Toto webové sídlo využíva súbory cookie. Viac informácií…

Prejdi na hlavný obsah Prejdi na hlavnú ponuku

Knižné novinky - august 2022

ZVUKOVÉ KNIHY VO FORMÁTE MP3

DAHL, Arne

Zlom /číta Matúš Malý/ 743 min.

švédske romány

Deer je pridelená k policajným papierovačkám. Neočakávane objaví spojenie medzi viacerými telami nájdenými v roztápajúcich sa ľadoch. Súvislosti naznačujú, že niekto bude znova vraždiť. A tak sa do pátrania zapájajú Berger a Blomová. Postupne odhaľujú temné tajomstvá. Prečo boli mŕtvi zaživa zmrazení v dusíku? A prečo sa telá objavujú práve teraz?

HYKISCH, Anton

Bezhlavý čas /číta Igor Šabek/ 1279 min.

slovenské romány

V Európe koncom 18. storočia vrcholí Francúzska revolúcia popravou kráľa a kráľovnej, narastá teror, násilie a nové vojny. Nástup neúcty k ľudskému životu a rozkladu základných hodnôt sa netýka len udalostí pred dvesto rokmi. V niečom pripomína aj dnešné časy. Autor týmto románom varuje, ale zároveň naznačuje, že „bezhlavý čas“ sa dá prekonať iba vzájomným porozumením, láskou a návratom k zdravému rozumu.

KUBICA, Mary

Neznáma žena /číta Antónia Kurimský Oľšavská/ 631 min.

americké romány

Krátko nato, ako sa Sadie a Will presťahujú do mestečka na malom ostrove v štáte Maine, dôjde v ich susedstve k chladnokrvnej vražde Morgan. Vražda otrasie celou miestnou komunitou, no Sadie znepokojuje aj temná minulosť jej rodiny. Keď sa rozbehne policajné vyšetrovanie a Sadie sa ocitne medzi hlavnými podozrivými, rozhodne sa na vlastnú päsť vypátrať, čo sa vlastne stalo v tú hroznú noc. 

MINIER, Bernard

Lov /číta Michal Novák/ 805 min.

francúzske romány

V opare mesačného splnu sa z lesa náhle vynorí jeleň. Zviera má ľudské oči. Ale to, na čo poľujú v temných lesoch Ariege, nie je divá zver... a nejde ani o prvú poľovačku. No je to prvá obeť, ktorá neplánovane skončila pod kolesami auta a vyniesla na svetlo sveta sériu hrôzostrašných vrážd, o ktorých nikto ani len netušil.

PROTUŠOVÁ, Nina

Nočný motýľ /číta Katarína Turčanová/ 802 min.

slovenské romány

Dva roky po nešťastí na školskom výlete je Dora opäť na výslní. Už musí spraviť iba poslednú skúšku a dokončiť článok do univerzitného časopisu. Po neplánovanej nočnej prechádzke natrafí vo svojom byte na nepríjemné prekvapenie. Spolu so susedom Adriánom odkrýva tajomstvá, ktoré zatrasú jej svetom. Naozaj niekoho vydesil článok pre školský časopis?

WENZLOVÁ ŠVÁBEKOVÁ, Zdenka

Neviem plávať /číta Svetlana Wittnerová/ 605 min.

slovenské romány

Skutočný príbeh mladej Alexandry, odhalí generačné rozdiely medzi matkou a dcérou. Tie vyústia do otvorenej neúcty jednej voči druhej. Je v treťom semestri na vysokej škole, keď zistí, že čaká dieťa. Čo sa stane pri pohľade na lekárku s kliešťami v rukách, keď je už neskoro meniť svoje rozhodnutie? Môžu sa zmeniť v živote ženy jej priority? Čo sa ešte musí stať, aby Alexandra pochopila život svojej mamy? Naučia ju nadobudnuté skúsenosti prijímať kompromisy?

