Toto webové sídlo využíva súbory cookie. Viac informácií…

Prejdi na hlavný obsah Prejdi na hlavnú ponuku

Knižné novinky - august 2018

ZVUKOVÉ KNIHY VO FORMÁTE MP3

 

ALLENDE, Isabel

Dom duchov / číta Ľudmila Swanová / 1350 min.

čílske romány

Román je rozvetvenou ságou latinsko-americkej rodiny, prežívajúcej svoje víťazstvá i pády na pozadí pohnutých spoločenských udalostí, v imaginatívnej krajine plnej vulkánov, prírodných i ľudských katastrof. Je to zároveň nádherný príbeh ženy plnej prirodzenej odvahy a sily.

 

BRONTË, Anne

Nájomníčka vo Wildfell Hall / číta Katarína Turčanová / 1230  min.

historické romány

Do rozpadnutého starého kaštieľa v utiahnutom kúte anglického vidieka sa nečakane prisťahuje mladá vdova so synom a slúžkou. Vo chvíli, keď sa do nej zahľadí mladý farmár a začne ju porovnávať so svojimi blízkymi, roztočí sa okolo nej kolotoč pochybností, klebiet, dohadov a ohovárania. Kto v skutočnosti je táto záhadná žena?

 

BROWN, Dan

Pôvod / číta Igor Šabek / 1112 min.

americké romány

Robert Langdon, profesor symbolistiky a ikonografie prichádza do múzea na prezentáciu objavu Edmonda Kirscha. Kirsch tvrdí, že zverejní svoj prelomový objav. Skôr ako oznámi svoj objav, Kirscha zavraždia. Langdon ujde spolu s riaditeľkou múzea Vidalovou. Zamieria do Barcelony vypátrať heslo ku Kirschovmu objavu.

 

BRESTENSKÁ, Kristína

Grófov syn / číta Katarína Turčanová / 978 min.

slovenské romány

Ľúbostný príbeh mladej slovenskej autorky, odohrávajúci sa v stredovekom Anglicku na pozadí skutočných historických udalostí.

 

CORNWELLOVÁ, Patricia

Zvrátené srdce / číta Dora Kulová / 798 min.

americké detektívne romány

Aj napriek hrozivým videám, ktoré dostáva Doktorka Kay Scarpettová pracuje na ďalšom prípade. Neprestáva pracovať na prípade v bohatej cambridgeskej štvrti, kde našli zavraždenú mladú ženu. Na mieste činu objaví aj zvláštny predmet, ktorý môže mať súvislosť s prípadom. Kto za tým stojí? Môže to byť FBI?

 

DIONNE, Karen

Dcéra močiarneho kráľa / číta Lucia Hrašková / 469 min.

americké detektívne romány

Helena Pelletierová má vysnívaný život - milujúceho manžela, dve krásne dcéry, prácu, čo ju napĺňa. Jedného dňa však zachytí správu o zločincovi, ktorý utiekol z väzenia a zabil dvoch ľudí, a jej pokojné dni sa zmenia na nočnú moru. Ten muž je Helenin otec a ona celý život čosi tajila, otec je plodom zločinu.

 

CHOVANEC, Jaroslav

Vznik samostatnej Slovenskej republiky / číta Igor Šabek / 390 min.

populárno-náučné publikácie

Publikácia vznikla na základe ankety, ktorú iniciovalo vedenie Matice slovenskej v mesačníku Slovenské pohľady. Na anketu pozitívne reagovalo devätnásť významných slovenských osobností. Podľa ich autorského textu vidno, že niektorí sa angažovali a aktívne podieľali na organizovaní a propagovaní emancipačného procesu slovenského národa, za národné sebaurčenie a osamostatnenie sa z česko-slovenskej federácie.

 

KORYTA, Michael

Kto mi ide po krku / číta Michal Novák / 834 min.

americké detektívne romány

Obyčajný tínedžer sa stane korisťou, ktorú nemilosrdne prenasledujú dvaja sociopatickí zločinci. Jace nevyhnutne potrebuje dobrý úkryt, a tak pod prísne utajenou falošnou identitou odchádza hlboko do hôr v Montane, kde sa zapojí do výcvikového programu prežitia v divočine. Tí, čo idú chlapcovi po krku, sa však nezastavia pred ničím. Keď narazia na jeho stopu, začína sa desivá naháňačka...

 

MOORE, Graham

Posledné dni noci / číta Pavol Pivko / 865 min.

americké romány

Mladý právnik Paul Cravath sa ujíma veľkého prípadu s takmer nulovou šancou na výhru. Jeho klient, úspešný podnikateľ a vynálezca George Westinghouse, čelí miliardovej žalobe, ktorú naňho podal Thomas Edison. Dôvodom ich sporu je autorstvo žiarovky a právo elektrifikovať krajinu bezpečným prúdom. 

