Toto webové sídlo využíva súbory cookie. Viac informácií…

Prejdi na hlavný obsah Prejdi na hlavnú ponuku

Knižné novinky - december 2022

ZVUKOVÉ KNIHY VO FORMÁTE MP3

 • CARTER, Chris

 • Jeden za druhým /číta Michal Novák/ 996 min.
  americké romány
  Detektívovi Hunterovi z oddelenia vrážd zavolá anonym a prinúti ho, aby na istej webovej stránke sledoval mučenie a vraždu neznámej obete v priamom prenose. FBI sa usiluje vystopovať zdroj prenosu, ale vrah zo svojej vražednej hry urobí reality šou pre širokú verejnosť, kde každý môže hlasovať o krutom osude nič netušiacej obete.

 • DUSSE, Karsten

 • Sústreď sa na vraždu : mafiánske krimi nabité čiernym humorom /číta Peter Lejko/ 600 min.
  nemecké romány
  Björn si ako trestný obhajca žije na vysokej nohe. Manželka mu ale dá ultimátum, aby zmenil svoj život a našiel rovnováhu medzi prácou a rodinou. No oddeliť prácu od voľného času nie je vždy jednoduché, ak je jeho klientom prchký mafián Dragan. Ako prežiť vo svete, kde ľuďom v autách vybuchujú granáty a svedkovia záhadne miznú? Dôležité je úlohy riešiť postupne. Vtedy je úspech zaručený.

 • FINKEL, Michael

 • Posledný pustovník : 27 rokov samoty v lese /číta Jozef Kramár/ 478 min.
  americké romány
  Chistopher Knight krátko po svojich dvadsiatych narodeninách zaparkoval svoje auto v lese a na štvrť storočia sa stratil z civilizácie. Vybudoval si tam vlastný svet, v ktorom si vystačil sám so sebou. Čo ho k tomu viedlo? Prečo sa chcel stať „nikým“? A ako ho dlhé roky prežité v lese zmenili?

 • GORTNER, C. W.

 • Kráľovnin sľub /číta Beáta Drotárová/ 1038 min.
  americké romány
  Izabela je iba mladé dievča, keď sa nevedomky stane pešiakom v sprisahaní proti svojmu nevlastnému bratovi kráľovi Enriquemu. Kráľ intrigy odhalí a Izabelu drží v zajatí. Ona je však pevne odhodlaná zabezpečiť si korunu a vydať sa za muža, ktorého miluje – aragónskeho princa Ferdinanda. Ako sedemnásťročná nastúpi na trón v Kastílii. S Ferdinandom Aragónskym spoja svoje ríše a túžia vybudovať jednotné, mocné kráľovstvo.
 • GORTNER, C. W.

 • Romanovovská cárovná /číta Beáta Drotárová/ 1154 min.
  americké romány
  Dánska princezná Mária sa vydá za romanovovského ruského dediča trónu Alexandra a neskôr sa stane cárovnou. Po manželovej smrti sa vládcom rozpadávajúcej sa ríše stane ich syn Mikuláš. Mária je odhodlaná priviesť ho k reformám, ktoré by z ich panstva urobili modernú krajinu aj napriek tomu, že Ruskom sa preženie ďalšia revolučná vlna.
 • GREGORY, Philippa

Pani riek /číta Beáta Drotárová/ 1407 min.

anglické romány

Jacquetta Luxemburská, vojvodkyňa z Bedfordu a grófka z Rivers, rozpráva svoj neobyčajný životný príbeh. Nechcený sobáš s vojvodom z Bedfordu, synom anglického kráľa Henricha IV., neskôr manželstvo s jej osudovou láskou Richardom Woodvillom, za ktorého sa tajne vydala bez kráľovho zvolenia a mala s ním 14 detí vrátane budúcej kráľovnej Alžbety Woodvillovej.

  • HJORTH, Michael & ROSENFELDT, Hans

Kto seje vietor /číta Kristián Michal Hnát/ 843 min.

