveta / číta Igor Šabek / 863 min.

cestopisné romány

Tomáš na ceste okolo sveta zažíva nevídané dobrodružstvá a stretáva mnoho inšpiratívnych ľudí. Ocitá sa zoči-voči občianskym vojnám, teplotným extrémom, pozerá sa do tváre tej najstrašidelnejšej chudobe...

 

NAJŽIADANEJŠIE ZVUKOVÉ KNIHY, U KTORÝCH BOL ZMENENÝ NOSIČ Z AUDIOKAZIET NA CD VO FORMÁTE MP3

 

Neďalkov, Boris

Pod maskou majora SS / číta Vojtech Valach / 810 min.

špionážne romány

 

Rolland, Romain

Očarená duša 1. / číta Mária Matušíková / 1170 min.

francúzske romány

 

Rolland, Romain

Očarená duša 2. / číta Viera Petrusová / 720 min.

francúzske romány

 

Highsmith, Patricia

Výkupné za psíka / číta Igor Makovický / 630 min.

detektívne romány

 

Nižnánsky, Jozef

Právo prvej noci / číta Dušan Szabó / 870 min.

historické romány

 

Biblické príbehy – Nový zákon / prevzaté / 240 min

biblia

 

Lucas, George

Hviezdne vojny / číta Dušan Szabó / 570 min.

sci-fi romány

 

Jurić-Zagorka, Marija

Kňažná z Petrinskej ulice / číta Dušan Ružička / 810 min.

historické romány

 

Barnard, Christiaan

Loď nádeje / číta Dušan Ružička / 570 min.

romány z lekárskeho  prostredia

 

Buttlar, Johannes von

Boh nehrá v kocky / číta Igor Šabek / 480 min.

populárno-náučné publikácie

 

Moravčík, Štefan

Tajná knihy Záhorákov / číta Alfréd Swan / 690 min.

slovenské humorné romány

 

Segal, Erich

Muž, žena a dieťa / číta Alfréd Swan / 420 min.

ľúbostné romány

 

Alexis, Kim

S trochou šťastia / číta Eva Cibulová-Ryšáková / 750 min.

ľúbostné romány

 

Pilcher, Rosamunde

Iný pohľad / číta Beáta Drotárová / 360 min.

spoločenské romány

 

Connelly, Michael

Básnik smrti / číta Igor Makovický / 1110 min.

detektívne romány

 

KNIHY V BRAILLOVOM PÍSME

 

BLISSOVÁ, Alison

Na veľkosti záleží / 4 zv.

americké romány

Leah Martinová už má plné zuby diétnych sušienok, rátania kalórií a maminých kritických poznámok. Nedávno si otvorila pekáreň a vďaka jej úspechu má dobrý pocit, že v živote niečo dokázala.  Lenže nijaká maškrta nedokáže odviesť jej pozornosť od sexi chlapa, akým je Sam Cooper. Ten sa s Leah dohodne, že sa budú hrať na snúbencov.

 

BRAUNOVÁ, Lucia

Šťastie na prenájom / 4 zv.

slovenské romány

S Elenou sa osud nemaznal. Dostala krutú ranu, ktorú ešte viac prehĺbil jej manžel. Nočnú moru premenil na to najkrutejšie peklo na zemi. Po rozvode odchádza z ruchu veľkomesta, aby sa vymanila spod vplyvu direktívneho otca, zabudla na zničené manželstvo a nešťastie, ktoré prežívala.

 

EBERLENOVÁ, Kate

Kde si? / 6 zv.

anglické romány

Tess čoskoro nastúpi na univerzitu v Londýne a nového života sa už nevie dočkať. Aj Gus má namierené do Londýna na štúdium medicíny a usiluje sa byť poslušným synom, hoci túži utiecť a prísť na to, kým skutočne je. A v jeden horúci letný deň sa chodníčky osemnásťročného dievčaťa a chlapca na chvíľu pretnú. Obaja sa vrátia do Anglicka a čelila budúcnosti výrazne odlišnej od toho, čo si každý z nich vysníval.

