ÚvodKnižné novinky › Knižné novinky - január 2021

Knižné novinky - január 2021

ZVUKOVÉ KNIHY VO FORMÁTE MP3

 

ALEXANDEROVÁ, Tamera

Zašepkaj jej meno : román z veľkostatku Belle Meade /číta Beáta Drotárová/ 1240 min.

americké romány

Olivia Aberdeenová, vdova po mužovi, ktorý bol za zradu voči Juhu brutálne zavraždený, sa v meste stáva nežiaducou osobou. Prijíma pozvanie Elizabeth Hardingovej, panej statku Belle Meade, aby sa stala hlavnou gazdinou. Olivia nenachádza na statku útočisko, aké očakávala, a nečakane podľahne citom voči Ridleymu Adamovi Cooperovi, ktorý ani v najmenšom nepôsobí ako pravý južanský gentleman.

 

ALEXANDEROVÁ, Tamera

Získaj si jej priazeň : román z veľkostatku Belle Meade /číta Beáta Drotárová/ 890 min.

americké romány

Maggie Lindenová si zaumieni, že jej kôň sa stane šampiónom. Ír Cullen McGrath zanechal úspešný život v Anglicku, pretože ho zruinoval dostihový škandál. Od dostihov sa tak chce držať čo najďalej. Otec Maggie mu však dá ponuku, ktorú nedokáže odmietnuť.  Maggin starnúci otec ale urobí ešte jeden výmenný obchod. Dohoda však zahŕňa nepríjemný detail: Maggie sa musí vydať za muža, ktorého vôbec nepozná. Muža, akého by si sama nikdy nevybrala...

 

ALEXANDEROVÁ, Tamera

Stav sa o jej srdce : román z veľkostatku Belle Meade /číta Beáta Drotárová/ 766 min.

americké romány

Román Stav sa o jej srdce, ktorý sa odohráva na pozadí skutočného príbehu nashvillského statku Belle Meade a pôvodného súboru Jubilejných spevákov z Fiskovej univerzity, je úchvatným ľúbostným príbehom o túžbe po spravodlivosti a navrátení cti v období amerických dejín, keď boli tieto hodnoty neisté a dali sa vybojovať len ťažko.

 

BENGTSDOTTER, Lina

Annabelle : staré rany sa otvárajú... a desivé tajomstvá vyplávajú na povrch /číta Dušan Kubaň/ 712 min.

švédske romány

Zmiznutie sedemnásťročnej Annabelle vyvolá v malom mestečku Gullspång rozruch. Čo sa tomu mladému dievčaťu mohlo stať? Na miesto sú povolaní vyšetrovatelia zo Štokholmu Charlie Lagerová a jej kolega Anders. Vyšetrovanie postupne otvára staré rany a na povrch sa dostávajú desivé tajomstvá minulosti. Záhada zmiznutia Annabelle otriasa aj inšpektorkou. Vracia ju k jej vlastným spomienkam, do chvíle, keď niekoho nechala zomrieť...

 

HIGGINBOTHAM, Adam

Polnoc v Černobyli /číta Peter Lejko/ 1170 min.

literatúra faktu

Celú pravdu o tom, čo sa začalo v reaktorovni 4. bloku Atómovej elektrárne V. I. Lenina doteraz nik nevyrozprával. Novinár Adam Higginbotham obetoval dve desaťročia rozhovorom so svedkami a práci s archívnymi materiálmi. Začítame sa do spomienok obyvateľov strateného sveta vnútroštátnych pasov, tajnej polície, dlhých radov na potraviny a hrdinského sebaobetovania za vlasť. Polnoc v Černobyli je literatúra faktu, ktorá opisuje skazu impéria a hrdinstvo jednotlivcov.

 

JAZAWA, Jutaka

Toto je Japonsko /číta Jozef Kramár/ 338 min.

monografie

V knihe Toto je Japonsko vás Jutaka Jazawa ako ten najpovolanejší sprievodca prevedie po svojej krajine. Prostredníctvom jeho inšpiratívneho rozprávania a farbistých opisov spoznáte to najlepšie z japonského dizajnu, gastronómie, filozofie a kultúry. Predstaví vám nielen Tokio, ale aj dve tretiny Japonska pokryté lesmi, ktoré uctievajú a oslavujú svet prírody.

 

KEELANDOVÁ, Vi

Nemali by sme /číta Lucia Hrašková/ 583 min.

americké romány

Pútavý príbeh z pracovného prostredia dvoch úspešných ľudí. Príbeh je o Bennettovi a Annalise, ktorí sa stávajú kolegami, ale zároveň aj súpermi v práci. Rozhoduje sa, ktorý z nich pôjde pracovať do Texasu, keďže sa spojili dve firmy a oni teraz zastávajú rovnakú pozíciu.

