ÚvodKnižné novinky › Knižné novinky – január 2016

Knižné novinky – január 2016

Zvukové knihy vo formáte MP3

 

Bunn, Davis – Oke, Janette

Abigail. Skrytá nádej / číta Kristína Prekopová / 734 min.

kanadské náboženské romány

Hlavná hrdinka knihy Abigail, je mladá dievčina, ktorej život sa zmenil na labyrint ťažkých rozhodnutí. Keď objavila Mesiáša a pridala sa k jeho nasledovníkom, objavila nový zmysel svojho bytia. Možno má jej život nejakú budúcnosť- budúcnosť v Ježišovi.

 

ČERVENÁK, Juraj

Ohnivé znamenie. Tretí prípad kapitána Steina a notára Barbariča / číta Igor Šabek / 936 min.

slovenské detektívne romány

Vyšetrovanie Steina a notára Barbariča tentoraz ich zavedie do dobovej Bratislavy! Nález ľudských ostatkov v podunajských lesoch privedie Barbariča na stopu bezohľadných lupičov a priekupníkov s otrokmi... Zdanlivo jednoduchý prípad sa rýchlo skomplikuje. Vyšetrovatelia musia zistiť, ako únosy mladých žien súvisia s odvekým súperením mešťanov s hradnou šľachtou, tajomnou samovraždou bývalého richtára a hlavne vyčíňaním prízraku, ktorého obete nachádzajú s ohavnými popáleninami.

 

DUNAJ, Radovan

Amnestia, ktorá rozpútala peklo. Thriller inšpirovaný skutočnými udalosťami najväčšej väzenskej vzbury / číta Jozef Lapšanský / 585 min.

slovenské romány

Príbeh sa odohráva medzi októbrom 1986 až marcom 1990, čo autorovi umožňuje na pozadí románového rozprávania farbisto a s intímnou znalosťou tohto temného prostredia popísať, ako sa odrazili spoločenské zmeny po novembri 1989 na živote vo väzniciach. Práve Nežná revolúcia je v tomto dramatickom príbehu bodom zlomu, po ktorom v jednej nemenovanej slovenskej väzenskej pevnosti vypuklo to, čo autor nazýva peklom.

 

JAMES, E. L.

Päťdesiat odtieňov temnoty 2 / číta Slavomíra Fulínová / 1405 min.

anglické erotické romány

Strhujúci erotický román o temných túžbach v každom z nás... Keď sa dvadsaťdvaročná študentka literatúry Anastasia vydáva na pohovor s mladým podnikateľom Christianem Greyom, netuší, že stretne muža, ktorý jej zmení život i hodnoty. Christian je pekný, múdry a… tajomný. Naivná a nevinná Anastasia si začína uvedomovať, že i napriek jeho ukrývaným tajomstvám začína byť ním úplne posadnutá. Ale ani Christian nie je voči jej kráse, šarmu a charakteru imúnny pripúšťa, že on po nej tiež túži – avšak za vlastných, špecifických podmienok...

 

FARKAŠOVÁ, Etela

Vrstvenie času / číta Jana Dolanská / 514 min.

slovenské eseje

Knižka je určená milovníkom reflexívnej esejistickej tvorby a záujemcom o sociologické aspekty vplyvu času, fenoménu pamäti a starnutia na ľudskú osobnosť. Knihu ocenia aj milovníčky hĺbavej ženskej literatúry.

 

 

HORST, Jørn Lier

Jaskynný muž / číta Lukáš Šepták / 616 min.

nórske detektívne romány

Najnovší detektívny román nórskeho autora začína úmrtím vo Wistingovom bezprostrednom susedstve. Len o tri domy ďalej od inšpektora sedí už štyri mesiace pred blikajúcim televízorom mŕtvy muž. Nič nenaznačuje tomu, že by mala smrť kriminálne pozadie. Púšťa sa do pátrania a súčasne prichádza na policajnú stanicu hlásenie o ďalšom úmrtí. Aj táto obeť nesie všetky známky toho, že je mŕtva už dlhší čas. Nález tela je úvodom jednej z najväčších vyšetrovacích akcií v dejinách nórskej kriminalistiky.