ĎURANOVÁ, Mária

Tajomstvá troch žien / 3 zv.

slovenské romány

Libuša je žena v produktívnom veku, ktorá statočne celé roky znáša manželov egoizmus a lakomstvo. Keď však jej deti vyletia z rodného hniezda, dodá jej to potrebný impulz a rozhodne sa žiť nový život.

 

HILL, Mark

Vrah prichádza po polnoci / 6 zv.

anglické detektívne romány

Pred tridsiatimi rokmi stál detský domov Longacre na jednej z londýnskych ulíc. Málokto vedel, že život v ňom bol pre chovancov hotovým peklom. Riaditeľ domova Gordon Tallis s nimi nezaobchádzal práve v rukavičkách.

 

McFate, Sean

Tieňová vojna / 5 zv.

americké špionážne romány

Tom Locke pracuje ako elitný žoldnier pre Apollo Outcomes, úspešnú vojenskú firmu. Po návrate z misie v Líbyi mu pridelia prísne tajnú nelegálnu operáciu na Ukrajine. Má len sedem dní, aby zachránil rodinu známeho ukrajinského oligarchu a realizoval veľkolepú útočnú akciu.

 

ONDRIOVÁ, Ivana

Kto skrotí Kláru / 4 zv.

slovenské romány

Rebelka Klára túži po jedinom: navždy odísť z nenávideného statku a od despotického otca. Otcova zlosť, matkino šialenstvo, milencova zrada, prekliaty statok a napokon aj jej vlastné sladké tajomstvo, ktoré ju takmer pripraví o život... Čo všetko si pre Kláru osud ešte pripraví? Podarí sa jej napokon nájsť miesto, kde môže byť skutočne šťastná?

 

PENDZIWOLOVÁ, Jean E.

Dcéry strážcu majáka / 4 zv.

kanadské romány

Elizabeth prišla o zrak. Už si nemôže prečítať milované knihy a prázdnotu jej zapĺňa hudba. Keď sa na stroskotanej lodi nájdu denníky jej otca, poprosí o pomoc mladú delikventku Morgan. Medzi ženami sa rozvinie nečakaný vzťah, keď sa spoločne snažia rozlúštiť knihy. Vyblednuté stránky denníkov obom odhalia tajomstvá, ktoré ich životy obrátia naruby.

 

Pre deti a mládež

 

LASICOVÁ, Hana

Pupo a fazuľka / 2 zv.

slovenské príbehy pre deti

Príbehy Pupa a Fauľky ti ukážu, ako sa popasovať s každodennými problémami, ako získať zdravé sebavedomie a ako sa tešiť z toho, že sme rôzni – veď práve vďaka tomu je každý z nás skvelý a jedinečný.

 

ULIČIANSKÝ, Ján

Máme Emu / 1 zv.

slovenské rozprávky

Malí škôlkari si kriedou na chodník vyčarujú zázračnú učiteľku Emu ako kontrast medzi svojimi učiteľkami, ktoré sa už zabudli s deťmi hrať. S Emou nie je nič nemožné, hrať sa s Emou je úžasné.

 

 

 

Prihlásenie

Registrácia do digitálnej knižnice

Registrácia do digitálnej knižnice a na portál RTVS - Dokorán

Zabudol som heslo

Vyhľadávanie

RTVS
DOKORÁN
UČEBNICE PDF

ANKETA

Hlasujte za knihu v Braillovom písme, ktorú si budete môcť stiahnuť v 15. týždni roku 2023 z Digitálnej knižnice

(Ne)uveriteľné príhody O smrti a živote, Viera Vičanová   Informácie o knihe (Ne)uveriteľné príhody O smrti a živote
21%
Osemdesiat miliónov očí, Ed McBain   Informácie o knihe Osemdesiat miliónov očí
19%
Pod kopytami stád, Louis L'Amour   Informácie o knihe Pod kopytami stád
19%
Rytieri noci, Juliette Benzoni   Informácie o knihe Rytieri noci
22%
Tajomstvo zdravia a dlhého života, Ernest Günter   Informácie o knihe Tajomstvo zdravia a dlhého života
19%
Hlasovalo: 345
Ministerstvo kultúry Slovenskej republiky Portál Návštevník OPIS - Operačná program informatizácia spoločnosti Blindrevue – IT technológie pre osoby so zrakovým postihnutím