Toto webové sídlo využíva súbory cookie. Viac informácií…

Prejdi na hlavný obsah Prejdi na hlavnú ponuku

Knižné novinky - júl 2018

ZVUKOVÉ KNIHY VO FORMÁTE MP3

 

ARLIDGE, M. J.

Nelej olej na oheň / Antónia Kurimský-Oľšavská / 681 min.

detektívne romány

Vyšetrovateľka Helen Graceová ešte v živote nevidela takú spúšť. Šesť požiarov za dvadsaťštyri hodín. Dvaja mŕtvi a veľa ranených. Akoby niekto chcel celé mesto zrovnať so zemou. Na mieste činu sa nájdu stopy podpaľačstva.

 

BÖRJLIND, Cilla a Rolf

Skutočný príliv / číta Alfréd Swan / 998 min.

švédske detektívne romány

V chladnom svite mesiaca v splne na morskej pláži ktosi spácha sadistickú vraždu. Obeťou je mladá tehotná žena. Vyšetrovateľ Tom Stilton napriek úsiliu nenachádza nijaký motív vraždy. Ani páchateľov. Ani identitu obete. Prípad zostane nevyriešený a putuje ad acta. 

 

GERRITSENOVÁ, Tess

Zomrieť znova / číta Silvia Donová / 652 min.

anglické romány

V dome miestneho preparátora nájdu telo samotného majiteľa. Po tele má zárezy od mačkovitej šelmy, no musel to byť človek, kto ho vystavil medzi ostatné vypchaté šelmy ako trofej.

 

GRISHAM, John

Ostrov Camino / číta Peter Čižmár / 636 min.

americké romány

Gang zlodejov uskutoční lúpež storočia a odnesie si z Firestonovej knižnice Princetonskej univerzity korisť nevyčísliteľnej hodnoty, poistenú na dvadsaťpäť miliónov dolárov. Bruce Cable vlastní obľúbené kníhkupectvo na Ostrove Camino. Málokto o ňom vie, že na čiernom trhu obchoduje s ukradnutými knihami a rukopismi.

 

KELEOVÁ-VASILKOVÁ, Táňa

Mama / číta Jana Dolanská / 549 min.

slovenské romány

Helga všetko robí s plným nasadením. Kolotoč jej života bol naplnený túžbou byť dobrou manželkou, mamou aj starou mamou. Podarilo sa jej to. Nečakala odmenu, no nerátala ani s chladom a kritikou... Ako si s tým poradí?

 

LAPŠANSKÝ, S. V.

Zemplínske tajomstvá. Povesti zo Zemplína / číta Peter Lejko / 570 min.

slovenské povesti

Čitateľ sa dozvie o záhadnom pobočníkovi kráľa Matyáša, o tajomnej jaskyni plnej zlata, prečo mladá Izabela dostala vzácny medailón a Joanes 30 strieborných, aká bola cena za mlčanie záhradníka Zubera...

 

MAY, Karl

Žut / číta Michal Novák / 963 min.

nemecké dobrodružné romány

Dobrodružný román poteší mladých i starších čitateľov. Kniha je súčasťou sextalógie V tieni padišaha (Žut je poslednou knihou šesťdielneho cyklu), v ktorej Karl May zobrazil dobrodružstvá Old Shatterhanda a jeho verného sluhu Halefa Omara v Tureckej ríši.

 

MAY, Karl

Divoký Kurdistanom / číta Peter Pilz / 900 min.

nemecké dobrodružné romány

Karl May pokračuje v opise dobrodružstiev emira Kara ben Nemsi, ktorého na amerických prériách poznali pod menom Old Shatterhand, a jeho hrdinského sluhu Halefa Omara.

 

PAGEOVÁ, Libby

Bazén / číta Ivana Šeptáková / 583 min.

anglické romány

Rosemary, dnes vyše osemdesiatročná pani, prežila v Brixtone celý život. Všetko sa však mení – knižnicu, v ktorej pracovala, zrušili. V ohrození je aj existencia miestneho kúpaliska. Ak by bazén zatvorili, stratila by dôvod žiť. Novinárka Kate sa pustí do tejto reportáže. Boj o záchranu kúpaliska, srdce miestnej komunity, obe ženy spojí a postupne ich vzťah prerastie do hlbokého priateľstva, jednej z mála hodnôt, na ktorých v živote záleží.

 

PAASILINNA, Arto

Roztomilá travička / číta Ivana Šeptáková / 348 min.

fínske humoristické romány

Drobná starenka, vdova po plukovníkovi Ravaskovi vedie skromnú domácnosť osamelej ženy. Okrem seba a mačky by nemala živiť nikoho iného. Lenže v deň, keď si chodí vyzdvihnúť dôchodok, máva mesiac čo mesiac nepríjemnú návštevu. O veľkú časť peňazí ju prichádza obrať jej synovec so svojimi kumpánmi z Helsínk. Deň dôchodku sa pre starenku stal nočnou morou, a keď zistí, že jej nevie pomôcť ani polícia, rázne vezme osud do vlastných rúk.

