ÚvodKnižné novinky › Knižné novinky - jún 2020

Knižné novinky - jún 2020

ZVUKOVÉ KNIHY VO FORMÁTE MP3

 

BALOGHOVÁ, Mary

Vysnívaný manžel /číta Katarína Turčanová/ 735 min.

kanadské romány

Alexander zdedil nielen titul grófa, o ktorý nikdy nestál, ale aj spustnuté panské sídlo, ktoré si nemôže dovoliť. Nie je dosť bohatý, aby zabezpečil blahobyt všetkým, čo sú naňho odkázaní, a tak vie, že sa bude musieť oženiť s bohatou ženou. Ibaže prv než svoj plán uskutoční, pozve ho na čaj slečna Wren Heydenová a ohúri ho ponukou, aby sa s ňou oženil...

 

BREZOVSKÁ, Dada S.

Rozlúčka s (ne)slobodou /číta Lucia Hrašková/ 490 min.

slovenské romány                                                

Eva zorganizuje rozlúčku so slobodou a pozve na ňu bývalé spolužiačky. Priateľky postupne vytiahnu na svetlo sveta utajované poklesky a omyly. Úprimné priznania otrasú Eviným vnútorným svetom, spochybnia jej vzťah s Adamom, a privedú ju k hĺbkovej inventúre života. V spomienkach sa vracia do minulosti, aby odhalila príčiny svojej upätosti. Cesta k pochopeniu trpkej skutočnosti je plná bolesti, no na konci ju čaká dosiaľ nepoznaná sloboda.

 

BRYNDZA, Robert

Smrtiace tajnosti /číta Peter Cibula/ 625 min.

anglické romány

Jedného zimného rána nájde matka po prebudení svoju dcéru zmrznutú v krvavej mláke v malej predzáhradke. Prípadu sa ujme detektív šéfinšpektor Erika Fosterová. V okamihu, keď začne pracovať so svojím tímom na vražde krásnej tanečníčky, nájdu súvislosti s útokmi v tej istej pokojnej štvrti Londýna. Všetky spája jediný detail – obete boli napadnuté osobou s nasadenou plynovou maskou. Iba toto napadnutie sa však skončilo smrťou...

 

D'ANDREA, Luca

Podstata zla /číta Peter Čižmár/ 940 min.

talianske romány

Jeremiah je mladý newyorský dokumentarista, ktorý sa vydáva aj s rodinou na dovolenku do Siebenhochu. Počas nakrúcania dokumentu o alpskej záchrannej službe, sa stane obeťou havárie vrtuľníka. Dlho sa spamätáva z posttraumatického šoku, a keď sa pomaly začína uzdravovať, náhodou sa dozvie o krvavom zločine, ktorý sa stal pred mnohými rokmi.  Púšťa sa do vyšetrovania, no ani vo sne by mu nenapadlo, že pravda, ktorú odhalí, bude až taká krutá.

 

DOBSONOVÁ, Melanie

Ukryté vo hviezdach /číta Dora Kulová/ 583 min.

americké romány

Je rok 1938 a Hitlerove vojská obsadili Viedeň. Rakúšan Max sľúbil, že pomôže židovským priateľom ukryť ich najcennejší majetok pred nacistami. Na pomoc si prizve Anniku, kamarátku z detstva, a mladú Židovku Luziu, ktorú chce ukryť v zámku. Tým zraní Annikine city, ohrozí ich plán a dokonca aj životy. O osemdesiat rokov neskôr Callie natrafí na tajomný zoznam v starom vydaní Bambiho. Ten ju dovedie k Annikinmu príbehu…

 

GILLEROVÁ, Katarína

Iba trochu lásky /číta Katarína Turčanová/ 720 min.

slovenské romány

Život Eugénie a jej mladšej sestry Emy navždy zmenila tragická nehoda. Na lepšie časy sa začne blýskať až po rokoch, keď sestry dospejú. Eugéniino šťastie po boku Petra však netrvá dlho. Prečo ju manžel tak náhle a bez vysvetlenia opustil? O pár mesiacov ju po hádke opúšťa aj Ema. Osamelá Eugénia sa rozhodne pátrať po informáciách, ktoré by jej pomohli získať späť stratený život.

