ÚvodKnižné novinky › Knižné novinky - apríl 2019

Knižné novinky - apríl 2019

ZVUKOVÉ KNIHY VO FORMÁTE MP3

 

COELHO, Paulo

Hippie / číta Matúš Malý / 363 min.

brazílske romány

Vo svojom autobiografickom románe s nami Paulo Coelho znovu prežíva sen generácie hippies, ktorá túžila zmeniť svet a šíriť mier. Paulo je mladý muž, ktorý hľadá slobodu a hlbší zmysel existencie. Zástupcovia brazílskej vojenskej diktatúry ho zatknú a uväznia. Neskôr sa stretne s Karlou, s ktorou prežije cestou do Nepálu výnimočný príbeh lásky.

 

ČERVENÁK, Juraj

Dobrodružstvá kapitána Báthoryho 5 : Hradba západu / číta: Igor Šabek / 1381 min.

slovenské historické romány

Výborná, pútavá a historicky hodnoverná kniha, kde sa opisuje bitka o pevnosť Ujvár – Nové Zámky. Autor v spletitom románe o najkrvavejšej vojne, aká sa kedy odohrala na území dnešného Slovenska, uzatvára príbeh viacerých postáv z epickej ságy o dobrodružstvách kapitána Báthoryho.

 

FULMEKOVÁ, Denisa

Doktor Mráz / číta Jana Dolanská / 416 min.

slovenské romány

Píše sa rok 1939 a právnik Albert Mráz nájde v prorežimnom Gardistovi článok, v ktorom je hlavnou postavou on sám. Anonymný autor píše o prekrstenom židovskom advokátovi, ktorý si zmenil meno na Mráz, aby mohol naďalej bohatnúť na úkor Slovákov. Začína sa boj o prežitie, rovnaký ako viedli desaťtisíce rodín s podobným osudom počas trvania vojnového slovenského štátu.

 

FURTADO, Peter

Dejiny národov : ako sa utvárala identita štátov / číta Jozef Lapšanský / 808 min.

svetové dejiny

Ako autori a zároveň občania rôznych krajín vnímajú svoju minulosť? Aké kľúčové udalosti a vplyvy formovali ich náhľady? Publikácia prináša príspevky 28 renomovaných historikov, ktorí vlastnými slovami opisujú minulosť svojej krajiny tak, ako ju vnímajú oni.

 

HAMAROVÁ, Darina

Posledná kniha / číta Kristína Medvecká-Heretíková / 589 min.

slovenské romány

Nádherný príbeh Charlotte de Grièse odohrávajúci sa na pozadí búrlivých a dramatických udalostí vo Francúzsku na sklonku 18. a začiatku 19. storočia. Historický román plný vášne, lásky, priateľstva a zrady, ktorý vás prevedie tými najtmavšími katakombami Paríža až za hranice vašej fantázie.

 

HAMZOVÁ, Mária

Odplata / číta Kristína Medvecká-Heretíková / 620 min.

slovenské romány

Sebastián žije rozprávkový život so svojou ženou Lenou až do chvíle, kedy mu jeho usporiadanú idylku začnú komplikovať hovory z utajeného čísla a zvláštne esemesky. Kto mu chce zničiť dlho nadobúdané šťastie? Sebastián odrazu precitne a uvedomí si svoj najväčší omyl v živote. Podarí sa mu zvrátiť vlastný osud? 

 

JARKOVSKÁ, Erika

Bojovníci dúhy : dobrodružná trilógia o láske a priateľstve, zrade a pomste, krvi a tanci bojovníkov / číta Igor Šabek / 1475 min.

slovenské romány

Stojí priateľstvo nad láskou? Znamenajú peniaze viac ako česť? Je možné zmeniť osud? A má vôbec zmysel hľadať životné šťastie? Odpovede na tieto otázky sa snažia nájsť aj hlavní hrdinovia trilógie.

 

JIROTKA, Zdeněk

Saturnin / číta Pavol Pivko / 501 min.

české romány

Saturnin je príbehom zamilovaného mladého muža a jeho verného sluhu Saturnina, ktorý obracia svojmu pánovi život naruby, pripravuje mu výstredné životné situácie a svojrázne sa dokáže vyrovnať s akoukoľvek situáciou. Saturnin svojím pôsobením odhaľuje slabosti druhých, a tak odkrýva ich "pravú" tvár.

