ÚvodKnižné novinky › Knižné novinky - február 2016

Knižné novinky - február 2016

Zvukové knihy vo formáte MP3

 

MANSELLOVÁ, Jill

Ohňostroj náhod / číta Kristína Prokopová / 719 min.

anglické romány

Mozaika príbehov, ktoré spojí šťastie, tragédia a zázrak. Hallie žije dva životy. Jeden takmer stále na vozíčku a s kyslíkovou nádržou. Druhý na internete, kde radí ľuďom pri vzťahových problémoch. Popritom sníva veľké sny – že získa muža, ktorého miluje, že transplantácia pľúc jej raz umožní žiť len jeden život, ale zato naplno.

 

MIŁOSZEWSKI, Zygmunt

Hnev / číta Igor Šabek / 910 min.

poľské kriminálne romány

Prokurátora Teodora Szackého zavolajú do trosiek starého nemeckého bunkru neďaleko mestskej nemocnice. Pri prácach robotníci objavili starú kostru. Szacki bezmyšlienkovite „odfajkne Nemca”, ako sa tu hovorí vojnovým pozostatkom. Ani netuší, že to, čo sa mu zdalo ako ukončenie rutinnej procedúry, je vlastne začiatok najťažšieho a posledného prípadu jeho kariéry.

 

PIŠKO, Rasťo

Stano Radič: majster nenápadnej pointy / číta Rasťo Piško / 572 min.

biografie – rozhlasoví redaktori

Osud tých, ktorí si dobrovoľne vybrali život v gete podceňovaného humoru, je často nespravodlivý. Šašovia a klauni, ktorí nás zabávajú, sa iba zriedka dostanú do panteónu veľkých osobností. Zostávajú však v srdciach svojho publika.

 

RÚFUS, Milan

Báseň a čas / číta Jozef Šimonovič / 53 min.

slovenská poézia

Za poslednú označil básnik Milan Rúfus svoju zbierku Báseň a čas. "Ponímam túto zbierku básní ako vecný, nepatetický osobný testament. Je málo pravdepodobné, že by som ešte vydal nové texty. Preto hovorím o závete," povedal tento básnik, esejista a prekladateľ.

 

KEREKESOVÁ, Katarína, MOLÁKOVÁ, Katarína, SALMELA, Alexandra

Mimi & Líza 2 / prevzaté / 60 min.

slovenské príbehy pre deti

Dve nezvyčajné kamarátky Mimi a Líza nás opäť zavedú do fantastických svetov. V starých hodinách nájdu zlomyseľnú vílu Hrdzu, pod zemou zas úspešnú atlétku – dážďovku Nelu. Vesmírom poletia v bubline, čosi nakúpia a čosi rozdajú. V písmenkovej vojne bude Líza generálom a Mimi zasa chvíľu roztopašnou Lízou.

Druhá časť príbehov Mimi a Lízy.

 

 

Knihy v Braillovom písme

BALOGHOVÁ, MARY

Nakoniec príde láska / 5 zv.

kanadské ľúbostné romány

Najstaršia zo súrodencov Margaret sa v historickej romanci pustí do najriskantnejšieho dobrodružstva svojho života...

 

BYSTRIČANOVÁ, Silvia

Šťastie  prišlo v sobotu / 2 zv.

slovenské romány

Osudom skúšanú majiteľku čajovne Ninu naučí pobyt na Srí Lanke žiť „tu a teraz“. V ďalekej cudzine stretne hudobný idol svojich študentských čias. Ten na ostrove hľadá len dobrodružstvo, no nájde oveľa viac. Nina  plná nových síl sa vracia domov a na popud starého tútora vytvorí zo svojej čajovne miesto, kde sa diskutuje o knihách, ľudia rozprávajú o svojich boliestkach a nachádzajú odpovede.