švédske romány

Vanja a jej kolegovia z kriminálky musia dolapiť ostreľovača, ktorý zavraždil tri osoby. Nemajú stopu ani svedkov a medzi obeťami nie je očividné spojenie. Sebastian pracuje ako policajný psychológ. Jedného dňa ho kontaktuje istý Austrálčan, ktorý sa potrebuje vyrovnať s traumami ako preživší cunami z roku 2004. Práve počas tejto katastrofy stratil ženu a dieťa aj Sebastian. Jeho život sa obráti hore nohami.

  • KATALPA, Jakuba

Zuzanin dych /číta Peter Lejko/ 690 min.

české romány                    

Zuzana Liebeskindová je dcéra cukrovarníka. Životom kráča ľahko, obklopená láskou začne dospievať v čase nemeckej okupácie a keďže má židovský pôvod, jej osud je predurčený. Transport. Koncentrák. Po vojne sa Zuzana vracia z koncentračného tábora, ale straty sú väčšie, než čakala...

  • KOVÁČIK, Samuel

Obyčajné zázraky : svet očami vedátora /číta Matúš Malý/ 626 min.

populárno-náučné publikácie

Fyzik Samuel Kováčik rozpráva o vede fascinujúcim spôsobom, bez jediného vzorca či rovnice. Vysvetľuje bežné veci okolo nás. Pre niekoho to môže byť nuda, no pre Samuela sú to obyčajné zázraky a pre rodičov to môžu byť odpovede na detskú otázku - „prečo?"

  • KUBICA, Mary

Anjelik /číta Antónia Kurimský Oľšavská/ 676 min.

americké romány

Heidi Woodová pracuje pre neziskovú organizáciu, ktorá pomáha ľuďom na okraji spoločnosti. Jedného dňa privedie domov mladé dievča Willow so štvormesačným bábätkom. Keď sa začínajú vynárať znepokojivé tajomstvá z Willowinej minulosti, nezvyčajní hostia obrátia život celej rodiny naruby...

  • OKEOVÁ, Janette

Keď sa rozvidnie /číta Jana Poľová/ 399 min.

kanadské romány

Po prvej drsnej zime strávenej na ďalekom severe si Elizabeth Delaneyová a jej manžel, príslušník jazdnej polície, zvykajú na život v malej osade Bobria Rieka. Elizabeth opäť začne učiť a postupne si obaja nachádzajú cestu k indiánskemu obyvateľstvu...

  • OSMAN, Richard

Dva razy mŕtvy /číta Dora Kulová/ 601 min.

anglické romány

Elizabeth navštívi muža, ktorého obvinili z krádeže diamantov a život mu ohrozuje nebezpečný zločinec. Elizabeth zapojí do pátrania Joyce, Ibrahima a Rona – sedemdesiatročných členov Štvrtkového  klubu detektívov. Nájdu vraha skôr, ako vrah nájde ich?

  • QUINN, Kate

Kód ruže /číta Igor Šabek/ 1318 min.

americké romány

Je rok 1940 a Anglicko sa pripravuje na boj proti nacistom. Za múrmi vidieckeho sídla Bletchley Park vzniká kryptografické pracovisko, kde sa stretávajú najgeniálnejšie mysle z celej krajiny, aby rozlúštili nemecké vojnové kódy. Na pomoc im prichádzajú tri veľmi rozdielne ženy. Energická Osla, cieľavedomá Mab a plachá Beth, ktorá má výnimočné nadanie na lúštenie hádaniek. Práve ona dostane šancu stať sa jednou z mála ženských kryptologičiek v Bletchley Park.

 • KNIHY V BRAILLOVOM PÍSME A E-BRAILLE

  • BREZINSKÁ, Tatiana

Mňa sa nezbavíš / 3 zv.

slovenské romány

Úspešná žena na prahu štyridsiatky Viola a je priateľka Matylda sú bez partnerov, bez detí a nad partnerským životom už zlomili palicu. No séria neskutočných náhod v predvianočnom období ukáže novú víziu budúcnosti. Nič sa však nezaobíde bez povestných Violiných prešľapov a Matyldiných rozvážnych slov.

