Toto webové sídlo využíva súbory cookie. Viac informácií…

Prejdi na hlavný obsah Prejdi na hlavnú ponuku

Diskusia

Slovenská autorita pre Braillovo písmo

Počet príspevkov: 2

Vážení čitatelia, budeme radi, keď nám napíšete do diskusie na tému Slovenská autorita pre Braillovo písmo.

Text príspevku Dátum príspevku
Pre priaznivcov Braillovho písma sme zriadili diskusnú e-mailovú skupinu. Ak chcete byť informovaní o činnosti SABP, vyjadriť svoj názor na prípadné úvahy o zápise nejakého symbolu, diskutovať o Braillovom písme na Slovensku, dozvedieť sa o novinkách v oblasti technológií používajúcich bodky, môžte sa prihlásiť do diskusnej e-mailovej skupiny. Pre prihlásenie zašlite e-mail na adresu: braillovo-pismo-na-slovensku+subscribe@groups.io. Vráti sa vám e-mail vyzývajúci vás na potvrdenie vášho záujmu o členstvo v skupine. E-mail je v anglickom jazyku, no stačí naň len odpovedať bez uvádzania akéhokoľvek textu. Odpovedaním na e-mail sa stávate čakateľom na členstvo, členstvo v skupine musí byť potvrdené moderátorom. Prosíme vás o trpezlivosť pri potvrdzovaní členstva, spravidla budeme členstvo potvrdzovať každý pracovný deň. Radi vás medzi braillistami privítame.
autor: Michal Tkáčik
05. 03. 2021, 13:49
Milí priatelia Braillovho písma, vedeli ste, že katalóg na stránke našej knižnice ponúka možnosť zobrazenia nielen zvukových kníh, ale aj tých v Braillovom písme? Ako na to? Po kliknutí na tlačidlo "▼ RÝCHLE ODKAZY" na stránke SKN sa otvorí ponuka, v rámci ktorej je odkaz na katalóg kníh, v ktorom je možné vyhľadávať vo viacerých knižniciach na Slovensku. Okrem iného je možné katalógu zadať požiadavku na zobrazenie všetkých kníh v oddelení Braillovej knihy v SKN. Na stránke katalógu je potrebné kliknúť na rozšírené vyhľadávanie a následne sa šípkami dostať na formulár rozšíreného vyhľadávania. V druhom zoznamovom rámiku rozšíreného vyhľadávania (lokácia) je potrebné si zvoliť kategóriu "Levoča-(140-3LESKN) Oddelenie braillovej knihy BK". Po následnom stlačení tlačidla vyhľadať sa zobrazia všetky záznamy v tomto oddelení. Počet titulov (výsledkov hľadania) bude trochu nepresný, keďže niektoré tituly z minulosti sú uvedené po jednotlivých zväzkoch. Napriek tomu je počet našich braillovských kníh impozantný a každý si určite nájde niečo pre seba.
autor: Michal Tkáčik
11. 02. 2021, 09:43

Administrátor portálu si vyhradzuje právo vymazať príspevky, ktoré porušujú akékoľvek pravidlo tohto kódexu.

Diskutujúci sú povinní správať sa v diskusiách slušne a s úctou a to nielen vo všeobecnosti, ale aj k ostatným diskutérom.

Je zakázané vkladať do príspevkov osobné útoky, vyhrážky, vulgarizmy.

Neprípustné sú príspevky podnecujúce násilie, fanatizmus, rasizmus, nenávisť ku konkrétnym ľuďom alebo ku skupinám obyvateľov, najmä k etnickým alebo náboženským skupinám.

Neprípustné je zaplavovať diskusie viackrát tým istým príspevkom alebo príspevkom s tým istým vecným obsahom, viacnásobným odkazom na konkrétnu webovú stránku.

Odporúčame nepísať celý príspevok veľkými písmenami, nakoľko ide o zvýhodňovanie príspevku a upútavanie naň.

Je neprípustné vkladať do diskusií príspevky, ktoré sa netýkajú samotnej témy diskusie.

Na všeobecné témy a vyjadrenie pochvaly či kritiky stránky alebo zaslanie námetu je k dispozícií e-mail spravca(@)skn.sk.

Ak ktorýkoľvek diskutujúci má podozrenie, že niektorý z príspevkov porušil akýkoľvek bod tohto kódexu môže naň upozorniť administrátora prostredníctvom kontaktného e.mailu.

SKN Vám umožňuje komunikovať prostredníctvom tohto webu, nepreberá však zodpovednosť za obsah pridaný používateľmi ani ich hodnotenie ostatných diskutujúcich. Používatelia tohto webu musia s týmto Kódexom súhlasiť a dodržiavať ho.

Pri posudzovaní informácií získaných z diskusných fór nezabúdajte, že informácie môžu pochádzať od ľudí rozličného veku a skúseností. Zvážte ich dôveryhodnosť skôr, než na základe nich podniknete akékoľvek kroky.

Diskutujúci sa zaväzuje dodržiavať všetky právne normy vyplývajúce z právneho systému krajiny v ktorej sa nachádza.

Prihlásenie

Registrácia do digitálnej knižnice

Registrácia do digitálnej knižnice a na portál RTVS - Dokorán

Zabudol som heslo

Vyhľadávanie

RTVS
DOKORÁN
UČEBNICE PDF

ANKETA

Hlasujte za knihu v Braillovom písme, ktorú si budete môcť stiahnuť v 15. týždni roku 2023 z Digitálnej knižnice

Váhavec, Ed McBain   Informácie o knihe Váhavec
22%
Osemdesiat miliónov očí, Ed McBain   Informácie o knihe Osemdesiat miliónov očí
21%
Pod kopytami stád, Louis L'Amour   Informácie o knihe Pod kopytami stád
18%
Prvý venček, Mária Rázusová-Martáková   Informácie o knihe Prvý venček
19%
Tajomstvo zdravia a dlhého života, Ernest Günter   Informácie o knihe Tajomstvo zdravia a dlhého života
20%
Hlasovalo: 509
Ministerstvo kultúry Slovenskej republiky Portál Návštevník OPIS - Operačná program informatizácia spoločnosti Blindrevue – IT technológie pre osoby so zrakovým postihnutím