 

DEVERAUXOVÁ, Jude

Na večné časy / 6 zv.

americké ľúbostné romány

Svadba Alix Madsenovej a Jareda Montgomeryho je veľkolepá udalosť. Kým väčšina hostí sa sústreďuje na šťastný pár, Jaredov bratranec Graydon nespúšťa oči z družičky Toby Wyndamovej. Nie je to len jej krása či okúzľujúci úsmev, čo ho na nej uchvacuje.

 

HAWKINS, Paula

Dievča vo vlaku / 5 zv.

anglické romány

Psychologický thriller. Rachelino manželstvo sa rozpadlo, nedávno prišla o prácu, býva v podnájme a každý deň predstiera, že chodí do roboty. Potom však uvidí niečo šokujúce – oznam v novinách, že „Jess“, pani dokonalá, je nezvestná – a odrazu sa všetko zmení. Rachel má konečne šancu stať sa súčasťou života, ktorý pozorovala len z diaľky, a ukázať, že je oveľa viac, ako iba dievča vo vlaku.

 

CHAMBERLAINOVÁ, Mary

Krajčírka z Dachau / 5 zv.

anglické romány

Londýn, jar 1939. Osemnásťročná Ada Vaughanová, krásna a ambiciózna krajčírka, pracuje pre známu módnu návrhárku na Dover Street. Vďaka talentu, zručnosti a oduševneniu má na dosah sľubnú kariéru v oblasti návrhárstva, najprv sa však musí vymaniť z bezútešného života v chudobnej štvrti.

 

MACHÁČOVÁ, Adriana

Hubertove ženy / 3 zv.

slovenské romány

Tento román je skvelým dôkazom toho, prečo téma nielen fyzického, ale najmä duševného násilia, nesmie byť prehliadaná. Zvrátenosť nebezpečného muža sa schováva za zaujímavý námet s podvrhnutým zoznamom záletníčky.

 

HLUŠÍKOVÁ, Marta

Vežovníček / 1 zv.

slovenské príbehy pre deti

V krátkych príbehoch čitateľ stretá množstvo oživených vecí a zvierat, zažíva reťaz pútavo vylíčených dobrodružstiev. Dielo prekypuje hrou fantázie, láskyplným humorom, vštepuje deťom ľudskosť, kultivuje ich vnímanie textu.

 

KÁSCOR, Zoltán M.

Traktor Truľko. Kamaráti z garáže / 1 zv.

rozprávky pre deti

Na Vianoce čaká obyvateľov Vilkovej garáže prekvapenie: ku kamarátom sa nasťahujú dva nové stroje, kombajn a traktor. Kombajn sa volá Karol a veľmi rád číta, no a traktor má zvláštne meno Truľko. Pre deti od 3 do 6 rokov.

 

MACOUREK, Miloš

Mach a Šebestová na prázdninách / 1 zv.

české príbehy o deťoch

Mach a Šebestová sú slávni žiaci z 3.B., ktorí majú čarovné slúchadlo a prázdniny trávia na dedine u starých rodičov Šebestovej. A čože sa dá s takým slúchadlom v lete robiť? Takýto zázračný predmet dokáže pričarovať hoc aj džungľu do pokojnej dedinky, môže poslať pána suseda maliara na učenie k Leonardovi da Vincimu do 15. storočia, premeniť Macha na neobyčajné zviera, splniť životný sen pani Janderovej a napríklad aj pomôcť riaditeľovi cirkusu.

 

MACOUREK, Miloš

Mach a Šebestová na cestách / 1 zv.

české príbehy o deťoch

Úsmevné príbehy obľúbenej dvojice z 3. B pokračujú v ďalších dobrodružstvách, v ktorých Mach a Šebestová navštívia rôzne kúty sveta – veľké metropoly aj ďaleké kraje. S pomocou čarovného slúchadla popri tom zažijú všelijaké napínavé, ale i veselé situácie a nebude chýbať ani ich verný psí kamarát Jonatán. Vydajte sa spolu s nimi do Afriky, na severný pól alebo do ďalekej Austrálie za klokanmi a nenechajte si ich ujsť!

 

Na začiatok stránky Tlač stránky