 

NÁDASKÁ, Katarína – MICHÁLEK, Ján

V Choči je naisto čosi. Veľké i malé dejiny očami našich predkov / číta Igor Šabek / 240 min.

populárno-náučne publikácie

Dejiny nášho národa preberáme v školách, niečo si ešte pamätáme, na iné sa zabudlo. Ako však dejiny vnímali naši predkovia? Na úžasnú prechádzku ich spomienkami vás pozýva klasik súčasnej slovenskej etnografie profesor Ján Michálek a autorka kníh s etnografickým zameraním Katarína Nádaská.

 

PRONSKÁ, Jana

Diablova zajatkyňa / číta Antónia Kurimsky-Oľšavská / 585 min.

slovenské historické romány

Autorka historickej romance ponúka dramatický príbeh lásky odbojného rytiera a krásnej kňažnej, inšpirovaný povesťami o Spišskom hrade i skutočnými historickými udalosťami.

 

SACKS, Oliver

Muž, ktorý si mýlil manželku s klobúkom / číta Peter Lejko / 690 min.

populárno-náučne publikácie

Dvadsaťštyri príbehov ľudí so zvláštnymi neurologickými poruchami. V citlivom rozprávaní doktora Sacksa sa z každej poviedky stáva jedinečná a ľudská štúdia živej bytosti bojujúcej proti nepredstaviteľnej chorobe.

 

SACKS, Oliver

Zrak mysle / číta Jozef Lapšanský / 600 min.

populárno-náučne publikácie

Ako vníma informácie z očí mozog? A čo sa stane, keď sa toto spojenie preruší? Autor rozpráva príbehy ľudí, ktorí sú schopní orientovať sa vo svete a komunikovať s okolím napriek tomu, že prišli o dôležité funkcie a schopnosti, ktoré považujeme za nevyhnutné.

 

TOWLES, Amor

Džentlmen v Moskve / číta Alfréd Swan / 1050 min.

americké romány

Towles je neskutočný rozprávač, majster slova. Džentlmen v Moskve je elegantné a múdre svedectvo krásy a potreby ľudského porozumenia v ťaživej životnej skúške.

 

Pre deti a mládež

 

GREEN, John

Všade samé korytnačky / číta Antónia Kurimsky-Oľšavská / 556 min.

romány pre mládež

Šestnásťročná Aza Holmesová nikdy nemala v úmysle riešiť záhadný prípad zmiznutia miliardára Russella Picketta. Stal sa miliardár obeťou únosu, alebo utiekol pred políciou, ktorá ho chcela obviniť z úplatkárstva?

 

PRATCHETT, Terry

Koberčania / číta Michal Novák / 405 min.

anglické fantazijné príbehy pre deti

Koberec, po ktorom chodíme, ukrýva miniatúrny fantastický svet. Žijú v ňom kmene a národy, budujú si mestá a ríše a o nás nemajú tušenia. Spokojne si tu nažíva aj kmeň Munrungov. Prirúti sa však tajomná smršť, ktorá ničí všetko, čo jej stojí v ceste.

 

NAJŽIADANEJŠIE ZVUKOVÉ KNIHY, U KTORÝCH BOL ZMENENÝ NOSIČ Z AUDIOKAZIET NA CD VO FORMÁTE MP3

 

London, Jack

Biele ticho / číta Igor Makovický / 750 min.

dobrodružné romány

 

Thuryová, Zsuzsa

Červená sklenená guľa / číta Alena Križalkovičová / 930 min.

dievčenské romány

 

Šundik, Nikolaj

Biely šaman / číta Dušan Szabó / 1320 min.

dobrodružné romány

 

Jonáš, Ján

Jedenáste prikázanie / číta Štefan Mráz / 1260 min.

slovenské romány

 

Falus, Gyorgy

Akcia Katamarán / číta Dušan Szabó / 480 min.

špionážne romány

 

Jonáš, Jozef

Krížovka života / číta Jozef Lapšanský / 750 min.

romány z lekárskeho prostredia

 

Zúbek, Ľudo

Jar Adely Ostrolúckej / číta Adela Gáborová / 510 min.

slovenské romány

 

Knittel, John

Tereza Etiennová / číta Beáta Drotárová / 870 min.

historické romány

 

King, Stephen

Dolores / číta Igor Makovický / 660 min.

detektívne romány

 

Remarque, Erich Maria

Na západe nič nové / číta Igor Makovický / 450 min.

vojnové romány

 

Hünermann, Wilhelm

Na ostrov smrti / číta Igor Šabek / 600 min.

náboženské romány

 

Stein, Harry

Zázračná liečba / číta Beáta Drotárová / 600 min.

romány z lekárskeho prostredia

 

Herriot, James

Nerušte spiaceho zverolekára / číta Igor Šabek / 630 min.

poviedky humorné

 

Herre, Franz

Mária Lujza / číta Nora Selecká / 750 min.

historické romány

 

Steel, Danielle

Duch / číta Mária Palúchová / 720 min.