 

JONASSON, Jonas

Stojedenročný starček, ktorý sa obával, že priveľa myslí / číta Dušan Kubaň / 859 min.

švédske romány

Kniha je nabitá sarkazmom, úsmevnými epizódkami, jemnou iróniou a čiernym humorom. Dotýka sa témy nelegálnych migrantov, závislosti na internete, internetovými konšpiráciami, politickými hrami, vysmieva sa z Trumpa i Putina, z absurdnosti vládcu Kim Čong-una, z podvodov v potravinárskom priemysle a v podstate zo všetkého, čo nás v dnešnej dobe obklopuje.

 

KORPA, Radoslav

Mólo našich životov / číta Pavol Pivko / 471 min.

slovenské romány

Brad Basel, Jennifer Louterová a Emma Reitersová. Trojica ľudí, ktorí sa kvôli šialenému pracovnému tempu stratili na tej najvzácnejšej ceste – vo vlastnom živote. Zabúdajú na to, kým sú a čo ich trápi, dovolili, aby im vonkajšie okolnosti zastreli triezvy úsudok, a ich rebríček hodnôt sa kompletne celý rozhádzal. Sú peniaze a úspech skutočne také dôležité?

 

MAREC, Anton

Povesti z Tatier / čítajú dobrovoľníci VSE / 330 min.

slovenské povesti

Príbehy a povesti z najkrajších slovenských hôr. Dozviete sa z nich, že Ďumbier a Muráň boli kedysi synovia skalného obra Tatrana. Prečítate si o vodníkoch, vílach, zbojníkoch a ukrytých pokladoch. Osviežia vás príbehy o tatranských plesách, jazerách, prameňoch a nakoniec sa zoznámite aj s prvými ľudskými obyvateľmi Tatier.

 

MATTHEWS, John a MATTHEWSOVÁ, Caitlín

Prefíkané bájky : jedinečný výber bájok z celého sveta / čítajú dobrovoľníci VSE /

136 min.

bájky

Objavte svojrázny svet prefíkancov, prešibaných zvierat, ktoré svojimi schopnosťami a trikmi balamutia ostatné zvieratá okolo seba, aby tým samy niečo získali. Niekedy vyhrajú, inokedy im zas ostatní prejdú cez rozum, no musíte sa mať vždy na pozore pred ich šibalstvami.

 

May, Peter

Zamrznuté v čase / číta Michal Novák / 711 min.

škótske romány

Nový prípad zavedie Enza na pochmúrny ostrov, kde sa nachádza pracovňa zberateľa hmyzu, ktorý prežil nacistický tábor v Majdanku. Po mnohých rokoch spozná v jednom z miestnych obyvateľov zločinca z tábora a toto odhalenie ho pripraví o život. Stihne však zanechať zašifrovaný odkaz, ktorý by mohol vraha usvedčiť.

 

MORAN, Michelle

Kleopatrina dcéra / číta Dora Kulová / 781 min.

historické romány

Krásny historický román o menej známej dcére preslávenej Kleopatry. Po smrti rodičov ju v reťaziach priviedli do Ríma. Selena žije pod bdelým dohľadom vládnucej rodiny a musí sa rýchlo naučiť, ako byť Rimankou, a ako byť užitočná Octaviovi, neskoršiemu cisárovi Augustovi. Nepotrvá však dlho a upúta ju mladý a pekný dedič ríše.

 

NVOTOVÁ, Dorota

Fulmaya na rázcestí / číta Lucia Hrašková / 762 min.

autobiografické príbehy

Po divokých rokoch cestovania a sprevádzania v Himalájach sa Fulmaya ocitne na rázcestí. Môže si vybrať medzi istotou a neistotou, medzi dobrodružstvom a rodinným životom, medzi správnym a nesprávnym rozhodnutím. A ponesie za to, samozrejme, aj následky.

 

REPOVÁ, Hana

Ak mi dovolíš : I. diel románu / číta Lucia Hrašková / 385 min.

slovenské romány

Avery Adamsová precitne po tragickej udalosti a má iba jedno želanie. Aby sa nič v jej doteraz šťastnom živote nezmenilo. Minulosť, ktorá jej nedá spávať, sa k nej neustále vracia a Avery sa s ňou vyrovnáva len veľmi ťažko. V živote sa nečakane zjaví úplne cudzí muž, ktorý je ochotný podať jej nielen pomocnú ruku, ale vrátiť jej aj všetko to pekné, o čo prišla.