 

KEELANDOVÁ, Vi

Krásny omyl /číta Katarína Turčanová/ 599 min.

americké romány

Rachel  stretla raz večer v bare Caina Westa. Prihovoril sa jej, no ona bez mihnutia oka mu vynadala do klamárov a podvodníkov. Vysvitlo však, že vybehla na nesprávneho. Čudovala sa, prečo sa tváril tak nechápavo. Z podniku zdúchla a ani sa neospravedlnila. Zbytočná strata, aj tak ho už viac nestretne. Presne to si myslela... až do chvíle, keď na druhý deň ráno vošla do triedy. Neznámy z baru, bol jej profesor a Rachel bola jeho asistentka.

 

KING, Stephen

Inštitúcia /číta Michal Novák/ 1575 min.

americké romány

Uprostred noci ozbrojené komando potichu zavraždí rodičov dvanásťročného Luka Ellisa a chlapca naloží do auta. Luke sa prebudí v Inštitúcii. Je v izbe, ktorá nemá okno. Za dverami sú ďalšie dvere a za nimi ďalšie deti s mimoriadnym nadaním – ovládajú telekinézu alebo telepatiu. Slúžia neznámemu účelu. Luke vie, že nemá veľa možností, ako pomôcť sebe a svojim novým kamarátom. Vyberá si medzi veľkým a menším zlom – len nevie, ktoré je ktoré.

 

MANÁKOVÁ, Mirka

Slzy africkej lásky /číta Kristína Medvecká-Heretiková/ 465 min.

slovenské romány

Chudobné černošské dievčatko Kayla žije skromným životom v dedinke Konso v Etiópii. Po smrti oboch rodičov sa z nej stáva sirota bez strechy nad hlavou. Jedného dňa ju objaví biela žena Sophie, ktorá sa jej ujme. Začne chodiť do školy a vyrastie v mladú ženu s veľkými cieľmi. Zlom prichádza v momente, keď sa musí vydať za Araba, ktorého nemiluje. A ten, ktorého miluje, je pre ňu zakázaný.

 

OKEOVÁ, Janette

Keď srdce zavolá /číta Miriama Fedorková/ 442 min.

kanadské romány

Elizabeth Thatcherová  si nájde miesto učiteľky v škole na úpätí kanadskej časti Skalnatých vrchov v nehostinných podmienkach. Napriek tomu je odhodlaná uspieť v neľahkej úlohe zapadnúť medzi miestnych a formovať srdcia a mysle svojich žiakov. S rovnakou zanovitosťou si drží odstup od všetkých mužov. Až kým nestretne Wynna Delaneyho, člena Kráľovskej kanadskej jazdnej polície...

 

RIVERSOVÁ, Francine

A zaznel šofar /číta Beáta Drotárová/ 1275 min.

americké romány

Keď Paul Hudson prijal miesto pastora cirkevného zboru, ktorý sa ocitol v kríze, netušil, do čoho ide. Netrvalo však dlho a kresťanský zbor sa odrazil od dna. Počet členov začal veľmi rýchlo stúpať, všetko išlo ako po masle. Len keby to tak videla aj jeho manželka. Paul sa však rozhodol, že sa jej tichým nesúhlasom nenechá vyviesť z miery. Eunice cítila, že niečo nie je v poriadku a že je to tak už dlhý čas...

 

SZCZYGIEŁ, Mariusz

Nie je /číta Dušan Kubaň/ 666 min.

poľské prózy

Najznámejší čechofil  Mariusz Szczygieł má čuch na výnimočné ľudské príbehy, z ktorých zakaždým dokáže urobiť skutočnú literatúru. Krehké príbehy z knižky Nie je ho ukazujú ako autora, ktorý nachádza v nepostrehnuteľných detailoch univerzálne pravdy, aké aj obrovský vesmír ľudských životov v celej jeho komplikovanosti. Chrbticou najnovšej knihy je neprítomnosť a absencia, teda to, čo NIE JE.

 

TARTT, Donna

Tajný príbeh /číta Peter Cibula/ 1635 min.

americké romány

Spoveď hlavného hrdinu Richarda Papena, ktorý sa v spomienkach vracia do svojich študentských rokov na malej vermontskej univerzite, kde našiel taký životný štýl, po akom vždy túžil – prenikne do skupiny bohatých a svetáckych študentov, ktorých si charizmatický profesor vybral do svojho seminára. Richard, očarený novými priateľmi, vo svojej zaslepenosti netuší, že spáchali zločin, hoci sa mu to stalo takmer pred očami.

