Toto webové sídlo využíva súbory cookie. Viac informácií…

Prejdi na hlavný obsah Prejdi na hlavnú ponuku

Knižné novinky - apríl 2022

ZVUKOVÉ KNIHY VO FORMÁTE MP3

BANÁŠ, Jozef

Som Baťa, dokážem to! : inšpiratívny román o geniálnom podnikateľovi /číta Jozef Lapšanský/ 1390 min.

slovenské romány

Jozef Banáš prináša príbeh najúspešnejšieho česko-slovenského a jedného z najúspešnejších svetových podnikateľov – Tomáša Baťu. Ako to dokázal? Ako začal, vytrval a zvíťazil? Hlbokou vierou vo svoj cieľ, v seba samého, vo svoju vôľu a odvahu. Slovo bolo preňho predohrou činu, nekupoval mozgy a ruky ľudí, ale získaval si ich srdcia, namiesto rečí šiel osobným príkladom...

BOŽÍK, Pavol

Cudzinec /číta Peter Olejár/ 486 min.

slovenské romány

Úspešný Jakub má na Slovensku život, ktorý mu možno iba závidieť. A práve závisť, korupcia a byrokracia v úradoch sú dôvodom, prečo sa rozhodne začať odznova v Nórsku. Necháva za sebou prácu i jedno tajomstvo. Netuší však, že sa jeho nový život pretne s rodinou zo susedstva, a že minulosť ho dostihne. Všetko, o čom Jakub sníval, sa plní, lenže objavia sa záležitosti, o ktorých si myslel, že ostali za hranicou alebo sa ho netýkajú. A tak musí zabojovať s minulosťou i s démonmi budúcnosti.

LIPIŃSKA, Blanka

365 dní /číta Kristína Medvecká-Heretiková/ 753 min.

poľské romány

Lauru unesú na dovolenke. Zločin má na svedomí hlava sicílskej mafiánskej rodiny, príťažlivý Massimo. Pred niekoľkými rokmi takmer prišiel o život pri prestrelke. V stave klinickej smrti uvidel záhadné dievča, z ktorého sa vykľula Laura. Massimo si prisahal, že ju nájde a získa si jej srdce. Laura nemá na výber. Môže si užívať luxus, no nesmie utiecť. Inak jej najbližším hrozí smrť. Má 365 dní, aby sa do Massima zaľúbila a rozhodla sa s ním ostať.

PRONSKÁ, Jana

Princezná z Izmiru /číta Dora Kulová/ 391 min.

slovenské romány

Joryna vyrastá v paláci v Izmire. Jedného dňa sa jej zjaví čarodejnica Solveig a požiada ju, aby odišla z Izmiru. Mladá princezná ju nasleduje na loď, ktorej velí obávaný inkvizítor Vlad. Dramatické udalosti, ktoré sa odohrajú na ceste do Uhorska, preveria nielen charakter a odvahu Vlada a Joryny, ale aj city, čo im vzklíčili v srdci. Bude aj tentoraz láska mocnejšia než stará mágia?

PÚCHOVSKÝ, David

Katastrofa letu 001 na Zlatých pieskoch : skutočný príbeh lietadla IL-18 OK-NAB na linke z Prahy do Bratislavy /číta Jozef Lapšanský/ 895 min.

monografie, skutočné príbehy

Nikto z dovolenkárov na jazere Zlaté piesky 28.júla 1976 netušil, že sa v priebehu pár sekúnd stanú svedkami nečakaného pádu lietadla. Komunistický režim nikdy verejne nepublikoval závery vyšetrovacej správy. Pozostalí dodnes netušia, čo sa odohrávalo v kokpite počas posledných sekúnd letu. Autor strávil rok skúmaním dokumentov v archívoch, aby na konci pátrania dokázal uzavrieť prípad letu číslo 001 a odpovedať na otázku: Prečo lietadlo Iljušin IL-18 OK-NAB havarovalo?