 

WORSLEY, Lucy

Jane Austen doma / číta Jana Dolanská / 1100 min.

biografie

Pri príležitosti 200. výročia úmrtia Jane Austenovej nám historička Lucy Worsley ponúka nový pohľad na jej život. Vo svojej knihe nás zavedie na miesta, odkiaľ najobľúbenejšia anglická spisovateľka potichu menila svet. Ukáže nám, ako žila, pridá detaily z jej súkromia, preskúma izby a priestory, ktoré boli pre ňu dôležité.

 

NAJŽIADANEJŠIE ZVUKOVÉ KNIHY, U KTORÝCH BOL ZMENENÝ NOSIČ Z AUDIOKAZIET NA CD VO FORMÁTE MP3

 

AHL, Kennet

Peklo a raj / číta Igor Makovický / 810 min.

narkománia

 

ALLENDEOVÁ, Isabel

Dcéra šťasteny / číta Beáta Drotárová / 1020 min.

historické romány

 

ALLIOTTOVÁ, Catherine

Ten pravý / číta Beáta Drotárová / 1080 min.

romány pre ženy

 

BUTTLAR, Johannes von

Strážcovia raja / číta Igor Šabek / 510 min.

sci-fi romány

 

DEVERAUX, Jude

Anjel pre Emily / číta Beáta Drotárová / 540 min.

spoločenské romány

 

DOYLE, Arthur Conan

Údolie hrôzy / číta Milan Drotár / 450 min.

detektívne romány

 

ECO, Umberto

Baudolino / číta Peter Čižmár / 1200 min.

historické romány

 

FLEMING, Ian

Doktor No / číta Igor Makovický / 570 min.

detektívne romány

 

GORDON, Noah

Lekárka : V šľapajach Liečiteľa a Šamana / číta Nora Selecká / 810 min.

romány z lekárskeho prostredia    

 

GRÖSSINGOVÁ, Sigrid-Maria

Silné ženy – slabí muži / číta Jana Dolanská / 870 min.

historické romány

 

JACQ, Christian

Egypt veľkých faraónov / číta Igor Šabek / 720 min.

dejiny

 

KELEOVÁ – VASILKOVÁ, Táňa

Pozlátka / číta Jana Dolanská / 690 min.

romány pre ženy

 

MARGOLIN, Phillip

Horiaci muž / číta Dušan Ružička / 780 min.

thriller

 

RUESCH, Hans

Dlhé sú tiene severu / číta Dušan Szabó / 510 min.

poviedky

 

ZAHRNT, Heinz

Ježiš z Nazareta / číta Peter Lejko / 660 min.

životopisné romány

 

 

KNIHY V BRAILLOVOM PÍSME

 

BREZOVSKÁ, Dada S.

Kúpeľná se(x)zóna / 4 zv.

slovenské romány

Ľahkovážna, sexom posadnutá Dženy prichádza do kúpeľov s túžbou po nezáväzných zážitkoch. Roman musí absolvovať povinný rekondičný pobyt poskytovaný zamestnávateľom. Nela dostala od manžela poukaz na relaxačný pobyt.  Každý má svoje očakávania, no nie všetko vychádza podľa predstáv. Čo sa stane, ak sa im plány a city vymknú spod kontroly?

 

CONNELLY, Michael

Dve tváre pravdy / 5 zv.

americké detektívne romány

Harry Bosch má vyšetriť lúpežnú vraždu magistra a jeho syna vo vykradnutej lekárni. Zdá sa, že lúpež niekto nafingoval a vraždilo sa na objednávku. Vyšetrovanie ho oboznámi s novou drogovou epidémiou, keď ročne zomierajú tisíce Američanov na užívanie syntetických opiátov farmaceutických koncernov.

 

ĎURANOVÁ, Mária

Všetci to vedia / 3 zv.

slovenské romány

Dana je úspešná a ambiciózna rozvodová právnička, ktorá je presvedčená o tom, že svoj život má pod kontrolou. O to viac ju zasiahne, keď ju manžel opustí pre inú ženu. Jej zabehnutý život sa rozpadá ako domček z karát. Zľakne sa, že príde aj o lásku syna, preto snaží sa mu byť dobrou matkou. Jedného dňa dovedie jej syn domov spolužiaka, ktorý výrazne ovplyvní ich život...