 

Pre deti a mládež

 

KUN, Nikolaj Albertovič

Legendy a mýty starého Grécka : bohovia a héroovia /číta Igor Šabek/ 600 min.

grécke povesti

Kun vo svojej knihe zrozumiteľným a súvislým spôsobom uvádza všetky najvýznamnejšie príbehy o bohoch a hrdinoch starobylého Grécka. Sú tu príbehy o vzniku, pôvode, význame, činnosti gréckych bohov, o ich sférach vplyvu na svet a ľudstvo, ďalej o najväčších hérooch, ich živote a osudoch.

 

KUN, Nikolaj Albertovič

Legendy a mýty starého Grécka : starogrécky epos /číta Igor Šabek/ 750 min.

grécke povesti

V knihe Starogrécky epos uvádza autor príbehy o udalostiach, zaznamenaných v najvýznamnejších eposoch, o plavbe a údeloch Argonautov, o vzniku a priebehu trójskej vojny, o strastiplnom putovaní Odyssea po skončení trójskej vojny, o osudoch hlavného veliteľa Grékov pri Tróji Agamemnona a jeho syna Oresta, o Oidipovi a Antigone v Tébach.

 

PAULUSOVÁ, Jana

Slovensko krajina plná tajomstiev : život na koľajniciach /číta Jozef Lapšanský/ 210 min.

populárno-náučné publikácie

Ďalšia dobrodružno-náučná kniha zo série "Slovensko – krajina plná tajomstiev" predstavujúca jedinečnosť Slovenska. Cieľom publikácie s podtitulom "Život na koľajniciach" je hravým spôsobom, prostredníctvom príbehu osadeného do súčasnosti, priblížiť čitateľovi krásy Slovenska. Predstaviť mu históriu i technické pamiatky dokumentujúce bohaté dejiny železničnej dopravy na našom území. 

 

NAJŽIADANEJŠIE ZVUKOVÉ KNIHY, U KTORÝCH BOL ZMENENÝ NOSIČ Z AUDIOKAZIET NA CD VO FORMÁTE MP3

 

BENNETT, Arnold

Riceymanove schody /číta Igor Makovický/ 855 min.

spoločenské romány

 

COLLINSOVÁ, Jackie

Osudové pokušenie /číta Beáta Drotárová/ 990 min.

romány pre ženy

 

CONNELLY, Michael

Zradný mesiac /číta Igor Makovický/ 750 min.

detektívne romány

 

CRICHTON, Michael

Vychádzajúce slnko /číta Igor Makovický/ 810 min.

spoločenské romány

 

ČARSKÁ, Lýdia A.

Malá Margo /číta Dagmar Jablonovská/ 270 min.

dievčenské romány

 

DÄNIKEN, Erich von

Všetci sme deti bohov /číta Igor Šabek/ 450 min.

literatúra faktu

 

Dejiny Rímskej ríše /číta Igor Šabek/ 90 min.

dejiny Ríma

 

DVOŘÁK, Pavel

Hriešnikov návrat /číta Ľuboš Záhon/ 390 min.

spoločenské romány

 

HALL, Allan

Neuveriteľné ale skutočné 3. diel : Novodobí Frankensteinovia /číta Jozef Lapšanský/ 180 min.

skutočné príbehy

 

HOECKÝ, Konštantín

Zločin kráča Európou /číta Dušan Ružička/ 510 min.

zločiny

 

IRVING, John

Zásady muštárne /číta Peter Čižmár/ 1590 min.

spoločenské romány

 

MINDELL, Earl

Vitamínová Biblia /číta Igor Šabek/ 630 min.

výživa

 

PLEIJELOVÁ, Agneta

Zima v Štokholme /číta Katarína Turčanová/ 270 min.

spoločenské romány

 

QUICKOVÁ, Amanda

Milenka /číta Beáta Drotárová/ 840 min.

ľúbostné romány

 

STEELOVÁ, Danielle

Nenávisť /číta Gabriela Palubová/ 870 min.

spoločenské romány

 

KNIHY V BRAILLOVOM PÍSME

 

BODNÁROVÁ, Jana

Terče / 1 zv.

slovenská poézia

Piata básnická zbierka Jany Bodnárovej Terče je výpravou, ktorá približuje ženu v mnohorakých historických a kultúrnych kontextoch. Terče sú predovšetkým tichým nárekom, trúchlením matky, ktorá žiali nad stratou syna. Čo s bolesťou ženy, ktorá aj bez syna ostáva matkou? Je poézia svetom, v ktorom sa neumiera? Ako vypovedať nevypovedateľné?

