ÚvodKnižné novinky › Knižné novinky - december 2015

Knižné novinky - december 2015

Zvukové knihy vo formáte MP3

 

BOROŠ, Pavol

Tri brehy Dunaja / číta Peter Pilz / 975 min.

slovenské  historické romány

Príbeh tohto historického románu sa odohráva krátko po skončení prvej svetovej vojny a vyhlásení vzniku Československej republiky.

 

ECO, Umberto

Nulté číslo / číta Peter čižmár / 363 min.

talianske romány

Niekto sa vlámal do bytu novinára Colonnu. Páchateľ nepochybne hľadal disketu s kompromitujúcimi informáciami, no nenašiel ju. Colonna nie je nijaký zelenáč a háklivý materiál ukryl na miesto, ktoré považuje za bezpečné. Bezpečné, lenže dokedy?

 

FRANCIS, Felix

Vydierač / číta Michal Novák / 715 min.

anglické detektívne príbehy

Keď bývalý tréner Unwin zavraždí bookmakera, detektív Britskej dostihovej komisie Jeff Hinkley tuší, že to je len začiatok. Krátko nato sa začnú množiť prípady pozitívnych testov koní a k zodpovednosti sa prihlási neznámy, skrývajúci sa za prezývku Leonardo. Za svoje mlčanie žiada päť miliónov libier, inak zverejní škandalózne informácie o dopingu, ktoré by mohli úplne zničiť dostihový šport v Británii... Dotiahne Vydierač svoj plán do konca alebo sa ho podarí zastaviť?

 

GENOVÁ, Lisa

Ľavá strana sveta / číta Kristína Prekopová / 646 min.

americké romány

Sarah Nickersonová žije vo Welmonte, kde vedie hektický život ako viceprezidentka úspešnej firmy i ako manželka a matka troch detí. Táto prepracovaná absolventka Harvardu zázračne riadi každú minútu svojho života, až v jeden osudný deň má cestou do práce ťažkú autonehodu. Zranenie mozgu jej úplne vymaže ľavú stranu sveta. Keď sa pokúša znovu získať zdravie a nezávislosť, pochopí, že jej skutočný osud možno leží ďaleko od sveta konferenčných hovorov, tabuliek a grafov...

 

KOVÁČIKOVÁ, Mira

Vrcholy Ivana Gálfyho / číta Igor Šabek / 300 min.

biografické  romány – horolezectvo

Autorka v tomto diele  približuje  nostalgiou zaváňajúce zážitky z Tatier, spomienky na formovanie Horskej služby na Slovensku a podáva svedectvá aj o odvrátenej strane expedičného horolezectva.

 

NESBØ, Jo

Šváby / číta Dušan Kubaň / 825 min.

nórske detektívne romány

Šváby sú v poradí druhou časťou krimi série s populárnym detektívom Harrym Holem. Dej sa tentoraz prenesie do Bangkoku, kde v jednom bordeli nájdu zavraždeného nórskeho veľvyslanca v Thajsku. V chrbte má zapichnutý nôž a v taške fotografie s detským pornom. Keďže veľvyslanec udržiaval blízky kontakt s nórskym premiérom, na ministerstve zahraničia sa šíri panika.

 

Schmiedt, Helmut

Karl May. Moc fantázie / číta Igor Šabek / 800 min.

nemecký biografický román

Životopis jedného z najčítanejších nemeckých autorov predstavuje muža, ktorý ustavične a intenzívne blúdi medzi Ardistanom a Džinistanom, medzi úbohosťou biednych pomerov a rozprávkovým spisovateľským úspechom, medzi skutočnosťou a fantáziou ako máloktorí iní literáti a zároveň je hlboko presvedčený, že vo svojom živote kráča priamou cestou.

 

TAN, Amy

Údolie zázrakov / číta Beáta Drotárová / 1629 min.

americké romány

Román spája dva kontinenty a opisuje obdobie od pádu poslednej čínskej dynastie po druhú svetovú vojnu, stratený svet starého Šanghaja, fungovanie domov kurtizán aj život prisťahovalcov v meste. Je to príbeh o matke a dcére, o prelínaní kultúry Západu a Východu, ale aj o sile či tvrdošijnosti lásky.