ženské romány

 

KNIHY V BRAILLOVOM PÍSME

 

DEDINSKÁ, Eva

Keď slzy liečia / 4 zv.

slovenské romány

Pavla a Dalibor majú za sebou sedemnásť rokov šťastného manželstva a vychovávajú štyri deti. Najstaršia dcéra Darina má už šestnásť, ale s vekom pribúdajú starosti – je nezvládnuteľná, ignoruje pravidlá a hnev obracia proti matke. Pavla, hoci sa veľmi usiluje, si nevie k dcére nájsť cestu. Nič však nie je také zlé, aby nemohlo byť horšie, a Darina tragicky zomiera. Poradí si Pavla s nepriazňou osudu?

 

FARTELOVÁ, Marta

Odíď z mojich snov / 4 zv.

slovenské romány

Zuzana bola mladá, krásna a plná života. Svet jej ležal pri nohách, prial jej ambíciám a oslnivej budúcnosti, ktorá na ňu čakala. Keby jej nebúšil zrýchlený tep v ušiach, bola by možno počula jeho kroky. Vtedy by možno skríkla od strachu, možno by začala kričať o pomoc, možno by sa rozbehla, možno by sa bránila...

 

HARAN, Elizabeth

Osudná búrka / 6 zv.

historické romány

Pútavý román z pera populárnej autorky historických romancí, ktorá vie jedinečným spôsobom zobraziť radosti i strasti života uprostred austrálskej prírody. Stroskotanie lode pri ostrove Kangaroo prežije iba bohatá a rozmaznaná Amelia Divinová a trestankyňa Sarah Jonesová, ktorá si má na farme odpracovať trest za krádež. Keď však vysvitne, že Amelia stratila pamäť, bystrá Sarah sa to rozhodne využiť vo svoj prospech...

 

KLASSEN, Julie

Tichá guvernantka / 7 zv.

historické romány

Tichá guvernantka je vzrušujúcim, tajomným, romantickým príbehom, ktorý vtiahne čitateľa do devätnásteho storočia a do tajov fascinujúceho života guvernantky v anglickom panskom sídle, kde všetko nie je také, aké sa zdá.

 

LUCAS, Charlotte

Najlepší rok tvojho života / 6 zv.

psychologické romány

Čo je zmyslom tvojho života? Pre Hannah Marxovú je to však jasné. Chce okolo seba vidieť iba dobro. Chce naplno prežívať život. Vychutnávať ho tu a teraz. A občas možno robiť celkom spontánne veci, napríklad behať naboso po lúke plnej kvetov.

MAY, Peter

Stopa krvi / 5 zv.

škótske detektívne romány

Tretí prípad Enza Macleoda brutálne zasiahne do jeho osobného života. Jeho dcéra len o vlások unikla smrti a majetok rodiny ľahol popolom. Navyše mu diagnostikovali nevyliečiteľnú rakovinu a ostávajú mu posledné mesiace života...

 

Pre deti a mládež

 

LESAY, Ivan

A-ko-že: Lesankin fantastický svet / 1 zv.

príbehy pre deti

Tieto príbehy sa naozaj stali. Teda, nestali sa úplne v skutočnosti, ale iba a-ko-že vo fantázii. V predstavách. Prihodili sa dievčatku menom Lesanka v krajine zvanej Lesankovo.

 

Prihlásenie

Registrácia do digitálnej knižnice

Registrácia do digitálnej knižnice a na portál RTVS - Dokorán

Zabudol som heslo

Vyhľadávanie

RTVS
DOKORÁN
UČEBNICE PDF

ANKETA

Hlasujte za knihu v Braillovom písme, ktorú si budete môcť stiahnuť v 15. týždni roku 2023 z Digitálnej knižnice

(Ne)uveriteľné príhody O smrti a živote, Viera Vičanová   Informácie o knihe (Ne)uveriteľné príhody O smrti a živote
21%
Osemdesiat miliónov očí, Ed McBain   Informácie o knihe Osemdesiat miliónov očí
19%
Pod kopytami stád, Louis L'Amour   Informácie o knihe Pod kopytami stád
19%
Rytieri noci, Juliette Benzoni   Informácie o knihe Rytieri noci
22%
Tajomstvo zdravia a dlhého života, Ernest Günter   Informácie o knihe Tajomstvo zdravia a dlhého života
19%
Hlasovalo: 345
Ministerstvo kultúry Slovenskej republiky Portál Návštevník OPIS - Operačná program informatizácia spoločnosti Blindrevue – IT technológie pre osoby so zrakovým postihnutím