Toto webové sídlo využíva súbory cookie. Viac informácií…

Prejdi na hlavný obsah Prejdi na hlavnú ponuku

Knižné novinky - jún 2018

ZVUKOVÉ KNIHY VO FORMÁTE MP3

BÖRJLIND, Cilla a Rolf

Tretí hlas / číta Dušan Kubaň / 1060 min.

švédske detektívne romány

Marseille. V lesoparku za mestom nájdu rozštvrtenú ženu. Kedysi pracovala v cirkuse ako živý terč vrhača nožov. Jej smrť hlboko otrasie dobrým priateľom bývalého kriminálneho inšpektora Toma Stiltona. Spolu s ním odchádza do Francúzska, aby zistili, čo sa skrýva za touto brutálnou vraždou.

BÖRJLIND, Cilla a Rolf

Temný úsvit / číta Igor Šabek / 900 min.

švédske detektívne romány

Olivia Rönningová sa rozhodla vrátiť k policajnej práci. Služba ju privedie na policajnú stanicu v južnej časti Švédska. Keď mestečkom Arilde otrasie hrozná vražda trojročného dievčatka, Olivia sa zapojí do vyšetrovania. O niekoľko dní príde o život ďalšie dieťa, sedemročný Aram, a to podobným brutálnym spôsobom. 

BÖRJLIND, Cilla a Rolf

Stále vládne mráz / číta Dušan Kubaň / 1000 min.

švédske detektívne romány

Jednej noci bezdomovkyňa Muriel natrafí v centre Štokholmu na plačúce dievčatko. Volá sa Folami, a podobne ako veľa iných detí, aj ona sem prišla na vlastnú päsť, úplne sama. Muriel ju odvedie na miesto, kde sama prechodne býva. Po nebezpečnom incidente sa tam však už neodvážia zostať, preto Muriel požiada o pomoc bývalého policajta a bezdomovca Toma Stiltona.

BENČÍK, Emil

Alexander Dubček. Prvý muž česko-slovenskej jari / prevzaté / 330 min.

umelecko-publicistické pásma

Umelecko-publicistické pásmo mapuje spoločenskú a politickú atmosféru v Československu šesťdesiatych rokov.

HYDEOVÁ, Catherine Ryn

Zober ma so sebou. Jedno leto a jedna cesta, ktorá zmení životy / číta Michal Novák / 825 min.

americké romány

Seth a jeho braček Henry nemajú najstabilnejšie rodinné zázemie. Otca majú chvíľu vo väzení, chvíľu na slobode a matka ich pred rokmi opustila. Zásah vyššej moci by mohol byť presne to, čo potrebujú.

KING, Stephen

Temná veža II. Osudová trojka / číta Peter Cibula / 900 min.

americké vedecko-fantastické romány

Roland Deschain z Gileadu, posledný pištoľník v Stredsvete, samotár putujúci po ceste dobra a zla, ktorý stopuje tajuplného mága známeho iba ako muž v čiernom, sa ocitne vyčerpaný na brehu Západného mora. Po boji s netvormi podobnými obrovským krabom sa zranený a v delíriu vyvolanom otravou vlečie po pláži, kde postupne nachádza troje dverí do rôznych časových období nášho sveta.

MARKO, Jozef

Konfrontácia s inou realitou. Gen. Jozef Marko spomína na SNP I. a II. diel / číta Peter Lejko / 1350 min.

biografické romány

Čitateľ sa dozvie o politických aj vojenských zmenách a rozhodnutiach, o vyhlásení SNP a povstaleckých bojoch v rôznych regiónoch. Tiež o osobných perzekúciách od roku 1948.

MAY, Karl

V balkánskych roklinách / číta Michal Novák / 1048 min.

nemecké dobrodružné romány

Nová, na Slovensku doteraz nevydaná „májovka“. V knihe autor pokračuje v popise dobrodružstiev Kara ben Nemsiho, ktorého na amerických prériách nazývali Old Shatterhand, a jeho hrdinského sluhu Halefa Omara.

MAY, Karl

V zemi škipetarov / číta Michal Novák / 1018 min.

nemecké dobrodružné romány

Nová, na Slovensku doteraz nevydaná „májovka“. V zemi škipetarov pokračuje v popise dobrodružstiev Kara ben Nemsiho, ktorého na amerických prériách nazývali Old Shatterhand. 

MAY, Peter

Kritik / číta Lukáš Šepták / 622 min.

švédske detektívne romány

Počas degustačného turné po vinárskom regióne Gaillac náhle zmizne špičkový svetový znalec a kritik vín Gil Petty. O rok neskôr ho nájdu v gaillackej vinici medzi riadkami zrelého hrozna a zjavne bol celý čas predtým utopený v červenom víne. Pettyho vraha nikdy nevypátrali.

PILJAR, František

Bol si vždy jediný / číta Gabriel Lukáč / 770 min.

slovenské poviedky

Zbierka poviedok.