 

THELEN, Marko

Dlhé tiene Karibiku. Slovenka obvinená z únosu detí na Haiti / číta Michal Novák / 1065 min.

slovenské detektívne romány

Karibský ostrov Haiti sa po krutom zemetrasení zmieta v chaose. Medzi humanitárnymi pracovníkmi pôsobí aj Slovenka Táňa, ktorú obvinia z únosu a predaja detí. Jedinou jej záchranou môže byť detektív Denis, ktorý pomáha zatknutým, uneseným alebo strateným Slovákom v zahraničí. Počas nebezpečného pátrania naňho čaká množstvo nástrah a desivých prekvapení. Postupne získané dôkazy odhaľujú hrôzostrašné skutočnosti. Okrem toho má v hlave nasadeného chrobáka. Je jeho krajanka skutočne nevinná?

 

WARRENOVÁ, Tracy Anne

Princezná a gróf / číta Ivana Doričová / 737 min.

anglické ľúbostné romány

Čarovný romantický príbeh z novej trilógie o troch princeznách, ktoré spojilo priateľstvo a podobný osud. Keď princezná Emma z Rosewaldu, malého európskeho kráľovstva, dostane list od brata so správou, že jej dohodol sobáš, uvedomí si, že bezstarostné časy sú nenávratne preč a prichádzajú povinnosti. Má len osemnásť, budúceho ženícha v živote nevidela a jediné, po čom túži, je aspoň štipka dobrodružstva. Kým ju naveky uväznia v manželstve bez lásky, chce okúsiť ozajstný život, a tak utečie do Londýna...

 

BREZINA, Thomas

Štyria kamaráti v akcii. Záhada snežnej príšery / číta Peter Čižmár / 169 min.

rakúske detektívne príbehy pre mládež

Tajomná snežná príšera naháňa strach lyžiarom v Kitzbüheli. Čo sa však skrýva za týmto strašidlom? Len čo štyria kamaráti narazia na horúcu stopu, jedného z nich unesú... Podarí sa im vyriešiť ich prvý spoločný prípad?

 

FUTOVÁ, Gabriela

Nototo a strašidelná škola Elvíry Múdrej / Marcela Petreková / 155 min.

slovenské rozprávky

V škriatkovskej škole učiteľky Elvíry Múdrej stretneme písmenkového škriatka Notota, Jajku, ktorá nájde aj ihlu v kope sena, skackajúceho Hophopa a mnohých iných. Škriatkovia sa na vlastnej koži učia, čo je ozajstná hrôza, ale aj ako nepodľahnúť svojmu strachu a zachrániť seba i druhých v akejkoľvek nebezpečnej situácii. Veď strach má naozaj veľké oči.

 

HAWKINSOVÁ, Sarah

Plachý poník / Kristína Prekopová / 124 min.

anglické skutočné príbehy pre deti

Mia je zvyknutá starať sa o poníky, lebo jej mamička pracuje ako ošetrovateľka v záchrannej stanici. Jedného dňa im privezú podvyživenú a vystrašenú Polly a Mia vie, že tento poník bude potrebovať veľmi veľa starostlivosti a pozornosti. Spočiatku je Polly príliš vydesená, aby sa priblížila k ľuďom, ale Mia s mamičkou sa o ňu dlhé týždne trpezlivo starajú. Naučí sa Polly opäť dôverovať ľuďom?

 

ŠURINOVÁ, Marta

Záhada čarovného vajíčka / číta Marcela Petreková / 135 min.

slovenské príbehy pre deti

Zažite dobrodružné prázdniny u tety Katky a odhalíte záhadu čarovného vajíčka sliepočky Liliputky. Zoznámte sa s kocúrom Salinatúrom a spoznajte cezpoľných obyvateľov zberného dvora. Premýšľajte o čiernej  sliepke, ktorá sa vkráda do snov, zažite akciu na záchranu kohútika Liliputíka a všimnite si šikovného netopiera, ktorý sa objavil v pravej chvíli. Keď dočítate, zatvorte oči a srdcom hľadajte záhradu tety Katky Kráľovej.