SLOBODA, Rudolf

Narcis /číta Igor Šabek/ 620 min.

slovenské romány

Hlavný hrdina Urban Chromý prichádza do Ostravy. Dobrovoľne ukončil štúdium na Filozofickej fakulte a odišiel pracovať do železiarní. To, čo prežíva, sa nedá nazvať nijako inak, iba ako hľadanie samého seba. Realita života sa v príbehu strieda s úvahami a snami Urbana. Prostredie, v ktorom sa ocitol, ho deprimuje až natoľko, že rozmýšľa o samovražde. Napokon sa však rozhodne inak: zmení svoj život.

SOLTÉSZ, Arpád

Zlodej /číta Jozef Kramár/ 779 min.

slovenské romány

Libor je slušný chlapec z dobrej rodiny. Dospelým sa stáva v 90. rokoch, keď je peňazí dosť. Mafiánom, tunelárom a gaunerom sa váľajú len tak pohodené po zásuvkách. A okradnúť zlodeja môže byť zločin, ale určite to nie je hriech. Turbulentný proces transformácie z totality na vyspelú kleptokraciu je ako vlak. Libor sa ním vezie do vysnívaného cieľa prvou triedou. Vyjsť nie je vždy jednoduché a stanica, v ktorej napokon Libor vystúpi, nemusí byť miestom, ktoré si predstavoval.

ŠLOSER, Peter

Policajná chobotnica /číta Dušan Kubaň/ 917 min.

slovenské romány

Kniha nás zavedie do roku 2017, keď sa odohrá vražda bosa jednej z najsilnejších zločineckých skupín. Čestní policajti pod vedením Jula Tvrdého budú postavení pred náročnú úlohu. Nie je ňou iba dokázanie viny kriminálnikom, ale najmä neúprosný boj s policajnou chobotnicou. Jej úlohou je kryť politikov aj zločincov. Dokáže pokrivený štátny aparát zničiť život poctivého človeka a vhrnúť ho do väzenia?

Pre deti a mládež

ROWLINGOVÁ, J. K.

Ikabog /číta Jozef Kramár/ 525 min.

anglické rozprávky

Kráľovstvo Blahobytia bolo kedysi najšťastnejšie na svete. Všetko by bolo dokonalé, keby nebolo pochmúrnych Mokradí na severe, ktoré boli podľa legendy domovom obludného ikaboga. Obyvatelia Blahobytia vedeli, že ikabog je iba legenda. Legendy sú však zvláštne, pretože niekedy začnú žiť vlastným životom. Môže legenda zosadiť milovaného kráľa? Môže zraziť na kolená kedysi prosperujúcu krajinu?

KNIHY V BRAILLOVOM PÍSME A E-BRAILLE

DÁN, Dominik

Mačacia stopa / 5 zv.

slovenské romány

Detektívi Krauz a Chosé vyšetrujú vraždu Lívie. Lívia je v skutočnosti mačka, ale spojitosti so starou známou Hildou Wolfovou, ktorú detektívi podozrievali z vrážd mladých chlapcov ešte z čias socializmu, sú desivé. Pár krokov od domu Hildy, unesú trinásťročného chlapca, čo detektívi nepovažuje za náhodu. Prominentná štvrť sa razom stáva miestom, v ktorom miznú chlapci ako na bežiacom páse...

LUNÁKOVÁ, Magdaléna

Láska cez telefón / 3 zv.

slovenské romány

Emma prišla o otca pri autonehode a mama skončila na psychiatrii. Ostala sama, s prácou iba na polovičný úväzok a nebola schopná platiť účty. Rozhodnutie prijať prácu ako dievča ponúkajúce sex cez telefón, je pre ňu veľmi ťažké. A aby toho nebolo málo, vytáča ju jej sexi arogantný sused. Dokáže mu Emma odolať, alebo mu podľahne? A čo sa stane, ak zistí, akej práci sa venuje?