 

CHRISTIE, Agatha

Čas prílivu /číta Dora Kulová/ 401 min.

anglické romány

Niekoľko týždňov po sobáši s mladou vdovou Gordon Cloade tragicky zahynie. Vďaka tomu sa bývalá pani Underhayová stane majiteľkou rodinného bohatstva Cloadovcov. Krátko nato Hercula Poirota navštívi švagriná nebohého muža, ktorá tvrdí, vraj „duchovia“ ju varovali, že prvý manžel Rosaleen Underhayovej ešte žije. Keď Poirota požiada, aby našiel nezvestnú osobu, detektíva sa zmocnia pochybnosti prečo ho Kathleen Cloadová vlastne vyhľadala...

 

JEWELLOVÁ, Lisa

Jednoducho zmizla /číta Katarína Turčanová/ 662 min.

anglické romány

Tínedžerka Ellie sa vybrala do knižnice a odvtedy ju už nikto nevidel. Jej matka Laurel však verí, že dcéra žije. Prejde desať rokov a Laurel stretne sympatického Floyda. Po dlhých rokoch opäť zažije šťastie. Ale keď sa Laurel prvý raz stretne s Floydovou dcérou Poppy, premkne ju zlá predtucha. Naozaj ju Floyd miluje, alebo je to len pretvárka?

 

KING, Stephen

Temná veža IV : Čarodejník a sklo /číta Dušan Kubaň/ 2169 min.

americké romány
Roland, Eddie, Susannah, Jake a jeho zvierací priateľ Rát sa vezú v psychopatickom vlaku. Po diaľnici sa vyberú za svojím najbližším cieľom – skleneným palácom. Cestou objavia záhadné thinny, miesto, kde sa stretávajú rôzne svety a reality. Usadia sa tu na noc a Roland sa po dlhom váhaní napokon odhodlá spoločníkom rozpovedať smutný príbeh svojej mladosti.

 

KING, Stephen

Doktor Spánok /číta Michal Novák/ 1390 min.

americké romány

Danny Torrance je alkoholik, má však nadprirodzené schopnosti – žiarenie, ktoré mu umožňuje vidieť aj to, čo by malo zostať skryté. A práve alkohol tlmí žiarenie, ktoré ho  oberá o zdravý rozum. Rozhodne sa zmeniť život. Odsťahuje sa do nového mesta a pridá sa k Anonymným alkoholikom. Dokonca aj žiarenie sa v jeho novom živote stane nástrojom dobra. Dan pomáha zomierajúcim ľuďom v hospici prechádzať cez prah smrti, za čo dostane prezývku Doktor Spánok.

 

KLASSENOVÁ, Julie

Nevesta z Ivy Greenu /číta Beáta Drotárová/ 930 min.

americké romány

Mercy Groveová sa musela vzdať svojej dievčenskej školy. Premýšľa o tom, že sa stane guvernantkou. Jej priateľka Jane Bellová zatiaľ čelí inému rozhodnutiu. Má sa vydať za Gabriela Lockea a vzdať sa hostinca? Má ďalšieho muža odsúdiť na bezdetné manželstvo? Ženy z Ivy Hillu sa tešia na jednu svadbu, ale čakajú ich mnohé prekvapenia a niektoré sny sa ešte môžu stať skutočnosťou.

 

NAVRÁTIL, Martin

Okolo sveta 1 : zážitky profesionálneho cestovateľa /číta Igor Šabek/ 375 min.

populárno-náučné publikácie

Martin patrí medzi ľudí, o ktorých sa dá povedať, že sa stali cestovateľmi na plný úväzok. O tom nás presvedčí na stránkach svojho prvého cestopisného výberu, plného humorných, ale aj dramatických situácií. V knihe nám ponúka dvojmesačnú plavbu historickou plachetnicou do Antarktídy, neskutočné splavenie rieky Kongo, zimný prechod v extrémnych teplotných podmienkach cez Čukotku.  