 

McHUGHOVÁ, Gail

Stretnutie / číta Beáta Drotárová / 851 min.

anglické romány

Dillon ukáže svoju pravú tvár, Emily vie, že musí niečo urobiť, inak zničí všetkých vrátane seba. Ale ako sa má rozhodnúť, keď nemôže veriť ani vlastnému srdcu?

 

MORAVČÍK, Leopold

Sprisahanie proti konšpiráciám / číta Jozef Lapšanský / 804 min.

literatúra faktu – svetové dejiny

Autor sa vo svojej knihe venuje takým pálčivým otázkam súčasnosti, ako je scientológia, moderné tajné spoločnosti alebo ešte stále citeľné následky mccarthizmu, ktorý označuje za novodobý hon na čarodejnice. Hľadá súvislosti v prípadoch zdanlivo odlišných. Takým bol napríklad výbuch vojnovej lode Maine, potopenie Lusitanie, útok na Pearl Harbor a incident v Tonkinskom zálive. Neobchádza ani problematiku doteraz utajovanej operácie Splinter Factor, záhadu atentátu na J. F. Kennedyho, či prípad letu KAL-007 a s tým súvisiacu operáciu Northwoods.

 

ŠIKULOVÁ,  Veronika

Medzerový plod / číta Jana Dolanská / 340 min.

slovenské poviedky

Pri niektorých jej poviedkach budete mať pocit, že ste ich už niekde čítali. Nie je to celkom tak. Autorka sa rada hrá, maže, kombinuje a pointuje nanovo.

 

WEIR, Andy

Marťan / číta Lukáš Šepták / 735 min.

americké vedecko-fantastické romány

Spočiatku úspešná misia na povrchu Marsu sa musí predčasne ukončiť pre piesočnú búrku, ktorá ohrozuje život posádky. Mark pri nej takmer zahynie, a keď sa preberie, nachádza sa v úplne novej životnej situácii. Ostal celkom sám na planéte, ktorá akoby sa ho zo všetkých síl pokúšala zabiť. Mark však nie je ochotný len tak to vzdať. Vďaka svojej vynaliezavosti, technickým schopnostiam a zarytému odhodlaniu vytrvalo bojuje s jednou neprekonateľnou prekážkou po druhej. Vystačí mu silná vôľa a hlboké znalosti na to, aby prekonal neprekonateľné?

 

KEREKESOVÁ, Katarína, MOLÁKOVÁ, Katarína, SALMELA, Alexandra

Mimi & Líza / prevzaté / 60 min.

slovenské príbehy pre deti

Jedna má oči stále zatvorené a druhá ich má dokorán. Každá pozerá, ale spolu vidia.

Mimi, je tá, ktorá žije vo svete za zavretými očami. No jej svet vôbec nie je nudný a čiernobiely. Spolu s neposednou Lízou spoznávajú susedov a prežívajú dobrodružstvá, kde zrak zrazu nie je taký dôležitý.

 

ŠULAJOVÁ, Zuzka

Džínsový denník 5 / číta Katarína Turčanová / 1617 min.

slovenské romány pre mládež

Odkedy sa Paula rozišla s Lukášom, jej život akoby stagnoval. Potom však Patrik príde s návrhom, aby s ním išla navštíviť brata do Sydney. Paula spočiatku odmieta, ale nakoniec odcestuje spolu s Denisou, ktorá práve rieši osobnú drámu. Paula sa prekvapivo rozhodne zostať v Sydney celkom sama. Spoznáva rôznych ľudí, rôzne kultúry, cestu jej skrížia problémy, ale aj chalan, ktorý jej pomôže – paradoxne  roztápať ľady medzi ňou a Lukášom. Paula sa bude musieť rozhodnúť: ostane žiť v cudzej krajine alebo sa vráti na Slovensko, kde je všetko hore nohami?