 

MacLEAN, Julianne

Zamotané vinice / 4 zv.

kanadské romány

Ak sa Fiona v živote niečo naučila, tak to, ako udržať tajomstvo. Nikto nevie o ľúbostnom romániku jej matky v Toskánsku. Až jej jedného dňa zavolá právnička a oznámi novinku: jej biologický otec zomrel a zanechal jej dedičstvo. Tak sa vydá do Talianska. Jej nevlastní súrodenci sa snažia poprieť jej právo na podiel v poslednej vôli. Fiona musí zdolať ťažké rodinné vzťahy a napätú súrodeneckú rivalitu.

 

MACHÁČOVÁ, Adriana

Slepý dážď / 3 zv.

slovenské romány

Katarína sa ako devätnásťročná stala matkou. Viktor otcovstvo poprel, a tak vychovávala dcéru sama. Všetku pozornosť venovala iba dcére. Jedného dňa však Linda zahynie pri tragickej nehode. Katarína sa uzavrie pred okolím a chodieva iba na miesto, kde Linda naposledy vydýchla. A práve tam ju osloví neznámy muž. Po čase uverila v lásku a zrazu sa vynárajú temné tajomstvá a podozrenia.

MIŠČI, Jakub

Prepínač / 3 zv.

slovenské romány

Roman si prečíta správu, ktorá by naplnila hrôzou každého rodiča. Zaplať, inak svoje deti už nikdy neuvidíš. Skupina šiestich detí uväznená v pivnici čaká na svoj ortieľ. Prečo je však výkupné až podozrivo nízke? Nejde iba o pubertálny žartík? Rodičia detí sa stretnú, aby prediskutovali svoje možnosti. Roman sa v zúfalstve obratí na kriminalistu Eliáša a tak poruší zákaz – nekontaktovať políciu.

 

NEUER, Václav

Priveľa podozrivých / 4 zv.

slovenské romány

Život úspešného podnikateľa ukončí vražda. Komisár Ledecký so svojím tímom preberá pátranie. Možných motívov je však priveľa. Finančný žralok si v podnikaní nedával servítky pred ústa a tých, ktorým zničil život je neúrekom. Ledecký tápe v tme, ale postupne sa prepracúva k nádejnej stope. Vedú stopy do podsvetia, k organizovanému zločinu alebo pôjde tak ako vo väčšine o niečo čisto osobné?

PIVARČIOVÁ, Katarína

Pod snehom / 3 zv.

slovenské romány

V komornom hoteli na Orave sa koná stretnutie bývalých spolužiakov. Víkend plný spomienok naruší mŕtve telo v saune a navyše hotel zapadne snehom a odreže bývalú 4. A od civilizácie. V mrazivom prostredí začínajú krvácať staré rany a zabudnuté krivdy. Nečakaná smrť prináša do vzťahov ešte väčšie napätie. Nik nemôže utiecť a pomoc zvonka neprichádza. Vrahom môže byť ktokoľvek.

 

QUINNOVÁ, Julia

Bridgerton : Vikomt, ktorý ma miloval / 5 zv.

americké romány

Vikomt Anthony Bridgerton má najvyšší čas oženiť sa. Za nevestu si vybral krásku sezóny Edwinu. Lenže tá má milujúcu sestru Kate, ktorej sa namyslený, panovačný nápadník vôbec nepáči. Anthonyho rozčuľuje, ako mu všetečná intrigánka kazí zásnuby, ale v snoch ho prenasleduje Kate a nie Edwina. Vybral si vikomt za nevestu tú správnou sestru? A dokáže mu rázna, vždy rozumná Kate odolať?

 

RIES, Michala

Zadrž dych / 5 zv.

slovenské romány

Marína pozná chuť pohŕdania a zloby. Z okov minulosti sa jej však podarilo vyslobodiť a žije obyčajný život, v ktorom je konečne šťastná. Jej duševnú rovnováhu naruší príchod nového kolegu – minulosť a prítomnosť sa nebezpečne pretnú a jej pokojný život je zrazu v ohrození. Spolu s prízrakom mladej Maríny sa vracajú aj spomienky a bolesť.