 

 

Najžiadanejšie zvukové knihy, u ktorých bol zmenený nosič z audiokaziet na CD (MP3)

 

BROMFIELD, Louis

Noc v Bombaji / číta Eva Ryšáková / 930 min.

anglické romány

 

BUCKOVÁ, Pearl

Vietor od západu / číta Marta Konôpková / 300 min.

anglické romány

 

BUGANOV, Viktor

Peter Veľký / číta Milan Drotár / 1260 min.

ruské romány

 

GROSSMAN, Vasilij

Život a osud  1. diel / číta Ľuboš Záhon / 1980 min.

ruské vojnové romány

 

GROSSMAN, Vasilij

Život a osud  2. diel / číta Ľuboš Záhon / 720 min.

ruské vojnové romány

 

HELLER, Joseph

Hlava XXII / číta Igor Makovický / 1260 min.

nemecké romány

 

HORDEN, Nicholas

Objavovanie Ameriky / číta Igor Šabek / 840 min.

dejiny Ameriky

 

CHESTERTON, Gibert  Keith

Svätý František z Assisi / číta Miroslav Kolbašský / 270 min.

biografické romány

 

KNITTEL, John

El Hakim / číta Alfréd Swan / 840 min.

nemecké romány z lekárskeho prostredia

 

LONDON, Jack

Tulák po hviezdach / číta Milan Drotár / 930 min.

americké dobrodružné romány

 

LLEWELLYN, Richard

Bolo raz zelené údolie / číta Rada Šubová / 1200 min.

anglické romány

 

ŁUBIǸSKI, Słavomír

Balada o Januškovi  / číta Beáta Drotárová / 810 min.

poľské psychologické romány

 

SOLŽENICIN, Alexander

Rakovina / číta Igor Makovický / 1500 min.

ruské romány

 

TOWNSENDOVÁ, Sue

Tajný denník Adriána Mola / číta Dušan Szabó / 870 min.

anglické romány

 

UPFIELD, Arthur

Prekliaty dom / číta Igor Makovický / 570 min.

austrálske detektívne romány

 

 

Knihy v Braillovom písme

 

EGGERS, Dave

Kruh / 8 zv.

americké romány

Vysnívaná práca snov nemusí byť tým, čím sa zdá na prvý pohľad. A presne to zisťuje hlavná hrdinka Mae Hollandová, ktorá získa miesto v najsilnejšej internetovej spoločnosti Kruh, uskutočňujúcej podozrivé bankové operácie a iné transakcie.

 

FAYE, Éric

Nagasaki / 1 zv.

francúzske novely

Shimura-san žije svoj osamelý a usporiadaný život na predmestí Nagasaki. Jedného dňa však zistí, že sa mu v byte premiestňujú veci a miznú potraviny z chladničky. Žeby ho navštevoval prízrak? Alebo začal trpieť z jednotvárnosti svojho života halucináciami? Vďaka webkamere zistí, že u neho už takmer rok býva neznáma žena… Nagasaki je poetickým a ľudským príbehom o melanchólii a odcudzení.

 

HORST, Jørn L.

Na zimu zatvorené / 5 zv.

nórske detektívne romány

Policajný vyšetrovateľ William Wisting videl už aj predtým hrôzostrašné vraždy. No bizarný pohľad, aký sa mu naskytne v stavernskej chate v tú jeseň, je aj pre neho niečo nové. Keď inšpektora na spiatočnej ceste z miesta činu ktosi prepadne a on navyše zistí, že do prípadu je zapletená i jeho dcéra, zvrtne sa vyšetrovanie nečakaným smerom. Vyzerá to, akoby niekto už nemal čo stratiť. Zvláštnym znamením, ktorému nik nerozumie, sú mŕtve vtáky padajúce z neba.

 

NÁDASKÁ, Katarína

Čím žila slovenská rodina. Rodinné tradície a slávnosti v našej ľudovej kultúre / 4 zv.

zvyky a ľudové tradície

Autorka sa najskôr venuje okruhu tradícií spojených s narodením nového človiečika, potom krok za krokom sleduje jeho začleňovanie do dedinského spoločenstva, podrobne rozoberá svadbu ako rozhodujúci krok založenia novej rodiny a napokon sprostredkuje prirodzenosť, s ktorou tradičné spoločenstvo akceptovalo fakt staroby a smrti.

 

PETERCOVÁ, Terézia

Ako anjelik Zlatúšik splnil svoje poslanie. Vianočný príbeh / 1 zv.

slovenské príbehy pre deti

Jedného dňa sa anjelik Zlatúšik ocitne pred nebeským trónom, kde dostane špeciálne poslanie: pripraviť ľudské srdcia na príchod vzácneho hosťa. S radostnou zvesťou teraz prichádza aj k vám...

 

Na začiatok stránky Tlač stránky