 

BREZINSKÁ, Tatiana

Dosť! / 3 zv.

slovenské romány

Agáta sa v mladom veku rozhodne vstúpiť do kláštora. Po dvanástich rokoch z rehole odchádza, čoskoro na to sa vydá a porodí dve deti. No temné tajomstvo manžela, strata sestry a hrozivá nehoda mladšieho syna, sú popri živote v biede a dlhoch len čerešničkou na torte. Agátu nezloží na kolená ani jedna krutá rana osudu. Bojuje za lepší život pre seba i svojich synov a zdá sa, že začína vyhrávať.

 

KWAŚNIEWSKI, Jan

Optimálna výživa / 4 zv.

zdravá výživa

Jan Kwaśniewski bol lekárom, ktorý žil a pôsobil v Poľsku. Výskumom v 60. rokoch minulého storočia dospel k zisteniu, že všetky ľudské choroby vznikajú z konzumovaného jedla - zlého zloženia potravy. Tento poznatok je základným kameňom jeho prelomovej výživovej teórie. Pri ďalšom výskume sa mu podarilo vyvinúť model výživy ľudí, ktorý nazýva optimálna výživa, pretože zaručuje ideálne fungovanie tela.

 

MACKOVÁ, Tatiana

Nádej z Blatnohradu / 3 zv.

slovenské romány

Blatenské kniežatstvo pod vládou kniežaťa Pribinu rozkvitá a mocnie. Dokáže jeho panovník ochrániť svoj ľud pred vojnami, zúriacimi za hranicami? Ako dlho bude odolávať smrti, čo mu dýcha na krk? Ako zvládne jeho syn Koceľ bremeno nástupníctva po svojom veľkom otcovi?

 

MACHÁČKOVÁ, Monika

Zhasnite! / 3 zv.

slovenské romány

Hrdinka príbehu Andy Sonder sa z talentovanej študentky vypracuje na samý vrchol. Je z nej slávna herečka, má všetko po čom túžia jej kolegyne. A predsa nie je so svojím životom spokojná. Začne hľadať odpovede na mnoho otázok, ktoré ju čím ďalej, tým viac znepokojujú. Aby začala žiť v súlade so sebou a svojimi pocitmi, musí urobiť vážne rozhodnutie. Čo, alebo koho sa rozhodne obetovať? A nájde v sebe toľko hľadaný pokoj a rovnováhu?

 

McKINLEY, Tamara

Dcéry vetra / 6 zv.

austrálske romány

Vzťah Claire s rodičmi a sestrou nie je jednoduchý. Keď ju jej prateta Aurelia súrne zavolá zo Sydney domov, Claire tuší, že ide o veľa. Ak by jej rodina naďalej skrývala hriechy minulosti, mohlo by ju to celkom zničiť. A tak sa jej matka Ellie musí vrátiť k boľavým spomienkam a dcéram prezradiť, ako vo svojich štrnástich rokoch stretla dvojčatá Joea a Charlieho, ktoré jej zasiahli do života. Čo také zažil tento trojlístok, že to vrhá dlhé tiene až na ďalšiu generáciu?

 

OLRINKOVÁ, Lucia

Spoločníčka / 4 zv.

slovenské romány

Hane počas posledných rokov hádže osud pod nohy samé polená. Oklame ju človek, ktorého ľúbila a ona sa ocitne v beznádejnej situácii. Na krku má dlhy a v pätách odporného úžerníka, ktorý sa jej vyhráža. Zo zúfalstva sa prihlási do agentúry, ktorá sprostredkúva prácu luxusným spoločníčkam. Čo ju čaká v spoločnosti neznámych mužov? Zapáči sa jej život s peniazmi a v lepšej spoločnosti alebo sa vráti k svojim ideálom?

 

VARÁČKOVÁ, Miroslava

Zostanem s tebou / 3 zv.

slovenské romány

Odkedy sa Terezini rodičia rozviedli, neustále sa presúva medzi dvoma domácnosťami. Otec má navyše novú frajerku a od Terezy sa očakáva, že s ňou nájde spoločnú reč. Ona však radšej uteká do sveta skíc a umenia. Keď sa práve nezakráda do starej továrne, aby jej steny skrášlila maľbami, spoznáva sa s chlapcom zo susedstva. A práve vďaka Olimu čoskoro zistí, ako chutia prvé bozky a že aj obyčajné držanie za ruky môže prevrátiť svet naruby.

 

Na začiatok stránky Tlač stránky