 

NESBØ, Jo

Nôž /číta Dušan Kubaň/ 1230 min.

nórske romány

Po jednej prepitej noci sa Harry Hole prebudí s rukami od krvi a oknom ako svet. Tých pár posledných hodín, na ktoré nemá ani len hmlistú spomienku, mu zmení život na nepoznanie a zrazí ho na kolená. Z práce je suspendovaný, čelí podozreniu z vraždy a po krku mu ide jeho úhlavný nepriateľ Svein Finne. Harry napriek všetkému, sa púšťa do vyšetrovania na vlastnú päsť.

 

RIEBLING, Mark

Cirkev špiónov : pápežova tajná vojna proti Hitlerovi /číta Jozef Lapšanský/ 831 min.

literatúra faktu

Mlčanie Vatikánu o nacistických zločinoch je stále ostro diskutovanou témou. Historici obvinili pápeža Pia XII. zo spolupáchateľstva na holokauste a nazvali ho Hitlerovým pápežom. Ako to bolo naozaj? Mark Riebling podrobne preštudoval dostupné historické pramene a zostavil strhujúci príbeh, ktorý odhaľuje jedno z najpozoruhodnejších období v histórii pápežstva.

 

RILEYOVÁ, Lucinda

Tieňová sestra 3. diel : Star /číta Beáta Drotárová/ 1342 min.

írske romány

Po náhlej smrti milovaného otca – tajomného miliardára, sa Star D'Aplièse, ocitne na životnej križovatke. Otec jej zanechal indíciu, podľa ktorej sa môže dopátrať k skutočnému pôvodu. No Star sa zdráha vykročiť z bezpečia nerozlučného vzťahu so svojou sestrou CeCe. V zúfalstve sa rozhodne nasledovať prvú stopu, ktorá ju zavedie do londýnskeho antikvariátu a otvorí jej cestu do celkom iného sveta...

 

SVEEN, Gard

Medveď /číta Dušan Kubaň/ 810 min.

nórske romány

Tri desaťročia po procese niekto zavraždí Arvida Storholta, najznámejšieho nórskeho špióna. Krátko predtým pochovajú telo neznámej ženy, ktorú objavili v neďalekom jazere. Kto to je? A kto je muž s krycím menom Medveď, na ktorého Tommy Bergmann opakovane naráža pri svojom vyšetrovaní? O prípad ženy z jazera sa začne neočakávane zaujímať aj nórska tajná služba. Bergmann sa vydáva do labyrintu stôp zo studenej vojny a dúfa, že jedna z nich ho dovedie k vrahovi.

 

URREA, Luis Alberto

Dom zlomených anjelov /číta Peter Cibula/ 634 min.

americké romány

Patriarcha rodiny mexických prisťahovalcov v Amerike Veľký Angel umiera. Nezostáva mu už veľa času, preto sa rozhodne, že jeho posledné narodeniny budú veľkolepé. Zvolá celú veľkú rodinu: deti, súrodencov, švagriné, vnúčatá, pravnúčatá. Honosná víkendová oslava života sa tak postupne mení na láskyplnú rozlúčku, na gejzír spomienok, očistu od prísne tajných hriechov i na nečakanú nádielku tajomstiev a prekvapení.

 

NAJŽIADANEJŠIE ZVUKOVÉ KNIHY, U KTORÝCH BOL ZMENENÝ NOSIČ Z AUDIOKAZIET NA CD VO FORMÁTE MP3

 

ALCOTTOVÁ, Louisa May

Malé ženy /číta Beáta Drotárová/ 630 min.

dievčenské romány

 

ANDREWSOVÁ, Virginia

Moja zlatá Audrina /číta Nora Selecká/ 1080 min.

spoločenské romány

 

Božie deti 1 /číta Jozef Lapšanský/ 330 min.

náboženská literatúra

 

BRENNAN, Herbie

Tajné dejiny starého Egypta : elektrina, akustika a zmiznutie vyspelej civilizácie /číta Igor Šabek/ 510 min.

dejiny

 

Cesta k internetu /číta Igor Šabek/ 270 min.

encyklopédie

 

COELHO, Paulo

Jedenásť minút /číta Jana Dolanská/ 540 min.

spoločenské romány

 

CRICHTON, Michael

Kongo /číta Igor Makovický/ 750 min.

dobrodružné romány

 

DAILEYOVÁ, Janet

Strieborné krídla /číta Beáta Drotárová/ 960 min.