 

ŠEBOVÁ Vladimíra, ĎURICOVÁ Ivica, KYS Vanda, ZAMARI Michaela, DOLCE Baja

Azaelov pád / 4 zv.

slovenské romány

Keď patologička Rosalie prijme ponuku na utajený výskum,  jej život sa otočí naruby. Podľa inštrukcií v obálke má nájsť tajomného architekta Sebastiana. Charizmatický muž jej však odhalí sprisahanie, na ktorom sa údajne podieľa aj ona. Ak chcú Rosalie a Sebastian  ochrániť nevinných a svoju rodinu, musia spojiť sily. Môže Rosalie dôverovať neznámemu spojencovi? Smrtiaci Azael rozprestiera krídla.

 

NAJŽIADANEJŠIE ZVUKOVÉ KNIHY, U KTORÝCH BOL ZMENENÝ NOSIČ Z AUDIOKAZIET NA CD VO FORMÁTE MP3

BRADÁČ, Jiří

Páchateľ má náskok /číta Tibor Frlajz/ 270 min.

detektívne romány

BRETT, Simon

Smrť na javisku /číta Ľuboš Záhon/ 480 min.

detektívne romány

BUTTLAR, Johannes von

Mimozemšťania z Roswellu /číta Igor Šabek/ 420 min.

záhady – objavy

DOKTOR X

Intern /číta Dušan Ružička/ 1140 min.

romány z lekárskeho prostredia

Francúzsko /číta Jitka Krišková, Igor Šabek/ 60 min.

geografia, Európska únia

CHELEMENDIK, Sergej

My ich...! /číta Peter Lejko/ 690 min.

literatúra faktu

CHORVÁT, František, ORLÍK, Juraj

Lexikón slušného správania /číta Igor Šabek/ 450 min.

spoločenské správanie

KRISTÓ, Gzula, MAKK, Ferenc

Az Árpád-házi uralkodók /prevzaté/ 840 min.

maďarská literatúra

LUNDKVIST, Artur

Fantázia o Goyovi /číta Ľuboš Záhon/ 510 min.

životopisné romány

NÁDAŠI-JÉGÉ, Ladislav

S duchom času /číta Jozefína Ondrejčáková/ 510 min.

slovenské romány

SMOLÍK, Milan

Pevnosť na piesku /číta Milan Matejčík/ 180 min.

vojnové reportáže

SOLOVIOV, Vladimír Sergejevič

Listy nedeľné a veľkonočné : a iné vybrané spisy /číta Peter Lejko/ 570 min.

náboženská literatúra

SZABÓ, Rafael

Bebekova skaza /číta Igor Šabek/ 480 min.

historické romány

SZOMBATHY, Viktor

Páža Matúša Čáka /číta Štefan Mráz/ 570 min.

maďarská literatúra

Vianočné legendy /prevzaté/ 150 min.

náboženská literatúra

Prihlásenie

Registrácia do digitálnej knižnice

Registrácia do digitálnej knižnice a na portál RTVS - Dokorán

Zabudol som heslo

Vyhľadávanie

RTVS
DOKORÁN
Článok o DIKDA pre čitateľov SKN
UČEBNICE PDF

ANKETA

Hlasujte za knihu v Braillovom písme, ktorú si budete môcť stiahnuť v 48. týždni roku 2023 z Digitálnej knižnice

Medený vlas, Jozef Kollár   Informácie o knihe Medený vlas
30%
Lovy v Afrike a na Kaukaze, György Gyimesi   Informácie o knihe Lovy v Afrike a na Kaukaze
19%
Dobrodružstvá včielky Maji, Waldemar Bonsels   Informácie o knihe Dobrodružstvá včielky Maji
14%
Drevený zámoček   Informácie o knihe Drevený zámoček
20%
Láska Anny Elliotovej, Jane Austen   Informácie o knihe Láska Anny Elliotovej
17%
Hlasovalo: 108
Ministerstvo kultúry Slovenskej republiky Portál Návštevník OPIS - Operačná program informatizácia spoločnosti Blindrevue – IT technológie pre osoby so zrakovým postihnutím