 

PAMUK, Orhan

Čosi čudné vo mne / číta Jana Dolanská / 1385 min.

turecké romány

Keď Mevlut ešte ako chlapec príde do Istanbulu, starobylé mesto sa rýchlo stráca a nahrádza ho nové mesto, ktoré ho uchváti. Tri roky píše ľúbostné listy dievčaťu, ktoré videl iba raz. Dievčina napokon súhlasí, že s ním utečie, a milenci sa stretnú v noci. No keď sa rozbehnú na vlak, Mevlut si uvedomí, že ho oklamali a že uteká s niekým celkom iným.

 

STRUKUL, Matteo

Mediciovci. Mocný rod / číta Igor Šabek / 663 min.

talianske historické romány

Po smrti patriarchu Giovanniho de' Medici sa jeho synovia Cosimo a Lorenzo ocitnú na čele obrovského finančného impéria, uprostred nepriateľov, príslušníkov najmocnejších rodov Florencie v 15. storočí.

 

STRUKUL, Matteo

Mediciovci. Mocný muž  / číta Igor Šabek / 623 min.

talianske historické romány

Florencia v roku 1469. Lorenzo de' Medici vyhráva čestný súboj o svoju nevestu Clarice Orsini. Sobáš nie je pre Lorenza jednoduchým krokom, keďže jeho srdce – tým si je istý – patrí a naveky bude patriť Lucrezii Donati, mimoriadne krásnej a príťažlivej žene. 

 

Pre deti a mládež

 

BLANCK, Ulf

SOS z oblakov / číta Adam Herich / 112 min.

nemecké romány pre mládež

Traja pátrači dostali ako odmenu za vykonanú prácu let balónom. Spočiatku nádherný let sa však náhle zmenil na nebezpečné dobrodružstvo. Všetko nasvedčuje tomu, že ide o sabotáž a Peter, Bob a Justus chcú vypátrať, kto spáchal tento zákerný čin. Aby to zistili, musia absolvovať ešte jeden veľmi nebezpečný let.

 

WEST, Kasie

Frajer na záskok / číta Lucia Hrašková / 383 min.

americké dievčenské romány

Keď Giu Montgomeryovú na parkovisku tesne pred vstupom na stužkovú opustí Bradley, musí konať. A rýchlo. Podarí sa jej zmeniť frajera na záskok na skutočný vzťah bez toho, aby jej na to všetci prišli a ona tak prišla o všetkých priateľov?

 

 

NAJŽIADANEJŠIE ZVUKOVÉ KNIHY, U KTORÝCH BOL ZMENENÝ NOSIČ Z AUDIOKAZIET NA CD VO FORMÁTE MP3

 

Jacq, Christian

Ramzes 3. / číta Alfréd Swan / 780 min.

historické romány

 

Jacq, Christian

Ramzes 4. / číta Alfréd Swan / 780 min.

historické romány

 

Jacq, Christian

Ramzes 5. / číta Alfréd Swan / 690 min.

historické romány

 

Vandenberg, Philipp 

Zelený skarabeus / číta Igor Makovický / 840 min.

thriller

 

Vandenberg, Philipp

Piate evanjelium / číta Beáta Drotárová / 780 min.

detektívne romány

 

Vandenberg, Philipp

Pompejčan / číta Igor Šabek / 750 min.

historické romány

 

Wigginová, Kate Douglas

Dúhové sny / číta Beáta Drotárová / 360 min.

romány pre deti a mládež

 

Keleová-Vasilková, Táňa

Túžby / číta Jana Dolanská /  840 min.

ženské romány

 

Remarque, Erich Maria

Kútik snov. Gam / číta Igor Šabek / 780 min.

životopisné romány

 

Dejiny spásy / číta Anton Kaščák / 930 min.

dejiny náboženstva

 

Kele, František

Madagaskarský denník / číta Igor Šabek / 270 min.

cestopisné romány

 

Clark, Mary Higgins

Tvár sa, že ju nevidíš / číta Igor Makovický / 540 min.

detektívne romány

 

Crichton, Michael

Hranica  času / číta Igor Makovický / 1080 min.

scifi romány

 

Lawrence, Leslie L.

V tieni Krahulca / číta Igor Makovický / 990 min.

detektívne romány

 

Cameron, Stella

Francúzska štvrť / číta Beáta Drotárová / 960 min.

romantické romány

 

KNIHY V BRAILLOVOM PÍSME

 

COGNETTI, Paulo

Osem hôr / 3 zv.

talianske romány

Pietro je chlapec z mesta, plachý a samotár. Pietrových rodičov spája spoločná vášeň: spoznali sa v horách, zamilovali sa do seba v horách, v horách sa dokonca zobrali. Keď na úpätí horského masívu Monte Rosa objavia dedinku Grana, cítia, že tu nájdu pokoj pre svoju dušu.