 

Najžiadanejšie zvukové knihy, u ktorých bol zmenený nosič z audiokaziet na CD (MP3)

 

BALKO, Ján

Sultánova pomsta / číta Jozefína Ondrejčáková / 510 min.

slovenské romány

 

Biblické ženy / číta Anton Kaščák / 1050 min.

náboženské romány

 

BROŽ, Ivan

Sága rodu Baťovcov / číta Oľga Tinajová / 360 min.

české životopisní romány

 

HELLER, Joseph

Záverečná! / číta Alfréd Swan / 1290 min.

anglické romány

 

HUGO, Victor

Bedári 1 / číta Dušan Szabó / 870 min.

francúzske historické romány

 

HUGO, Victor

Bedári 2 / číta Dušan Szabó / 720 min.

francúzske historické romány

 

HUGO, Victor

Bedári 3 / číta Dušan Szabó / 720 min.

francúzske historické romány

 

HUGO, Victor

Bedári 4 / číta Dušan Szabó / 900 min.

Francúzske historické romány

 

HUGO, Victor

Bedári 5 / číta Dušan Szabó / 810 min.

 francúzske historické romány

 

CHANDLER, Raymond

Rozlúčka nadlho / číta Dučšan Szabó / 900 min.

anglické romány

 

JURÍK, Ľuboš

3 x reportér AZ / číta Dušan Ružička / 930 min.

slovenské romány

 

LUDWIG, Emil

Kleopatra / číta Štefan Lovás / 630 min.

nemecké historické romány

 

STINGL, Miloslav

Tajomstvá indiánskych pyramíd / 690 min.

slovenské romány

 

TILGLER, Wolfgang

Elvis Presley / číta Dušan Ružička / 720 min.

nemecké životopisné romány

 

TWAIN, Mark

Princ a bedár / číta Dušan Szabó / 480 min.

anglické romány

 

 

Knihy v Braillovom písme

 

AUSTIN, Jenny

Kedy tam už budeme? / 2 zv.

populárno-náučne publikácie – voľný čas

Kniha obsahuje vyše 80 hier, ktoré možno ľubovoľne obmieňať. Kilometre budú vďaka nej ubiehať rýchlejšie nielen deťom, ale celej rodine. Postarajú sa o to hádanky, hlavolamy, vedomostné kvízy, aktivity na postreh a predstavivosť či hry so slovami.

 

BARREAU, Nicolas

Úsmev ženy  / 4 zv.

nemecké romány

Aurélie je majiteľka parížskej reštaurácie, ktorú z ničoho nič opusti priateľ. Blúdi Parížom a v malom kníhkupectve objaví román, ktorého prvé vety presne opisujú nielen jej reštauráciu, ale dokonca aj ju samu. Aurélie si vezme do hlavy, že musí stretnúť autora a zistiť, odkiaľ ju pozná. Lenže spisovateľ  je čudák a samotár. Dostať sa k nemu bude, zdá sa, nemožné. Ale Aurélie je ctižiadostivá žena...

 

CHORVÁTOVÁ, Jana

Dávkovanie nehy / 1 zv.

slovenská poézia

Jednotlivé básne predstavujú nejaký obraz, ktorý autorka modeluje zo slov zahalených nehou vyslovenou zo ženských úst, aby v závere báseň vyznela ako poznanie. Básne vytvárajú obrazy zdanlivej všednosti, pričom ich tradicionalizmus spočíva v senzibilite. Autorkin lyrický hlas vysiela jednoznačný signál, že žiť v mene lásky a milovať v mene života sa oplatí tak v intímnom ako aj všeľudskom bytí.

 

KELEOVÁ-VASILKOVÁ, Táňa

Kvety pre Lauru / 6 zv.

slovenské romány

Mladí manželia Laura a Ivan si vychutnávajú svoje šťastie... až do chvíle, keď im zomrie ich sedemročný syn Tomáško. Ich životy a vzťah sú podrobené tej najťažšej skúške. Dokážu ju zvládnuť? Prijať bolesť, ktorú im život nadelil?