SEMPLEOVÁ, Maria

Dnes bude všetko inak / číta Kristína Medvecká-Heretíková / 442 min.

americké romány

Eleanor Floodová nie je spokojná so svojím životom. No práve DNES sa rozhodla zmeniť to. Dnes bude všetko inak. Bude uvoľnená, láskavá a všetko v pohode zvládne. Lenže veľkolepé plány sa jej čoskoro vymknú spod kontroly a udalosti sa začnú vyvíjať úplne iným smerom. Eleanor musí pohotovo improvizovať a čeliť nepredvídateľným okolnostiam. A hoci sa všetko deje inak, ako očakávala, ten deň ju zmení viac, ako si vôbec dokázala predstaviť…

SCHERHAUFEROVÁ, Ružena

Gamblerova žena / číta Lucia Hrašková / 550 min.

slovenské romány

Napínavý príbeh Hanky, manželky hráča rulety. Vášeň jej muža si potichu vyberá svoju krutú daň na rodine a blízkych. Začína sa nerovný boj manželov a Hanka zažíva nielen trápenie a bolesť, ale aj domáce násilie. Okrem toho sa hlásia známi aj neznámi, od ktorých si Braňo požičal peniaze.

SILVA, Daniel

Dom špiónov / číta Igor Šabek / 905 min.

americké špionážne romány

Sedemnásta kniha jednej z najúspešnejších špionážnych sérií všetkých čias o legendárnom Gabrielovi Allonovi. 

SOLTÉSZ, Arpád

Mäso. Vtedy na východe / číta Rastislav Piško / 686 min.

slovenské skutočné príbehy

Koniec zlatých deväťdesiatych rokov, divoký východ Slovenska. Je po voľbách, Mečiar skončil, Lexa je na úteku, siskári horúčkovito skartujú spisy aj svedkov. Robo Holub je dávno po smrti, Miki Černák sedí v base, Žaluďa práve zastrelili. Pútavá a napínavá kniha autenticky popisujúca danú dobu. Na autenticite pridáva aj jazykové nárečie, živé rozhovory medzi postavami a svižný dej.

NAJŽIADANEJŠIE ZVUKOVÉ KNIHY, U KTORÝCH BOL ZMENENÝ NOSIČ Z AUDIOKAZIET NA CD VO FORMÁTE MP3

Beauvoir, Simone de

Mandaríni / číta D. Zimen / 300 min.

francúzske romány

Bednár, Alfonz

Osamelý havran / číta Dušan Szabó / 900 min.

slovenské romány

Bennettová, Rebecca

Rivali v láske / číta Nora Selecká / 360 min.

ľúbostné romány

Blondína / číta Katarína Zaťovičová / 360 min.

erotické romány

Brown, Sandra

Dilema lásky / číta Gabriela Palubová / 450 min.

anglické romány

Dietrichová, Marlene

Berte len môj život / číta Beáta Znaková / 720 min.

životopisne romány

Fava, Giuseppe

Ctihodní ľudia / číta Eva Curylová / 450 min.

detektívne romány

Grössing, Sigrid-Maria

Lásky trónu Habsburského / číta Jozef Novotný / 780 min.

historické romány

Hailey, Arthur

Liek / číta Igor Makovický / 930 min.

romány z lekárskeho prostredia

Jacq, Christian

Ramzes 1. / číta Alfréd Swan / 910 min.

historické romány

Jacq, Christian

Ramzes 2. / číta Alfréd Swan / 720 min.

historické romány

Jaroš, Peter

Nemé ucho, hluché oko / číta Igor Makovický / 1080 min.

slovenské romány

Melville, Herman

Taipi Omu / číta Marcel Gajdoš / 1530  min.

americké romány

Tartt, Donna

Tajný príbeh / číta Igor Šabek / 1710 min.

anglické romány

Willett, Sabin

Zmluva / číta Igor Makovický / 1080 min.

thriller

KNIHY V BRAILLOVOM PÍSME

BUKOVSKÝ, Igor

(Za)chráňte svoje črevo. Protiprdkavá kuchárska kniha / 7 zv.

populárno-náučné publikácie

Nafukovanie, bolesti a kŕče. Reflux, Helicobacter a zápcha. Potravinové senzitivity, intolerancie a alergie. Celiakia, autizmus a Alzheimerova choroba. Čo sa to deje? Prečo je týchto problémov v poslednej dobe tak veľa? Ako spolu súvisia a ako ich zvládnuť? To všetko vysvetľuje a pomáha riešiť nová kniha Dr. Igora Bukovského a jeho kolegýň z AKV.

HØEG, Peter

Efekt Susan / 5 zv.

dánske romány

Svendsenovci boli ukážková rodina. Počas dovolenky v Indii sa dostali do problémov a pred väzením ich naoko zachránila dánska vláda. Lenže pomoc nebola zadarmo. Vďaka bystrému úsudku nájde tajomný dokument a uvedomí si, že má dočinenia s nebezpečnou kriminálnou sieťou v najvyšších štátnych kruhoch.