  • HUNTEROVÁ, Denise

Leto pri jazere / 5 zv.

americké romány

Mladá hostinská Molly sa zamiluje do samotárskeho autora románov. Keď nájde v múre hostinca dávno stratený list, s Adamom sa rozhodnú nájsť nešťastných milencov a sprostredkovať im zaslúžené rozuzlenie ich príbehu. Adam má však vlastné tajomstvá, ktoré nie je pripravený odhaliť. Minulosť ich doženie, pravda vyjde najavo a Molly s Adamom sa budú musieť rozhodnúť, či je ich láska hodná dôvery.

KLIESCH, Vincent, námet FITZEK, Sebastian

Auris : psychotriler / 4 zv.

nemecké romány

Matthias Hegel je forenzný fonetik, odborník na akustickú analýzu dôkazov. Má absolútny sluch a počuje veci, ktoré ostatným unikajú, preto dostal prezývku Auris. Spolupracuje s políciou, no teraz sedí Hegel vo väzení. Brutálne zavraždil bezdomovkyňu a sám sa udal na polícii. Je však skutočne vinný? Túto otázku si kladie Jula Ansorgeová, ktorá pracuje v rozhlase a vo svojich podcastoch sa venuje kriminálnym prípadom.

 

KLIESCH, Vincent, námet FITZEK, Sebastian

Auris : frekvencia smrti / 4 zv.

nemecké romány

Matthias Hegel  dokáže z krátkeho zvukového fragmentu získať informácie. Súd však rozhodol, že nemôže opustiť domáce väzenie. Preto potrebuje spojenca. Do pátrania  sa mu podarí zapojiť Julu, ktorá mu už pomohla zbaviť sa obvinenia. Telefonát zúfalej matky, ktorej uniesli dieťa, Julu dojme natoľko, že nevníma smrteľné nebezpečenstvo, ktoré jej hrozí zo strany únoscov, a Hegelovu ponuku prijme.

KLIESCH, Vincent, námet FITZEK, Sebastian

Auris : šum smrti / 3 zv.

nemecké romány

Jula  sa už roky snaží zistiť pravdu o svojom bratovi Moritzovi, ktorý zmizol za záhadných okolností. Najprv ho polícia obvinila zo spáchania zločinu, neskôr ho úrady vyhlásili za mŕtveho. Matthias Hegel tvrdí, že má dôkazy o tom, že Moritz stále žije. Keď dôjde k ich stretnutiu, Jula aj Hegel sa stanú obeťami únosu. Zjavne existuje ešte niekto, kto chce Moritza nájsť – a urobí pre to čokoľvek.

MALITI FRAŇOVÁ, Eva

O príjemných pocitoch / 3 zv.

slovenské romány

Príbeh lásky z vojnového obdobia. Ona je francúzska spisovateľka Louise Lévêque de Vilmorin, ktorú osud zavial na niekoľko rokov na Slovensko, on je gróf Pavol Pálffy de Erdöd. Hoci tento vzťah netrval veľmi dlho, Louise na roky v kaštieli Pálffyovcov v Budmericiach spomína ako na najkrajšie. Román je síce umelecká fikcia, ale stojí na faktoch, ktoré autorka naštudovala z kroník, memoárov i odbornej literatúry.

 

MATRA, M. M.

Posledná kvapka krvi / 4 zv.

slovenské romány

Túžba po krvi privedie čašníka Filipa k ohavným činom. Po svojej prvej vražde však dostane šancu milovať a byť milovaný. Láska sa ukáže byť dostatočne silnou, aby viedla súboj s narastajúcou temnotou v jeho mysli. Bude to ale stačiť? Všetko to vyvrcholí v neočakávaný záver, plný dramatických zvratov a odhalení.

 

MURÍN, Gustáv

Mafia v Poprade : križovatka slovenského podsvetia / 3 zv.

literatúra faktu

Poprad - mesto krvavých mafiánskych popráv, surových bitiek a vzájomnej rivality mocných bossov sa v 90. rokoch stalo križovatkou organizovaného zločinu. Prechádzali ňou dobrovoľne či nasilu nielen typickí kriminálnici, ale aj uznávané športové a spoločenské celebrity, úspešní podnikatelia, ako a aj politici z najvyšších sfér našej politickej scény...