 

NESBO ,Jø

Krv na snehu / 2 zv.

nórske detektívne romány

Sedemdesiate roky v Osle. Olav Johansen nedokáže jazdiť autom pomaly, keď sa rozčúli, stráca hlavu a vôbec mu nejde matematika. Je dyslektik, prečítal pár kníh, ale nevie toho veľa. Neovláda nič, čo by mohlo byť pre ostatných užitočné. Na čo sa teda hodí? Je perfektný zabijak. Väčšinou likviduje ľudí, ktorí si to zaslúžia, a nie je to pre neho žiadna veda. Keď zabíjate ľudí, ťažko sa s niekým zblížite. Zrazu však Olav stretol ženu svojich snov. No má problém: je to šéfova manželka a Olavovou úlohou je popraviť ju.

 

PROBSTOVÁ, Jennifer

Manželská pasca 2 / 3 zv.

americké ľúbostné romány

Módna fotografka Maggie nemá s mužmi dobré skúsenosti, ale napokon súhlasí. Dohodnú sa, že ak ona bude počas fotografovania v Miláne hrať novopečenú manželku, Michael prestane pliesť hlavu jej najlepšej kamarátke Alexe, aby neohrozoval jej šťastné manželstvo. Lenže osud sa s nimi nečakane zahrá a už krátky pobyt v Taliansku spôsobí, že medzi Michaelom a Maggie sa prudko rozhorí plameň vášne. Stane sa napokon ich manželstvo tou najvábivejšou pascou?

 

PROBSTOVÁ, Jennifer

Manželský omyl 3 / 3 zv.

americké ľúbostné romány

Carina Conteová sa ešte ako dospievajúce dievča doma v Taliansku zaľúbi do Maxa Greya, najlepšieho priateľa svojho brata Michaela. Po skončení štúdií prichádza do Ameriky, aby začala pracovať v Michaelovom novom podniku, sľubne sa rozvíjajúcej pekárenskej firme, kde sa s ňou počíta na vedúcu funkciu. No niektoré veci sa jednoducho nikdy nezmenia: zdá sa, že jej rodina sa k nej nikdy neprestane správať ako k malému dievčatku.

 

PUÉRTOLAS, Romain

O dievčatku, ktoré prehltlo oblak veľký ako Eiffelova veža / 3 zv.

francúzske romány

Výbuch islandskej sopky skrížil plány mladej ženy, ktorá zostala trčať na letisku a nemôže odletieť do Maroka za svojou adoptívnou chorou dcérkou Zaherou, dievčatkom s pľúcami napadnutými nevyliečiteľnou chorobou. Bezmocná Providencia má pred očami svoju maličkú, s ktorou sa náhodou zoznámila počas svojej hospitalizácie v Maroku. Musí sa k nej dostať ešte v ten deň, za každú cenu, lebo jej to sľúbila.

 

SUCHÁ, Janette

Ako ne(za)biť pubertiaka? / 2 zv.

populárno-náučne publikácie

Jedinečná kniha pre rodičov tínedžerov s pochopením a s ľahkosťou vysvetľuje čo sa s tínedžerom deje a ponúka prekvapivé riešenia každodenných ale i náročných situácií v dospievaní.

 

VAN PELT, Nancy

Ako byť skvelým rodičom / 1 zv.

populárno-náučne publikácie

Kniha vyzdvihuje sebaúctu dieťaťa ako základný faktor ovplyvňujúci jeho úspech a budúcnosť. Zoznamuje čitateľa so základmi formovania jeho osobnosti a s tým, ako viesť v rodine efektívnu komunikáciu. Kniha obsahuje dôležité princípy týkajúce sa výchovy dieťaťa.

 

VAN PELT, Nancy

Ako zvládnuť partnerská komunikáciu / 1 zv.

populárno-náučne publikácie

Kniha obsahuje dôležité princípy fungujúcej partnerskej komunikácie. Autorka pomáha nielen odhaliť a pomenovať chybné komunikačné návyky ale zároveň ukazuje ako zachrániť či obnoviť narušený vzťah. Partnerov vedie ku skutočnému záujmu o seba navzájom a k hlbšiemu porozumeniu, ktoré sa zakladá na rešpektovaní vlastných i partnerových postojov a pocitov.