JARKOVSKÁ, Erika

Spútaná divočinou / 4 zv.

slovenské romány

Historický román sa odohráva v prvej tretine 19. storočia v Severnej Amerike. Lavinia MacKayová prehovorí otca, aby ju vzal do ústia rieky Kolumbie, kde má byť vybudovaná obchodná pevnosť Astoria. Netuší, že domov sa už nikdy nevráti. Do jej života zakrátko vstúpi domorodý muž Kvangon a ona sa doňho bezhlavo zamiluje.

LINDGRENOVÁ, Minna

Babičky. Útek z Večerného hája 2. diel / 5 zv.

fínske humoristické romány

Pobyt v domove s opatrovateľskou službou pre seniorov Večerný háj sa premení na hotové peklo, keď sa ocitne v područí robotníkov zahraničnej firmy, ktorí ani náhodou nešetria nadávkami najhrubšieho zrna. Hluk je priam neznesiteľný, steny samá diera a obyvatelia domova musia používať mobilnú toaletu. Vyše deväťdesiatročné rezidentky Večerného hája Siiri, Irma a Anna-Liisa sa preto rozhodnú presťahovať do spoločného bytu v helsinskej štvrti Hakaniemi. Pokročilý vek však už má svoje úskalia, a tak sa ani spolužitie troch priateliek nezaobíde bez problémov.

NAGYOVÁ-DŽERENGOVÁ, Petra

Manželky a tie druhé / 4 zv.

slovenské romány

Štyri priateľky. Na všetko. Na život, aj na smrť. Jedna ochorie, dve opustia manželia a štvrtá od neho odíde sama. Príliš veľa zmien pre každú z nich. Našťastie, majú jedna druhú a podržia sa navzájom.

PREMA, Leo

Tara / 3 zv.

slovenské romány

Motivačný román Tara je príbehom o Sile, ktorá drieme v každom z nás, ktorú nastal čas prebudiť. Je to príbeh mladého muža, Lea, ktorý si jedného dňa uvedomí, že život, ktorý doposiaľ žil, nebol naplnením jeho predstáv...

WILDEROVÁ, Jasinda

Strácame sa v sebe / 5 zv.

americké erotické romány

Keď tragicky zomrel Kyle Calloway, jeho priateľka Nell bola taká zronená, že sa k nej nikto nesmel priblížiť, ani jej najlepšia priateľka Becca de Rosová. Becca sa zo všetkých síl snažila Nell pomôcť prekonať žiaľ. Po čase Jason Dorsey, Kylov kamarát, pozval Nell na rande. Nell ho odmietla, a tak sa rozhodol pozvať na schôdzku jej najlepšiu priateľku Beccu. Vtedy netušil, čo všetko s Beccou prežije a či sa práve ona nestane jeho životnou láskou.

Pre deti a mládež

REVAJOVÁ, Toňa

Denník Majky z Majáka / 3 zv.

slovenské príbehy pre deti

Majka má pätnásť a chodí na jedno zo žilinských gymnázií. Dávno pozná naspamäť celý repertoár Divadla pre deti a mládež Maják, napriek tomu ju čosi núti chodiť na každé predstavenie. A práve v deň, keď si uvedomí, že aj ona chce hrať, dostane ponuku od umeleckého vedúceho divadla. Nie veľkú – je to vlastne len pomoc pri súťaži malých detí. Zistí, že o nej v divadle dávno všetci vedia a radi by ju mali medzi sebou.

Prihlásenie

Registrácia do digitálnej knižnice

Registrácia do digitálnej knižnice a na portál RTVS - Dokorán

Zabudol som heslo

Vyhľadávanie

RTVS
DOKORÁN
Článok o DIKDA pre čitateľov SKN
UČEBNICE PDF

ANKETA

Hlasujte za knihu v Braillovom písme, ktorú si budete môcť stiahnuť v 48. týždni roku 2023 z Digitálnej knižnice

Medený vlas, Jozef Kollár   Informácie o knihe Medený vlas
30%
Lovy v Afrike a na Kaukaze, György Gyimesi   Informácie o knihe Lovy v Afrike a na Kaukaze
19%
Dobrodružstvá včielky Maji, Waldemar Bonsels   Informácie o knihe Dobrodružstvá včielky Maji
14%
Drevený zámoček   Informácie o knihe Drevený zámoček
21%
Láska Anny Elliotovej, Jane Austen   Informácie o knihe Láska Anny Elliotovej
16%
Hlasovalo: 107
Ministerstvo kultúry Slovenskej republiky Portál Návštevník OPIS - Operačná program informatizácia spoločnosti Blindrevue – IT technológie pre osoby so zrakovým postihnutím