Pre deti a mládež

ENDE, Michael

Jim Gombík a rušňovodič Lukáš /číta Jozef Kramár/ 464 min.

nemecké rozprávky

Jim Gombík je malý čierny chlapec, ktorý žije na ostrovčeku menom Jaslandia. Ostrov je však príliš malý pre všetkých jeho obyvateľov, a preto sa kráľ Alfonz Trištvrtenadvanásť rozhodne, že niekto ho bude musieť opustiť. A tak Jim, Lukáš a Ema opustia ostrov a vydajú sa na veľké dobrodružstvo. Nájdu riešenie, aby sa raz mohli znovu do Jaslandie vrátiť?

LAZÁROVÁ, Mária

Škriatok Bertil a záhada strateného potoka /číta Svetlana Wittnerová/ 112 min.

slovenské rozprávky

Na povale starého domu býva škriatok Bertil s dvomi kamarátmi – Pipom a Olíviou. Pipo a Olívia sú myšky. Nosia Bertilovi jedlo z továrne na piškóty a on im za to číta rozprávky. Bez myšiek by sa škriatkovi žilo naozaj ťažko, pretože nikdy nevychádza von. A načo aj? Mesto je prázdne a zarastá burinou. A zostalo by to tak navždy, keby sa zvedavá Olívia v jeden deň nerozhodla nájsť potok, ktorý tu voľakedy tiekol.

VARÁČKOVÁ, Miroslava

Zamilovaná /číta Kristína Medvecká-Heretiková/ 383 min.

slovenské romány

Val je nenapraviteľná knihomoľka. Miluje dievčenské knižky a sníva o frajerovi, ktorý by nebol o nič horší ako hrdinovia zo stránok kníh. S rovnako nepochopeným kamošom trávi čas pri dedinskom rybníku a spolu nadávajú na nespravodlivosť života. Až keď sa v neobývanom susedstve objaví vlčiak so zaujímavým majiteľom a zachráni im v nepríjemnej situácii zadok, začne Val svitať na lepšie časy.

KNIHY V BRAILLOVOM PÍSME A E-BRAILLE

BARTOŠOVÁ, Barbora

Strážca : Prvá časť trilógie : V tieni / 2 zv.

slovenské romány

Nina žije pokojný život v kruhu rodiny, priateľa a kamarátky Jany. Všetko sa zmení v tú noc, kedy nečakane stretne vo svojom sne záhadného muža. Kto je ten muž, ku ktorému pociťuje náklonnosť a lásku? Jeho príchod znamená pre Ninu smrteľné nebezpečenstvo, s ktorým je spojené aj tajomstvo, ktoré nemalo byť nikdy odhalené. Nina musí nájsť v sebe silu a odvahu, aby prežila všetky nástrahy, ktoré ju čakajú.

 

BARTOŠOVÁ, Barbora

Strážca : Druhá časť trilógie : V tme / 2 zv.

slovenské romány

Potom, ako Nina spoznáva svojho anjela strážneho, už nič nie je také, ako predtým. Kým sa Iann vydáva na samovražednú misiu, Nina musí čeliť desivej temnote predpeklia. Musí nájsť spôsob, ako oklamať démona, ktorý sa všemožne snaží získať jej dušu. Bude im ich láska stačiť v boji proti zlu? Nájde Iann dostatok síl na záchranu Niny, ak sa proti nemu postavia aj verní hraničiari?

 

BRESTENSKÁ, Kristína

Srieň, pochodeň a temnota / 5 zv.

slovenské romány

Ansalya trpí v dôsledku kliatby, ktorou bohovia potrestali ctižiadostivosť troch princezien. Zbaviť kráľovstvo jej okov môže iba najsilnejší bojovník. Ten sa môže oženiť s jednou z jeho dcér, no počas svadobnej noci zakaždým čaká na novomanžela smrť. Keď sa zjaví Daemon, prebudí v nich nádej. Princezné, ktorým ľud prisúdil prezývky Srieň, Pochodeň a Temnota, budú musieť preukázať veľkú odvahu a ochotu obetovať, čo im je drahé, ak chcú dosiahnuť vytúžené šťastie.