 

FELDEK, Ľubomír

Prvá vodka po smrti / 2 zv.

slovenské prózy

Ľubomír Feldek už roky vdychuje svojimi fejtónmi ľudskosť, jemnocit a  eleganciu. S pokojom, pokorou a veľkorysosťou človeka, ktorý má veľa spomienok a vie, že tie sú dôležité aj pre ďalšie generácie. V tejto knihe prinášame čitateľom výber fejtónov, ktoré autor napísal v rokoch 2014 až 2016 pre denník SME, ako aj bonus, ktorý v novinách nikdy nevyšiel v podobe rozprávky o Európe a rozprávky o Slovensku.

 

CHRISTIE, Agatha

Lord Edgware zomiera / 4 zv.

anglické detektívne romány

Keď sa nájde telo lorda Edgwara, inšpektor Japp má v prípade hneď jasno. Tesne pred smrťou totiž lorda navštívila jeho manželka, ktorá sa potrebovala manžela zbaviť, aby sa vydala za vojvodu z Mertonu. Mŕtvych postupne pribúda a zdá sa, že tento prípad bude pritvrdým orieškom aj pre slávneho detektíva.

 

MACHÁČOVÁ, Adriana

A teraz ma pobozkaj / 3 zv.

slovenské romány

Román je malou exkurziou do mnohotvárnosti vzťahov muža a ženy. Henrietu nesmierne zranila manželova nevera, no nemieni sa vzdať muža. Aneta stojí pred zúfalým rozhodnutím: má sa vzbúriť a opustiť puntičkárskeho manžela alebo sa raz a navždy zmieriť s ovzduším v ich rodine?

 

WILDEROVÁ, Jasinda

Strácam sa v tebe / 3 zv.

americké romány

Osemnásťročná Nell sa zaľúbila do svojho dlhoročného priateľa z detstva Kyla. Ich láska je krásna, ale Kyle tragicky zahynie a Nell to navždy zmení. Na pohrebe sa prvý raz stretne s Kylovým starším bratom Coltonom. Asi o rok sa ich cesty znova skrížia v New Yorku. Colton pochopí, že Nell sa ešte vždy nezmierila s Kylovou smrťou.

 

ZINKOVÁ, Michelle

Proroctvo sestier / 4 zv.

anglické romány

Hoci sú dvojčatá Lia a Alica Milthorpové napohľad rovnaké, povahovo je každá iná. Medzi nimi vznikajú konflikty pre starodávne proroctvo opradené tajomstvom. Krátko po otcovej smrti Lia zistí, že na zápästí sa jej objavilo čudné znamienko. Zároveň dostane od neznámeho dievčatka zvláštny medailón, ktorý ju svojou silou priťahuje aj desí.

 

Pre deti a mládež

 

KUČEROVÁ, Ivka

Malá tanečnica / 1 zv.

slovenské príbehy

Rozprávková knižka je príbeh Stelky, ktorej najväčším snom je stáť na javisku ako skutočná tanečnica. Sníva tento sen od svojich ôsmich rokov a hoci k tomu nemá vždy ideálne podmienky, je pracovitá a napokon sa jej podarí ho naplniť.

 

MAY, Karl

Púšťou / 8 zv.

nemecké dobrodružné romány

Old Shatterhand pri púti cez Saharskú púšť spozná verného sluhu a dobrého priateľa Halefa Omara. Počas dobrodružných ciest prenasledujú vrahov, usvedčia únoscu, ujdú pirátom, bojujú v kmeňovej vojne, dostanú sa medzi uctievačov diabla...

 

Prihlásenie

Registrácia do digitálnej knižnice

Registrácia do digitálnej knižnice a na portál RTVS - Dokorán

Zabudol som heslo

Vyhľadávanie

RTVS
DOKORÁN
UČEBNICE PDF

ANKETA

Hlasujte za knihu v Braillovom písme, ktorú si budete môcť stiahnuť v 15. týždni roku 2023 z Digitálnej knižnice

(Ne)uveriteľné príhody O smrti a živote, Viera Vičanová   Informácie o knihe (Ne)uveriteľné príhody O smrti a živote
21%
Osemdesiat miliónov očí, Ed McBain   Informácie o knihe Osemdesiat miliónov očí
19%
Pod kopytami stád, Louis L'Amour   Informácie o knihe Pod kopytami stád
19%
Rytieri noci, Juliette Benzoni   Informácie o knihe Rytieri noci
22%
Tajomstvo zdravia a dlhého života, Ernest Günter   Informácie o knihe Tajomstvo zdravia a dlhého života
19%
Hlasovalo: 345
Ministerstvo kultúry Slovenskej republiky Portál Návštevník OPIS - Operačná program informatizácia spoločnosti Blindrevue – IT technológie pre osoby so zrakovým postihnutím