 

VAN PELT, Nancy

Čo by mal muž vedieť o žene / 1 zv.

populárno-náučne publikácie

V tejto knižke nájdete to najdôležitejšie, čo by vám vaša žena chcela povedať a čo sa vám pravdepodobne pokúsila svojou ženskou rečou už niekoľkokrát naznačiť. Dozviete sa, čo od vás očakáva, prečo potrebuje toľko hovoriť, aké sú jej základné podmienky na dôverný vzťah, ako na ňu pôsobí predmenštruačný syndróm aj aké je tajomstvo jej sexuality.

 

VAN PELT, Nancy

Čo by mala žena vedieť o mužovi / 1 zv.

populárno-náučne publikácie

Mužský svet nie je taký jednoduchý, ako sa môže ženám na prvý pohľad zdať. Napriek tomu, že muž je symbolom sily, ochrany a istoty, bez ženy sa zaobíde len veľmi ťažko. V knižke sa dozviete veľa nielen o mužoch, ich psychických potrebách a sexuálnych túžbach, ale zároveň pochopíte, že pre rovnocenný vzťah s mužom potrebujete zostať sama sebou.

 

CSONTOSOVÁ, Zuzana

Víla Jazmínka a škriatok Vendelín. Ako spolu zachraňovali les / 1 zv.

slovenské rozprávky

Keď sa víla Jazmínka znesie na drobnom semienku odkvitnutej púpavy z tatranských kopcov až k Železnej studienke, začína sa jej veľké dobrodružstvo. Objavuje nepoznané miesta – jaskyne, čistinky a lúky, ba čo viac, v lese nájde nových priateľov. Lesní škriatkovia sú nielen láskaví a vľúdni, ale tiež múdri, a tak sa zvedavá víla pri nich aj veľa naučí.

 

Milčák, Ján

Starec, ktorý lietal / 2 zv.

slovenské rozprávky

Vitajte v čarovnej krajinke pod levanduľovou oblohou, v rozprávke o radosti a iných tajomstvách života. Vaším sprievodcom je lietajúci starec s vreckom na spomienky a s túžbou zaletieť až k modrým vrchom. Cestou stretnete vtáčika so zázračným zrnkom pšenice, muzikantov, ryšavé dievča na káre, ktorú ťahá biely cap, prepelicu, čo vás nasýti semienkom viky lesnej. Alebo kocúra Kilimandžára, starenku, ktorá hľadá Smrť, čítajte a dozviete sa veľa ďalších tajomstiev...

 

NORTON, Liss

Zvončekový les. Úžasne narodeniny zajky Zojky / 1zv.

anglické príbehy pre deti

Preskočte cez potočné kamene v Zurčiacom potoku a pustite sa dolu zarastenou cestičkou k Prvosienkovej lúke. A ste v Zvončekovom lese. Ak budete potichu a pozorne sa okolo seba porozhliadate, možno zbadáte zajačiky, ako si vystielajú brlôžky popadaným lístím, alebo veveričky zo Žaluďovej búdky, ktoré si robia na zimu zásoby lieskovcov...

 

SIMON, Francesca

Grázlik Gabo a Žravá Žofia / 1 zv.

anglické dobrodružné romány pre deti

Gabo dostal zaujímavú domácu úlohu - nakrútiť krátky film o svojej rodine. Hurá! Konečne sa všetci dozvedia, s akými kruťasmi žije. Navyše ho učiteľka poverila, aby sa cez prázdniny postaral o triedneho miláčika. Už len to Gabovi chýbalo. Našťastie si je stopro istý, že mama zviera poženie kadeľahšie. No tá s ním má celkom iný plán, z ktorého sa Gabovi postavia vlasy dupkom. Najprv si však musí poradiť s príšernou pestúnkou Betou a potom to všetkým znovu ukáže.

Na začiatok stránky Tlač stránky