 

FREJ, David

Zápal : skrytý zabijak : príčiny – liečba – prevencia / 5 zv.

náučné publikácie

Zápal je reakcia imunitného systému, ktorá nás chráni proti toxínom, infekciám a poraneniam. Chronický zápal, ktorý v tele pretrváva dlhú dobu, spôsobuje závažné poškodenia.

 

HUGHESOVÁ, Kathryn

Kľúč / 5 zv.

anglické romány

Príbeh mladej Amy, ktorú po tragickej smrti matky privedie do ústavu pre duševne chorých jej otec. Zdravotná sestra Ellen urobí rozhodnutie, ktoré navždy zmení ich životy. Po rokoch Sarah pri prieskume ústavu objaví kufor pacientky. Šokujúci obsah kufra jej pomôže rozmotať zabudnutý príbeh o tragédii, stratenej láske a príležitosti napraviť dávnu krivdu.

 

CHRISTIE, Agatha

Halloweensky večierok / 4 zv.

anglické detektívne romány

Počas príprav halloweenskeho večierka, na ktorých sa zúčastňuje aj známa spisovateľka Ariadne Oliverová, trinásťročná Joyce vyhlási, že raz bola svedkom vraždy. Dievčaťu nikto neverí, a tak sa rozhodne odísť. O pár hodín ju však nájdu v dome – utopenú v kadi s vodou a jablkami. Otrasená Ariadne Oliverová požiada o pomoc svojho priateľa Hercula Poirota...

 

JANČOK, Ľubomír

Glamour Paríža / 2 zv.

slovenské príbehy

Krása, šarm, lesk, sláva, prestíž, potešenie, toto všetko a ešte oveľa viac nájdete v Paríži. Svoje unikátne skúsenosti s parížskym svetom vám autor, mysliac na svojho starého otca narodeného v Paríži, odovzdá pútavou a hravou formou.

 

STEEL, Danielle

Narodeniny / 4 zv.

americké romány

Valerie je kráľovná dobrého vkusu a pekného bývania, a vedie úspešnú televíznu šou. Valeriina dcéra April má reštauráciu, no nemá ani muža, ani deti. Jack Adams zavesil profesionálnu futbalovú kariéru na klinec a pôsobí ako športový komentátor a analytik. Rukojemnícka dráma spojí osudy dvoch ľudí, ktorým sa život zrazu obráti naruby. 

 

TALPOVÁ, Zdenka

Rýchle večere : hotovo za 30 minút / 1 zv.

kuchárske recepty

V tejto kuchárke nájdete recepty na jednoduché pokrmy, ktoré nevyžadujú dlhú a zložitú prípravu. Ponuka je pestrá, vyberať si môžete z receptov na predkrmy, polievky, hlavné chody s mäsom aj bez mäsa, pokrmy zo strukovín, ale nájdete tu aj jednoduché múčniky, ktorých prípravu zvládne každý.

 

WINGATEOVÁ, Lisa

Strážkyňa príbehov / 6 zv.

americké romány

Úspešná newyorská editorka Jen je na vrchole kariéry a užíva si nové miesto vo vydavateľstve, až kým sa jej na stole neobjaví záhadný rukopis. Je to príbeh, odohrávajúci sa v Apalačských vrchoch na prelome storočí. Jen sa rozhodne vypátrať neznámeho autora diela, ale cena za ďalší knižný trhák bude možno vyššia, ako je ochotná zaplatiť.

 

Pre deti a mládež

 

MARČEKOVÁ, Halka

Ako sa Otko potkol o Fidlibuma / 1 zv.

slovenské rozprávky

Otko je neobyčajne múdry potkan. Kým sa stretne so svojím kamarátom, škriatkom Fidlibumom, prežije veľké a napínavé dobrodružstvo. Vtipný príbeh o statočnom potkanovi, ktorý všetkých prekvapil.

 

SZUNYOGOVÁ, Natália

Slnečný princ / 1 zv.

slovenská próza

Rozprávka o slnečnom princovi, ktorý zatúži spoznať Zem. Sníva o kamarátoch, ktorých nemá a vydá sa ich hľadať.

 

 

 

 

 

 

Na začiatok stránky Tlač stránky