 

SPARKS, Nicholas

Prianie / 5 zv.

americké romány

Tehotnú šestnásťročnú Maggie pošlú katolícki rodičia na vzdialený ostrov, aby tam porodila dieťa a prenechala ho adoptívnym rodičom. Maggie dieťatko porodí, no neodovzdá na adopciu... Neskôr, už ako úspešná fotografka, sa Meggie zblíži s kolegom Markom  a vyrozpráva mu príbeh o láske, ktorá jej zvláštnym spôsobom zmenila život.

 

NAJŽIADANEJŠIE ZVUKOVÉ KNIHY, U KTORÝCH BOL ZMENENÝ NOSIČ Z AUDIOKAZIET NA CD VO FORMÁTE MP3

BENČAT, Valentín

Sopečný kontinent /číta Igor Šabek/ 765 min.

cestopisné romány

DRUON, Maurice

Prekliati králi 3. diel : jed v kráľovskej korune /číta Anton Kaščák/ 420 min.

historické romány

DRUON, Maurice

Prekliati králi 4. diel : zákon mužov /číta Anton Kaščák/ 450 min.

historické romány

DRUON, Maurice

Prekliati králi 5. diel : francúzska vlčica /číta Anton Kaščák/ 660 min.

historické romány

DRUON, Maurice

Prekliati králi 6. diel : ľalia a lev /číta Anton Kaščák/ 630 min.

historické romány

GIBBON, Edward

Úpadok a zánik Rímskej ríše /číta Anton Kaščák/ 1770 min.

historické romány

HARRISON, Harry

Zajatý vesmír /číta Dušan Szabó/ 450 min.

dobrodružné romány

CHARVÁT, Jaroslav

Svetové dejiny : učebnica pre 1. a 2. ročník gymnázií a 1. ročník stredných odborných škôl /číta Beáta Fatranová/ 900 min.

učebnice

Le GUINOVÁ, Ursula K.

Planéta exilu /číta Igor Makovický/ 330 min.

sci-fi romány

SILVA, José, STONE, Robert B.

Sme schopní liečiť /číta Eva Rusnáčiková/ 690 min.

terapia

SVEDELID, Olov

Podozrivý zmizol /číta Igor Makovický/ 420 min.

detektívne romány

ŠTEVČEK, Ján

V pasci : politické úvahy /číta Peter Lejko/ 210 min.

literárna kritika

TUMA, Miroslav

Tvorivý človek /číta Jana Pemčáková/ 720 min.

psychológia osobnosti

ZIEHR, Wilhelm

Peklo v raji /číta Igor Šabek/ 960 min.

cestopisné romány

YAFFÉ, Maurice, FENWICKOVÁ, Elizabeth

Sexuálne šťastie pre ženy /číta Viera Pramuková/ 390 min.

sexuálna výchova

Prihlásenie

Registrácia do digitálnej knižnice

Registrácia do digitálnej knižnice a na portál RTVS - Dokorán

Zabudol som heslo

Vyhľadávanie

RTVS
DOKORÁN
Článok o DIKDA pre čitateľov SKN
UČEBNICE PDF

ANKETA

Hlasujte za knihu v Braillovom písme, ktorú si budete môcť stiahnuť v 13. týždni roku 2024 z Digitálnej knižnice

Minimum slušného správania   Informácie o knihe Minimum slušného správania
34%
Múr plaču, Hana Zelinová   Informácie o knihe Múr plaču
19%
Na muške zlato, Ondrej Bartoš   Informácie o knihe Na muške zlato
16%
Nápady tetky VŠEVEDKY, Betty MacDonaldová   Informácie o knihe Nápady tetky VŠEVEDKY
15%
Nebolo mi do smiechu, Joseph Heller, Speed Vogel   Informácie o knihe Nebolo mi do smiechu
16%
Hlasovalo: 217
Ministerstvo kultúry Slovenskej republiky Portál Návštevník OPIS - Operačná program informatizácia spoločnosti Blindrevue – IT technológie pre osoby so zrakovým postihnutím