 

BRYNDZA, Robert

Keď sadá súmrak / 4 zv.

anglické romány

Začínajúca detektívna agentúra Kate Marshallovej sa rozbehne, keď Kate a jej kolega Tristan dostanú prvý veľký prípad. Novinárka Joanna zmizla pred dvanástimi rokmi po tom, ako odhalila politický škandál. Väčšina ľudí – vrátane polície – už jej hľadanie vzdala, ale Joannina matka sa vzdať nemieni. Keď Kate s Tristanom získajú prístup k pôvodnému vyšetrovaciemu spisu, preverujú podozrivých, ale oni neuviaznu v rovnakých slepých uličkách ako polícia.

HUNTEROVÁ, Kristi Ann

Ako očariť džentlmena / 5 zv.

americké romány

Aaron Withworth je hrdý na povesť výnimočného znalca koní a svoje čestné konanie v obchodných záležitostiach. Keď hrozí, že o tieto istoty ho pripravia dôsledky nečakanej udalosti, v zúfalstve sa rozhodne zamestnať cvičiteľa koní. Sophia si uvedomuje, že ju znalci koní neberú vážne preto, lebo je žena. Nemôže dopustiť, aby jej pomedzi prsty prekĺzla príležitosť. So zápalom sa pustí do boja za svoje právo vykonávať prácu, ktorú jej pán Whitworth prisľúbil.

 

JACQ, Christian

Egypťan Champollion / 5 zv.

francúzske romány

V júli 1828 pricestuje Jean-François Champollion do Egypta, do svojej duchovnej vlasti. Egypťan, ako ho prezývajú, prichádza do bájneho orientu, plného historických skvostov, ale aj nebezpečenstiev. Presvedčený, že odhalil tajomstvo hieroglyfov, putuje celým Egyptom a Núbiou, aby preveril správnosť svojej geniálnej intuície...

 

MONOŠOVÁ, Martina

Sophie 4 : Markízino tajomstvo / 4 zv.

slovenské romány

Píše sa rok 1531. Markíza Sophie de Marginel sa nachádza zajatá na zámku svojho snúbenca, nebezpečného vojvodu Clauda de Guisé. Aj v roku 1517 väznili Sophiinu matku. V tejto časti zistíte prečo boli Sophiini rodičia uväznení, kto je záhadná Marie le Contenois, spoznáte skvelú Juliu, ale i klamstvá a chladnokrvnosť vojvodu.

 

PIVARČIOVÁ, Katarína

Láska zvoní vždy dvakrát / 3 zv.

slovenské romány

Nezadaná Adriana sa po skrachovanom vzťahu vracia do rodnej dediny. Má to byť len prestupná stanica, než začne cestovať a užívať si slobodu. Plány jej však skríži tmavovlasé dievčatko a jeho otec. Kedysi bol jej najlepším priateľom. Aj napriek nevôli okolia sa vrhne do románika s mužom, ktorý ju šialene priťahuje. Ich čas sa však nemilosrdne kráti a Adriana začína tušiť, že jej odchod im obom zlomí srdce.

 

SOMOROVSKÝ, Zdenko

Úžasná Brazília : cestovateľské reportáže z najväčšej juhoamerickej krajiny / 4 zv.

slovenská próza

Kniha  prostredníctvom cestovateľských reportáží berie čitateľa na cestu do krajiny, vyznačujúcej sa nespútanou energiou, podmanivým rytmom samby, nádhernou prírodou amazonského pralesa a silou magickej rieky Amazonky. Autor autentickým spôsobom opisuje svojrázny spôsob života ľudí, ktorí obývajú okolie najväčšej rieky sveta – Amazonky.

 

Pre deti a mládež

PROCHÁZKOVÁ, Iva

Myši patria do neba / 1 zv.