spoločenské romány

 

DÄNIKEN, Erich von

Zjavenia /číta Igor Šabek/ 720 min.

záhady - objavy

 

GULIK, Robert van

Prípad čínskeho jazera /číta Igor Makovický/ 600 min.

detektívne romány

 

HUDEC, Dominik

Veľký omyl Veľká Morava /číta Igor Šabek/ 540 min.

dejiny

 

JAMBRICH, Ľudo

Indočína SKRZ NASKRZ 1 : Thajsko, Kambodža /číta Igor Šabek/ 450 min.

cestopisné romány

 

KOMOROVÁ, Mariana, VARGA, Ladislav

Kľúč od raja /číta Igor Šabek/ 450 min.

historické romány

PLAIN, Belva

Utajené city /číta Nora Selecká/ 990 min.

romány pre ženy

 

WEISSENSTEINER, Friedrich

Synovia Márie Terézie /číta Nora Selecká/ 450 min.

životopisy

 

KNIHY V BRAILLOVOM PÍSME

 

HUNTEROVÁ, Kristi Ann

Neželaná príťažlivosť : sága rodu Hawthornovcov / 5 zv.

americké romány

Griffith, vojvoda z Rivertonu, má rád poriadok. Takto pristupuje aj k výberu svojej nevesty. Je si istý, že slečna Frederica je pre neho tá pravá, no ona sa mu vyhýba. Namiesto nej sa mu vždy do cesty pripletie jej sesternica. Isabellina rodina má veľké problémy a strýko jej sľúbil, že ak na jeho politické machinácie použije svoju krásu, pomôže im. Nemá z toho dobrý pocit a čím viac Griffitha spoznáva, tým viac si praje, aby ju neťažil tento nešťastný záväzok. 

 

CHRISTIE, Agatha

Veľká štvorka / 3 zv.

anglické romány

Každý osve predstavoval obrovskú hrozbu. Keď sa spojili, stali sa prakticky neporaziteľnými. Členovia Veľkej štvorky - geniálny Číňan, americký milionár, francúzska vedkyňa a nepolapiteľný majster prestrojení – zosnovali zločinecké sprisahanie takých obludných rozmerov, že šokuje i samého Poirota. V súboji s nimi mu pomáhajú jeho jedinečné deduktívne schopnosti.

 

KLEYPASOVÁ, Lisa

Neodolateľný pokušiteľ / 5 zv.

americké romány

Lady Pandora Ravenelová, ambiciózna krásavica, vôbec netúži po manželstve, alebo po pozornosti mužov na plese. Na jednom večierku sa však nechtiac ocitne v kompromitujúcej situácii s neodolateľným mladým mužom. Gabriel, roky vedie staromládenecký život, no Pandora ho svojou výnimočnosťou úplne poblázni. Pandora sa krátko po svadbe nevedomky zapletie do nebezpečnej konšpirácie. Jedine jej manžel ju môže ochrániť pred zákerným nepriateľom.

 

MARTIN, Charles

Hora medzi nami / 5 zv.

americké romány

Prichádza búrka a na letisku v Salt Lake City zrušili všetky lety. Novinárka Ashley sa obáva, že nestihne vlastnú svadbu, a na chirurga Bena čakajú pacienti. Hoci sa vôbec nepoznajú, objednajú si spolu charterový let, aby sa dostali domov včas. Ich lietadlo však havaruje a oni sa ocitnú uprostred zasnežených hôr bez nádeje na záchranu. Podľahnú v mrazivej pustatine zraneniam tela a duše alebo znovu uveria v lásku?

 

MOYESOVÁ, Jojo

Strieborný záliv / 6 zv.

anglické romány

Lizu McCullenovú stále máta minulosť, no pláže a obyvatelia austrálskeho prímorského mestečka jej ponúkajú slobodu a bezpečie. Ale potom sa v spustnutom hoteli jej tety ubytuje Mike Dormer, a zo Strieborného zálivu sa pokoj razom vytratí. Uhladený Angličan plánuje vybudovať v známom útočisku veľrýb prvotriedne turistické letovisko, čím by ohrozil všetko, čo Liza tak veľmi chráni – rodinný podnik a záliv.