české rozprávky

Keď myška Šupito uteká v lese pred hladným lišiakom Belobruchom, nepozerá sa ani napravo, ani naľavo. Niet divu, že zakopne a spadne z vysokej skaly. Vyzerá to ako smutný koniec príbehu? Omyl! Dobrodružstvo malej myšky sa len teraz začína a veľa smútku v ňom nenájdete!

VANČOVÁ, Silvia

Spod Poludnice / 1 zv.

slovenská poézia

Zbierka básní "Spod Poludnice" je určená ako pre deti, tak aj pre ich rodičov. Ide o básne s tradičnými témami ako je láska, domov, príroda. Detské túžby, myšlienky a pocity vyjadrené veršom sú určené na chvíle voľna, pre potešenie, na povzbudenie a možno aj na pookriatie detskej duše.

 

NAJŽIADANEJŠIE ZVUKOVÉ KNIHY, U KTORÝCH BOL ZMENENÝ NOSIČ Z AUDIOKAZIET NA CD VO FORMÁTE MP3

ÁLVAREZ, Manuel Fernández

Jana Šialená : zajatkyňa z Tordesillasu /číta Nora Selecká/ 510 min.

životopisné romány

ANDREWSOVÁ, Virginia Cleo

Zlomené krídla /číta Beáta Drotárová/ 810 min.

spoločenské romány

BELLOTTI, Roberto

Peter Dvorský spoza divadelných kulís /číta Igor Šabek/ 210 min.

životopisné romány

DeSOTO, Lewis

Steblo trávy /číta Jana Dolanská/ 960 min.

spoločenské romány

FRANCIS, Dick

Na márne kúsky /číta Igor Makovický/ 600 min.

detektívne romány

JANKO, Ivan

Na cestách /číta Igor Šabek/ 570 min.

cestopisné romány

JURIČ ZAGORKA, Marija

Kameň na ceste /číta Jana Dolanská/ 1590 min.

chorvátske romány

Luxembursko /číta Jitka Krišková, Igor Šabek/ 60 min.

cestopisy

SIPEKY, Edita

Vysoká škola chudnutia : chudnime v pohode, bez tabletiek, diét a namáhavých cvikov /číta Valéria Fürješová/ 420 min.

výživa

Španielsko /číta Jitka Krišková, Igor Šabek/ 60 min.

cestopisy

VANDENBERG, Philipp

Faraónov komplot /číta Igor Šabek/ 960 min.

dobrodružné romány

Veľká Británia /číta Jitka Krišková, Igor Šabek/ 60 min.

cestopisy

WARD, William

Jesse James a jeho pomsta /číta Igor Makovický/ 330 min.

dobrodružné romány

WEIROVÁ, Alison

Deti Henricha VIII. /číta Igor Šabek/ 1140 min.

historické romány

ZEMAN, Michal

Rebel Galis : nevravím, čo chcete počuť /číta Jozef Lapšanský/ 360 min.

futbal

Prihlásenie

Registrácia do digitálnej knižnice

Registrácia do digitálnej knižnice a na portál RTVS - Dokorán

Zabudol som heslo

Vyhľadávanie

RTVS
DOKORÁN
Článok o DIKDA pre čitateľov SKN
UČEBNICE PDF

ANKETA

Hlasujte za knihu v Braillovom písme, ktorú si budete môcť stiahnuť v 13. týždni roku 2024 z Digitálnej knižnice

Minimum slušného správania   Informácie o knihe Minimum slušného správania
34%
Múr plaču, Hana Zelinová   Informácie o knihe Múr plaču
19%
Na muške zlato, Ondrej Bartoš   Informácie o knihe Na muške zlato
16%
Nápady tetky VŠEVEDKY, Betty MacDonaldová   Informácie o knihe Nápady tetky VŠEVEDKY
15%
Nebolo mi do smiechu, Joseph Heller, Speed Vogel   Informácie o knihe Nebolo mi do smiechu
16%
Hlasovalo: 217
Ministerstvo kultúry Slovenskej republiky Portál Návštevník OPIS - Operačná program informatizácia spoločnosti Blindrevue – IT technológie pre osoby so zrakovým postihnutím