 

NAGYOVÁ-DŽERENGOVÁ, Petra

Nové začiatky / 5 zv.

slovenské romány

Filipa má po štyridsiatke, jednu pubertálnu dcéru a problémy s mladým arogantným riaditeľom školy. Doma to celkom klape, aspoň si to myslí, až do momentu, keď sa jej priateľky rozhodnú ju konfrontovať s manželovou neverou. Komu má veriť? Manžel neveru popiera, snaží sa ju presvedčiť, že to, čo videla, nebolo tým, čo si myslí. A do toho dostane záhadný telefonát...

 

NORTH, Alex

Šepkár / 5 zv.

anglické romány

Po smrti manželky sa zdrvený Tom so synom Jakom presťahuje do zapadnutej dedinky Featherbank. Lenže dedina má temnú minulosť. Pred dvadsiatimi rokmi v nej sériový vrah uniesol a zavraždil piatich chlapcov. Zločinca, ktorý sa stal známym ako Šepkár, sa napokon podarilo vypátrať. Jedného dňa však zmizne ďalší chlapec a Jake sa odrazu začne správať akosi inak. Tvrdí, že za oknom počuje šepot...

 

SASKOVÁ, Lucia

Odsúdená / 6 zv.

slovenské romány

Hlavná hrdinka musí nečakane čeliť krutej diagnóze. Má pocit, že ju nespravodlivo odsúdili na smrť, hoci sa ničím neprevinila. Má len dve možnosti: buď začne žiť naplno, alebo bude nečinne čakať na koniec. Vyberie si prvú možnosť a opúšťa stereotypný život, na aký bola zvyknutá. Jej pohľad na svet je zrazu iný, oveľa intenzívnejšie vníma všetko, čo bolo kedysi pre ňu samozrejmosťou.

 

SIGNOL, Christian

Čaro jednoduchého života : životopisná črta Marie des Brebis / 3 zv.

francúzske romány

Dojímavé spomienky jednoduchej pastierky oviec Marie de Brebis už očarili nespočetné množstvo čitateľov. Dva roky pred svojou smrťou nadiktovala príbeh svojho dlhého života úspešnému francúzskemu autorovi Christianovi Signolovi – tak vznikol podmanivý portrét ženy, ktorá rozpráva o čare jednoduchých vecí.

 

Pre deti a mládež

 

FUTOVÁ, Gabriela

Čo učky nevidia / 2 zv.

slovenské príbehy

O Paľkovi a Števkovi hovorí celá škola. Lebo sú hrdinovia. Ale nebolo to tak odjakživa. Učitelia ich neznášali, lebo veľa vyrušovali, lietali po chodbách a nechýbali pri žiadnej lotrovine. Mamky učiteľky im za to pravidelne čistili žalúdok. No a Medveď, to ako riaditeľ, ich dokonca chcel vylúčiť zo školy. Ešteže si to rozmyslel – škola by prišla o hrdinov a zločinec by možno dodnes behal po slobode.

 

GREGGOVÁ, Stacy

Diamantový kôň / 2 zv.

dievčenské romány

Anna Orlovová žije v krásnom paláci obklopenom snehom, v ktorom okrem ľudí žijú aj zvieratá: tigre, vlkodavy a kone, ale aj jej krutý starší brat Ivan. Keď Anna neposlúchne otcov príkaz a napriek jeho zákazu si nechá tigríča a nepodarené žriebä, nemá potuchy, aké nebezpečenstvo ju čaká. Anna, jej tiger a kôň budú bojovať o prežitie v zamrznutej sibírskej tundre.

 

MACHO, Adrián

Gerda : strach má veľké oči / 1 zv.

slovenské rozprávky

Gerda a Lars veselo plávajú v Rajskej zátoke a každý večer pred spaním si spievajú maminu uspávanku. Raz im však staručká veľryba Lisbet nasadí chrobáka do hlavy. Vraj ich piesni chýba koniec. A tak zvedavá Gerda s bratom naberú odvahu, prechádzajú hlbokým oceánom, aby našli pokračovanie ich obľúbenej uspávanky. Mala Lisbet pravdu alebo im len natárala báchorky?

 

Na začiatok stránky Tlač stránky